Absurdný, no zaslúžený výsledok arogancie politikov

M. Kotleba ide do finále volieb župana. Absurdná predstava – lenže pri pohľade na vývoj v regionálnej politike je to úplne zaslúžený výsledok. Hoci Kotleba balí svoje vyjadrenia do neprijateľného obalu, má v mnohom pravdu. A politické elity regiónu (ale aj Slovenska) nikdy pravda nezaujímala, takže včera zožali úrodu svojej arogancie.

Však sa skúsme pozrieť len na jeden problém, ktorý je spájaný s Kotlebom – čierne stavby. Zďaleka sa nedotýka len rómskych osadníkov, ale aj množstva regionálnych „celebrít“, ktoré si často urobia čokoľvek, čo ich napadne. Nedávno som to spomínal na príklade Donovalov, ale podobných problémov je množstvo na celom území Slovenska. Legálni vlastníci často bojujú nielen s aroganciou stavebníkov, ale aj nevšímavosťou úradníkov. A nikde sa nevedia dovolať svojich práv.

Výsledok ? Úspech Kotlebu. Nie, myslím si, že momentálne je to jeho strop, pretože ľudia budú musieť znova siahnuť po voľbe menšieho zla. Ale – jeden nikdy nevie. Môže sa pokojne stať, že včerajší úspech Kotlebu je predzvesťou toho, čo môže neskôr prísť. Slušného človeka síce poriadne nazlostí, ak sa na jeho majetku usalašia Rómovia a nevie sa ich zbaviť, no oveľa viac je pobúrený, ak sa podobného konania dopustia ľudia, ktorí sa skoro denne presúšajú v médiách, vzletne hovoria o pravde, práve a spravodlivosti, pričom sami po týchto hodnotách veselo šliapu. A vtedy dostáva svoju šancu extrémny názor.

Všetko zlé je na niečo dobré. V Kotlebovom úspechu tak žiari aj iskierka nádeje, že sa politici prebudia a uvedomia si, ako spravujú región, a kam to môže viesť. Je tam aj záblesk nádeje, že ďalšia facka, ktorú utrpel neúspešný kandidát Ľ.Kaník, presvedčí tohoto politika, aby sa stiahol do ústrania a uvedomil si, že cesta je zarúbaná. To je potešujúca správa pre celý národ, ktorý sa stal obeťou sociálnych reforiem pod taktovkou Kaníka.

Smutné však je, že víťazom týchto volieb sa stalo súbežné zastávanie viacerých funkcií, a s tým súvisiaca zanedbanosť regiónu. Zanedbanosť, spôsobená nekvalitnou prácou úradníka, ktorý síce kumuluje funkcie, ale nie je schopný podávať adekvátne výkony. Nie je schopný napĺňať potreby obyvateľov.Deň má stále len 24 hodín, a daňový poplatník právom očakáva, že platený zástupca strávi denne pri výkone funkcie 8 hodín. Minimálne. Ak to vynásobíme dvoma, a pridáme čas na presuny medzi sídlom kraja a Bruselom, je úplne jasné, že ani Superman by to nezvládol. Takže – i naďalej bude všetko po starom.

Zlá správa pre región. Ešte horšia pre systém chaosu, ktorý na Slovensku vládne. Raketovým tempom sa blížime k vypuknutiu sociálneho konfliktu, ktorý nemusí dopadnúť dobre. Vlastne – môže dopadnúť veľmi zle. Zúfalí ľudia sú schopní zúfalých činov.

Budú aj obete prepustené z hrobov ?

23.09.2025

Právo požiadať o prepustenie vyplýva zo zákona.A desiatky obetí či pozostalých žiadajú spravodlivosť – ich milovaní sa nikdy nevrátia,niet dôvodu na zľutovanie s vinníkom. Pochvaly alebo tresty … nič nezmenia na šialenstve 90.rokov.Pripraviť niekoho o život pre peniaze,naozaj niet väčšej zvrhlosti.A opakovane,to môže naozaj len psychopat. Médiá majú [...]

Korporátny fašizmus nevadí ?

22.09.2025

Digitálne otroctvo sa rozmáha pre ľahostajnosť štátu.Minister financií zavádza opatrenia,ktoré ožobračujú ľudí,bojujúcich o holé prežitie,ale ignorujú miliardové zisky platforiem,ktoré zneužívajú postavenie na trhu a zotročujú naivných a zúfalých … A tak severská platforma na rozvoz jedla niekoľkokrát ročne upraví provízie,ktoré inkasuje od reštaurácií (pod [...]

Mŕtveho zimník nepoteší …

21.07.2025

Dopracovali sme sa do absurdnosti … Zatvárame oči pred realitou a zakrývame to vzletnými výrazmi o tolerancii a vzdušnými zámkami o budúcom úspechu.Heslo slovenskej ekonomiky “európskeho tigra” znie cudzím rozdávaj a vlastným zvyšuj dane.Dopracovali sme sa k verzii feudalizmu 21.storočia,kde páni vyberajú a rozkrádajú dane,plebs sa má starať sám o seba. Ešte [...]

Merkelová

Poslanca AfD odsúdili na pokutu za fotomontáž s hajlujúcou Merkelovou

17.10.2025 21:42

Petr Bystroň má zaplatiť 11.250 eur.

Trump Zelenskyj

Zelenskyj odišiel z Bieleho domu: Schôdzku s Trumpom označil za produktívnu, hovorili o obrane

17.10.2025 19:35, aktualizované: 23:00

Ukrajinský prezident počas stretnutia ukázal Trumpovi mapy potenciálnych cieľov útokov v Rusku.

Severné Macedónsko SR Pellegrini stretnutie diplomacia

Výroky Pellegriniho o Severnom Macedónsku rozčúlili Bulharsko

17.10.2025 18:50

Bulharsko si predvolalo slovenského veľvyslanca a žiada vysvetlenie, prečo prezident spochybnil platný európsky konsenzus z roku 2022.

Polícia / Policajné auto /

Vietnamka, obvinená z vraždy novorodenca, bude stíhaná na slobode

17.10.2025 18:49

Obvinenie súvisí s udalosťou, ku ktorej došlo v utorok v nočných hodinách v byte na Nobelovej ulici v Bratislave.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,451
Celková čítanosť: 10136385x
Priemerná čítanosť článkov: 4136x

Autor blogu