Úbohá Angela – poznala pocity plebs na vlastnej koži

Veru, Angela Merkelová netušila pred niekoľkými týždňami, ako sa jej ľahostajnosť voči pobúreniu verejnosti vypomstí. Dnes spoznala pocity obyčajného človeka, ktorého práva pošliapavajú fašistické praktiky americkej vládnucej junty. Poznala, ako sa cíti človek, ktorého niekto bezdôvodne a zločinne odpočúva.

Nie, americkej paranoji sa nemôžeme diviť. Vychádza z toho istého základu, ako niekdajší strach fašistov zo slovenských lesov, kde videli za každým stromom partizána. Dnes sa tak cítia Američania. Základy strachu fašistov a Američanov sú pritom skoro identické – ublížili toľkým ľuďom, že sa musia triasť pri predstave, kto ich prepadne od chrbta. Praktiky násilníkov sa otáčajú proti svojim nositeľom.

Američania už dve storočia nezažili vojnu na vlastnom kontinente, vo vlastnej krajine. To je jeden z dôvodov, prečo pokojne a bez výčitiek svedomia posielajú bezpilotné lietadlá zabíjať do iných krajín, pričom to označujú za súčasť svojho práva na sebaobranu. V zmysle týchto amerických úvah by sme preto nemali pokladať 11. september 2001 za ´tragédiu, ale len prejav práva útočníkov na vlastnú sebaobranu. Na obranu pred bezohľadnými agresormi, ktorí roky väznia na Guantanáme (a nielen tam) ľudí bez akýchkoľvek práv na spravodlivý súd a primeranú obhajobu. Teda bez nároku na práva, ktorými tak fackovali ta studenej vojny východnú a strednú Európu v otázke disidentov.

Merkelová dnes cíti následky vlastného pokrytectva. To, čo jej nevadilo v prípade obyčajných ľudí a označila to za bežný spôsob boja proti terorizmu, sa obrátilo proti nej. Aj ona sa ocitla v pozícii bezmocnej obete, ktorá síce nič zlé nespravila, ale podľa amerických paranoikov by mohla. Takže teraz si môže nemecká kancelárka naplno vychutnávať americké priateľstvo v jeho najčistejšej podobe. Všetko v mene zásady – dnes sme kamoši, ale zajtra nemusíme byť a tak sa poistíme.

Ako kancelárka povedala, dôvera sa vytratila a je nutné jej obnovenia. Za seba poviem, že nikdy nebudem veriť človeku, ktorý chodí na mierové rokovania s kyjakom za chrbtom. A tak by sme mali zaviesť ako reciprocitu bezpečnostné opatrenia voči všetkým návštevníkom Európy, ktorý majú americký pas. Navrhujem snímanie odtlačku prsta a sken rohovky, implantovanie sledovacieho čipu pod kožu, a povinnosť, aby každý americký návštevník vyplnil formulár žiadosti o vstup do krajiny, kde presne uvedie svoje majetkové pomery,podrobný rodostrom s počtom obetí jeho kovbojských predkov, všetky údaje o svojich príbuzných a ich zamestnaní. Samozrejme, aj zaplatenie poplatku za spracovanie žiadosti – navrhujem 1000 €.

Pokladáte návrh za neprijateľný ? Tak si potom zistite, ako Američania lustrujú vás, keď chcete spoznať ich krajinu. Skúsme nájsť vlastnú hrdosť a konečne sa chovať podľa hesla – ako sa do hory volá, tak sa aj ozve.

Apropo, Angela – uži si tú srandu, že ťa niekto počuje … je to naozaj „príjemný“ pocit.

EÚ zavádza sankcie proti USA za agresiu voči Iránu …

02.03.2026

Európske intelektuálne pornohviezdy objavili význam slova “morálka” Akurát zabudli na jeden meter pre všetkých.Takže žiadne sankcie nebudú,keďže väčšine netrčia ani päty … slintanie a zúrivosť prichádzajú len pri blokovaní sankcií proti Rusku. Zvláštne … ľudstvo je nepoučiteľné,starý kontinent je na čele účelovej slepoty.Každé storočie sa nájdu páni [...]

… a vodičom je do plaču

25.01.2026

Snaha o konsolidáciu verejných financií (rozkradnutých a porozdávaných politikmi) sa zmenila na legitímne výpalníctvo.Zákony sa (štandardne) interpretujú účelovo a tak nečudo – ak sa k tomu pridá legislatívny eurokreténizmus,jednèmu je do plaču … Tzv.absolútnu prednosť chodcov sme už spomínali – raz bola a rýchlo sa veci vrátili naspäť,pretože [...]

… a Hitler sa v pekle vyškiera

22.01.2026

Ako dopadne kšeftovanie so zločincami,zažila nielen Európa počas druhej svetovej vojny.Najprv politickí chrapúni vykšeftovali za mier svojho spojenca – Československo – a nakoniec vyhlasovali vojnu pre spojenca (Poľsko),ktorý o.i.ako prvý podpísal pakt s Hitlerom (1934) … a plánoval v tajných dodatkoch spoločnú hranicu s Maďarskom či Rakúskom … Európa sa [...]

Ján Ferenčák

Vylúčený poslanec Ferenčák: Koalícia už nemôže rátať s mojou podporou

20.03.2026 14:01

Jana Ferenčáka v stredu vylúčili zo strany Hlas.

pardubice požiar hala zbrojovky

Chceli zničiť „epicentrum izraelských zbraní“. V Pardubiciach vyhorela hala zbrojovky, radikáli hovoria o odvete za Gazu

20.03.2026 13:10, aktualizované: 13:39

Polícia útok vyšetruje ako terorizmus, minister vnútra Metnar už v reakcii na udalosť zvolal krízový štáb.

Ukrajina vojna tečenci cudzinecká polícia doklady pas

Bratislavský policajt si nelegálne speňažoval e-kolky od cudzincov

20.03.2026 12:58

Úrad inšpekčnej služby (ÚIS) ho v rámci akcie Poštár zadržal a obvinil.

tanker

Na Kubu zrejme mieria dva ropné tankery, plávajú pod vlajkami Ruska a Hongkongu

20.03.2026 12:40

Ak na karibský ostrov napriek americkému embargu tankery skutočne dorazia, pôjde o prvé dodávky ropy na Kubu o tri mesiace.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,458
Celková čítanosť: 10329956x
Priemerná čítanosť článkov: 4203x

Autor blogu