Založ si blog

Vlasť alebo euronevestinec ?

Dá sa súhlasiť s mediálnou prezidentkou Čaputovou, že eurovoľby ukážu, o čom bude budúcnosť Slovenska. Či budeme hovoriť našej krajine vlasť, alebo sa definitívne staneme euronevestincom … v rukách alkoholikov z Bruselu, či rôznych (doma) stíhaných špekulantov za rôzne kauzy …

Vlasťou môže byť len štát, ktorý kladie na piedestál záujmy svojho národa. O Slovensku sa dá dnes povedať len to, že je bábkou v rukách európskych oligarchov a amerického ekonomického “terorizmu”.

Miesto v europarlamente je pre národ dôležité asi tak, ako blší “prd” pre pohnojenie poľa. Eurofondy sú modernou formou, ako sa likviduje (pre Západ) nepríjemná konkurencia a vytvárajú sa rôzne monopoly. Monopoly, ktorých vplyv siaha nad možnosti národných vlád. Kto chce modernú formu c.k.monarchie, či Štvrtú ríšu – ten sa pochopiteľne Bruselu klania (však je to dobre zaplatené). Komu ide o záujem národa, ten premýšľa nad tým, prečo vyše 50% Britov hlasovalo za odchod z únie, kde sú korene rezignácie britskej premiérky a prečo sa potichu pripravuje opakované britské referendum, keďže si plebs drzo dovolil uvažovať inak, ako jeho páni.

Aj keď bude zrejme pravdou, že britské referendum malo skôr poslúžiť na úplné oslobodenie Britov od povinností v únii (aj tak mali najviac rôznych výnimiek)

Je však len otázkou času, kedy sa únia definitívne zmení na to, čo kedysi národy odmietli vo forme európskej ústavy a neskôr bolo vpustené do reality pod falošnou vlajkou – Lisabonskou zmluvou.

Bolo by hrubým omylom podporovať veľmocenský projekt, ktorého morálka siaha po naplnenie vlastného vrecka. Ak by únia naozaj rešpektovala vlastné ideály, neprizerala by sa mlčky hrubému vydieraniu firmy Huawei zo strany americkej vlády. Nepodporovala by probanderovskú ukrajinskú verchušku. Na všetky spory by používala jeden meter. O slušnosť a zákonnosť však nejde, a základy únie praskajú, pretože cielene sa obchádzajú jej vlastné pravidlá. Dokonalou ukážkou je podvod s názvom euroval, kde išlo len o záchranu bankárov a skorumpovaných oligarchov.

Tak sa rozhodnite – je dôležitejší záujem národa, alebo sa uspokojíme šliapaním chodníka pre dobrodruhov a podvodníkov ? Chceme byť opäť vandrovníkmi a drotármi ?

 

 

Umenie obliekania . ..

17.06.2019

Pri pohľade na odev novopečenej prezidentky Z.Čaputovej som nevedel, čo si mám myslieť. Žena by mala vedieť, čo jej sedí a naopak - čo sa nehodí. Stručne povedané - model, do ktorého ju viac »

Moc za každú cenu s kýmkoľvek . . .

16.06.2019

Aj napriek mediálnej “cigánskej” férovke sa zdá pred voľbami 2020 jedna vec istá - víťazstvo SMER-u, bez ohľadu na to, či bude vedený R.Ficom alebo niekým iným. A pomaly sa črtá aj istota viac »

Aké je skutočné pozadie cirkusu okolo pokladní ?

15.06.2019

Je smutné, že príbeh registračných pokladní sprevádzajú návrhy zákonov z dielne tých, ktorí kradnú najviac ... a beztrestne. Ešte smutnejšie, ak zákony nefungujú ... Ani si nepamätám, viac »

Vodná elektráreň Gabčíkovo

Generálka gabčíkovskej elektrárne bude za 81 miliónov eur

18.06.2019 14:23

Po vyše roku a pol od vyhlásenia medzinárodného tendra sa môže začať s dlho očakávanou generálnou opravou Vodnej elektrárne Gabčíkovo.

parlament, volba riaditela rtvs,

Plénum sa nebude zaoberať Bezpečnostnou a obrannou stratégiou Slovenska

18.06.2019 14:08

V úvode 46. schôdze takýto návrh na doplnenie programu neprešiel nezaradenému poslancovi Martinovi Poliačikovi.

vrtuľník Chinook letisko Pešťany

Americké vrtuľníky dotankovali v Piešťanoch

18.06.2019 14:00

Pred pár dňami došlo k nedorozumeniu medzi rezortom obrany a zahraničných vecí o pristátí amerických vrtuľníkov, ktoré mali u nás dotankovať a odletieť.

Martin, cesta, Príbovce, Turčianske Teplice

Dvojročná rekonštrukcia betónky zachránila Turiec

18.06.2019 14:00

Pätnásťkilometrový úsek medzi Príbovcami a Turčianskymi Teplicami čelil roky kritike a zrejme bol jednou z najhorších ciest na Slovensku.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,031
Celková čítanosť: 5178670x
Priemerná čítanosť článkov: 2550x

Autor blogu