Založ si blog

Vlasť alebo euronevestinec ?

Dá sa súhlasiť s mediálnou prezidentkou Čaputovou, že eurovoľby ukážu, o čom bude budúcnosť Slovenska. Či budeme hovoriť našej krajine vlasť, alebo sa definitívne staneme euronevestincom … v rukách alkoholikov z Bruselu, či rôznych (doma) stíhaných špekulantov za rôzne kauzy …

Vlasťou môže byť len štát, ktorý kladie na piedestál záujmy svojho národa. O Slovensku sa dá dnes povedať len to, že je bábkou v rukách európskych oligarchov a amerického ekonomického “terorizmu”.

Miesto v europarlamente je pre národ dôležité asi tak, ako blší “prd” pre pohnojenie poľa. Eurofondy sú modernou formou, ako sa likviduje (pre Západ) nepríjemná konkurencia a vytvárajú sa rôzne monopoly. Monopoly, ktorých vplyv siaha nad možnosti národných vlád. Kto chce modernú formu c.k.monarchie, či Štvrtú ríšu – ten sa pochopiteľne Bruselu klania (však je to dobre zaplatené). Komu ide o záujem národa, ten premýšľa nad tým, prečo vyše 50% Britov hlasovalo za odchod z únie, kde sú korene rezignácie britskej premiérky a prečo sa potichu pripravuje opakované britské referendum, keďže si plebs drzo dovolil uvažovať inak, ako jeho páni.

Aj keď bude zrejme pravdou, že britské referendum malo skôr poslúžiť na úplné oslobodenie Britov od povinností v únii (aj tak mali najviac rôznych výnimiek)

Je však len otázkou času, kedy sa únia definitívne zmení na to, čo kedysi národy odmietli vo forme európskej ústavy a neskôr bolo vpustené do reality pod falošnou vlajkou – Lisabonskou zmluvou.

Bolo by hrubým omylom podporovať veľmocenský projekt, ktorého morálka siaha po naplnenie vlastného vrecka. Ak by únia naozaj rešpektovala vlastné ideály, neprizerala by sa mlčky hrubému vydieraniu firmy Huawei zo strany americkej vlády. Nepodporovala by probanderovskú ukrajinskú verchušku. Na všetky spory by používala jeden meter. O slušnosť a zákonnosť však nejde, a základy únie praskajú, pretože cielene sa obchádzajú jej vlastné pravidlá. Dokonalou ukážkou je podvod s názvom euroval, kde išlo len o záchranu bankárov a skorumpovaných oligarchov.

Tak sa rozhodnite – je dôležitejší záujem národa, alebo sa uspokojíme šliapaním chodníka pre dobrodruhov a podvodníkov ? Chceme byť opäť vandrovníkmi a drotármi ?

 

 

Prostitútky politickej mafie netreba počúvať . ..

14.09.2019

V okamihu, keď sa začali lustrácie na portáli denníka SME, nebolo čo riešiť. Rýchlosťou blesku sa stratili všetci, ktorí si mysleli a prezentovali niečo iné, ako uvádzali autori článkov viac »

Oslobodenie – historická chyba Moskvy

08.09.2019

Podľa správania lokajov Washingtonu bolo oslobodenie v roku 1945 historickou chybou Moskvy. Zrejme sa mali sovietske vojská zastaviť niekde na vlastnej hranici, a uspokojiť sa s vyhnaním nemeckých viac »

Zamyslenie nad jedným slovom . . . Človek . . .

04.09.2019

Niektorí ľudia by mohli byť na svete aj večne a nikto si ich nevšimne. Iným nie je dopriaty ani piaty krížik, tak povestný zlom v živote každého a ich stratu pocítia všetci. Tým z druhej viac »

SaS

SaS vyzvala A. Kalavskú, aby navrhla odvolať šéfa Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou

19.09.2019 12:09

Dôvodom na odvolanie Tomáša Haška je jeho správanie sa pri prieskume tendra na zdravotnú záchrannú službu

karta, kreditka, internetbanking, internet banking, online, eshop, nákup

Bezkontaktné platby sa mierne skomplikovali

19.09.2019 12:00

Bezkontaktne platíme už jedenásť rokov. Od soboty 14. septembra však začala platiť nová smernica, na základe ktorej budeme viac overovaní.

reality, dom, panelak, byvanie

Trenčianske Teplice päť rokov vyberali vyššie dane, idú ich vrátiť

19.09.2019 12:00

Päť rokov vyberali Trenčianske Teplice vyššie dane zo záhrad a z pozemkov. Obyvateľom sa mesto chystá vrátiť spolu takmer 80-tisíc eur.

Edward Snowden

Francúzsko odmietlo Snowdenovu žiadosť o azyl

19.09.2019 11:49

Snowden sa na francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona obrátil so svojou žiadosťou o poskytnutie azylu tento týždeň.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,082
Celková čítanosť: 5585384x
Priemerná čítanosť článkov: 2683x

Autor blogu