Čo mi stačí k životu ?

Je to odkaz pre primitívov, ktorí denne chodia vyliať vedrá zvratkov do diskusií pod mojimi blogmi, ľudí (ktorí ľuďmi veľmi ani nie sú) v minulosti spolupracujúcich s komunistickým režimom, ešte predtým profitujúcich z dobrých vzťahov s nacistami a dnes sa tváriacich ako fakle demokracie a slobody. Ľudí, ktorí dodnes obývajú byty, pridelené bývalou štátnou bezpečnosťou …

Verím, že ste za socializmu nedostali byty zadarmo, pretože

1. Byt zadarmo nedostal nikto, dokonca ani nomenklatúrne kádre nie …

2. Byty, v ktorých dnes žijete, ste dostali za spoluprácu so štátnou bezpečnosťou a ste teda priamymi spoluvinníkmi toho, čo štátna bezpečnosť robila

Tí, čo sme na rozdiel od vás poctivo a tvrdo pracovali (aj napriek tomu, že sme museli pre iniciatívnych blbcov naháňať nadčasy, aby nám nezvýšili normy), sme dostali podnikové byty za to, čo sme našim podnikom vedeli ponúknuť – kvalitnú prácu, spoľahlivosť a perspektívu. Prideľovali nám byty, lebo sme boli pre podniky perspektívou do budúcnosti – teda tým , čím vy kolaboranti a zradcovia, vy zločinci – predávajúci vlastný národ podvodníkom v Bruseli a inde na svete – nikdy nebudete. Vaše schopnosti začínali a končili pri potlesku, udávaní blížnych a iných špinavostiach.

Zámerne používam symbol kosáka a kladiva … sú ako červené súkno pre býka, a vždy pomôžu odhaliť ľudí, ktorí tomuto národu cielene škodia

Táto krajina kedysi patrila do štátu, ktorý sa volal Československá socialistická republika. Ako teda vysvetlíte, že mimo zákon nebol postavený socializmus, ale komunizmus … ktorý sa vlastne neocitol ani v názve krajiny ? Nevysvetlíte … pretože v tejto právnej norme nešlo o potrestanie zločincov (napokon, to by museli potrestať aj vás), ale naopak o odstavenie ľudí, ktorí nemali s nomenklatúrnymi kádrami nič spoločné, mnohí z nich boli veľmi schopní a v myšlienku práva na slušný život pre všetkých ľudí naozaj verili.

Komunizmus ako spoločenské zriadenie v tejto krajine nebol, bol tu socializmus, čo vyplývalo aj z názvu krajiny. Z toho vyplývalo zároveň aj to, že komunizmus nemohol skrachovať, lebo nemôže skrachovať to, čo vlastne nie je. A rozpočet ČSFR v roku 1990 bol prebytkový, čo jasne dokazuje, že krajina napriek vaším klamstvám – prosperovala. Práve v roku 1990 sa dostali k moci zločinci, ktorí túto krajinu rozkradli, zničili a hospodária s deficitnými rozpočtami, čiže každoročne hromadia dlhy pre budúce generácie. Tento vývoj môžu pokladať za pokrok len zradcovia a prisluhovači cudzích záujmov – teda zločinci.

Pokojne sem ďalej vylievajte vedrá žlče, pokojne prezliekajte kabáty a skrývajte svoju minulosť. Vaša rétorika jasne dokazuje, čo ste dnes a čím ste boli v minulosti. Nikdy nebudete ničím viac, ako úbohými krikľúňmi, ktorých opäť dobehne doba … a opäť sa naplno ukážu vaše zvrátené charaktery.

Čo mi stačí k životu ? Nepotrebujem práčku Filco, nepotrebujem rifle, nepotrebujem koncert vrieskajúcich narkomanov, rozbíjajúcich nástroje v amoku, nepotrebujem lietať po svete a ukazovať, že si to môžem dovoliť … stačí mi úcta a rešpekt ľudí, ktorých poznám a ktorí vedia, že keď treba pomoc – nájdu ju u mňa, a mne stačí vedieť, že keď budem potrebovať pomoc – nájdem ju. Stačí mi byť tým, čím vy niekdy nebudete – človekom. S vlastným názorom a pohľadom na svet … a to mi nevezme nikto, nevzala mi to zvoľa ľudí, ktorí sa na komunistov hrali … a nevezme mi to ani zbabelosť ľudí, ktorí sa z komunistov prezliekli za demokratov, aby im zase niekto hodil – ohlodanú kosť, lebo si nevedia zarobiť poctivou prácou.

Vždy som bol slobodný, bez ohľadu na režim … vy ste však sluhovia, ktorí budú vždy patriť svojmu pánovi a nech zaplatí koľkokoľvek, slobodní nebudete – nikdy.

Mŕtveho zimník nepoteší …

21.07.2025

Dopracovali sme sa do absurdnosti … Zatvárame oči pred realitou a zakrývame to vzletnými výrazmi o tolerancii a vzdušnými zámkami o budúcom úspechu.Heslo slovenskej ekonomiky “európskeho tigra” znie cudzím rozdávaj a vlastným zvyšuj dane.Dopracovali sme sa k verzii feudalizmu 21.storočia,kde páni vyberajú a rozkrádajú dane,plebs sa má starať sám o seba. Ešte [...]

Nekalé praktiky digitálnych platforiem

25.05.2025

Na začiatku je bombastická reklama o fantastickom zárobku 29€ na hodinu či 14€ na hodinu A na konci krutá realita,kde zarábajú anonymní šmejdi s požehnaním štátu. Ako to teda funguje u najznámejších platforiem pre taxi a kuriérov? V prvom rade cez neustále nábory naivných,pretože fluktuácia je obrovská.Väčšina adeptov nepozná rozdiel medzi tržbou a zárobkom,a tak [...]

Ako sa dostalo násilie do ulíc ? Cez (nekontrolované) médiá

23.01.2025

Svojho času nevedela rada pre rozhlasové a televízne vysielanie riešiť triviálny problém – násilie na televíznych obrazovkách,prezentované 24 hodín denne,hoci zákon obmedzoval priestor pre tieto “diela” na čas medzi 22,00-6,00 Dnes nesieme následky.Narušené osoby siahajú po zbrani,ak nevedia žiť samé so sebou.A obete pribúdajú.Samozrejme,po zbytočnej tragédii [...]

Robert Fico a Michal Šimečka

Augustový prieskum SANEP: PS pred Smerom, Republika aj Hlas postupne rastú

23.08.2025 06:00

Na čele bez zmeny. V prieskume SANEP vedie PS pred Smerom. Pod nimi prebieha súperenie o tretie miesto. Republika a Hlas posledné tri mesiace stúpajú.

APTOPIX Trump Putin

Trump sa rozhoduje medzi uvalením sankcií alebo vycúvaním z konfliktu. Putin dúfa v obnovenie vzťahov s USA

22.08.2025 22:30

Trump sa do dvoch týždňov rozhodne, ako sa postaví k vojne na Ukrajine. Putin zase vidí "svetlo na konci tunela" vo vzťahoch Ruska a USA.

nord stream

Nebol som tam. Zadržaný Ukrajinec poprel účasť na útoku na plynovody Nord Stream

22.08.2025 21:39

Ukrajinec Serhij Kuznecov, ktorého zatkli pre podozrenie z účasti na útoku na plynovody Nord Stream v roku 2022, poprel vznesené obvinenia.

nohy, chôdza, lúka, prechádzka, turistika

Ochladilo sa. Meteorológovia varujú pred prízemným mrazom

22.08.2025 21:15

V niektorých častiach severného, stredného a východného Slovenska sa môže v noci vyskytnúť prízemný mráz.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,449
Celková čítanosť: 10052398x
Priemerná čítanosť článkov: 4105x

Autor blogu