Nech žije bruselský mutant . .. ale zo svojho

Radujme sa Veseľme sa Hovno máme Podeľme sa … ( význam skratky RVHP, vysvetlený neznámym autorom)

Tak, vážení páni a dámy, za vyššie uvedený vtip sa v dobe normalizácie dala “ vyhrať “ nielen výpoveď, ale niekedy aj oveľa väčšie problémy. Isté je, že hoci sme sa často delili o pekne smradľavý obsah, nikdy nebolo od nás požadované, aby sme pri jeho nákupe prispeli na túto “ dobrotu “ aj iným.

RVHP zmutovalo do akejsi tragikomickej verzie s názvom EÚ. Nemci napriek krátkemu času nepochopili, že ich sen o tretej ríši je absurdnosťou (a to aj vtedy, ak je jej sídlo mimo Nemecka), Francúzi zase nepochopili, že hoci od čias Napoleona ubehlo nejaké storočie, všetci si príliš dobre pamätajú, kam viedla posledná dominancia Paríža v európskej politike. Napriek tomu to skúsili … zatlieskajme im snahe, a konečne ich definitívne a jasne pošlime tam, kde naozaj patria – na smetisko dejín, a na cestu im pribaľme aj ich absurdné vízie.

Chudáci Belgičania. Keď na sklonku 17.storočia im francúzske vojská zničili Brusel, postavili po ich odchode mesto opäť, len namiesto dreva použili kameň. Neskôr, 29.mája 1985 sa v Bruseli odohrala tragédia, ktorá vo futbale nemala obdobu – pri útoku šialených fanatikov z radov “ fanúšikov “ anglického FC Liverpool zahynulo 39 ľudí. Nevedno, čo budú robiť dnes, keď im “ spojenci “ urobili z Bruselu synonymum absurdnosti … a zneuctili aj to krásne, čo v tomto meste môže návštevník nájsť. Belgické hlavné mesto je zrejme – prekliate.

Navyše, začína sa stávať pravidlom, že ak má byť niečo schválené, vždy sa nájde krajina, kde je potrebný pád vlády, aby sa dosiahol požadovaný cieľ. Na Slovensku sa kedysi jednalo o euroval, v Grécku sa dnes jedná o záchranu mamutej rodinky na papierových nohách – teda spoločnej meny, a samozrejme aj únie. Určite si viete predstaviť, aká by to bola tragédia, ak by si Gréci dovolili hlasovať proti ďalšiemu udržiavaniu klinicky mŕtveho sna Berlína a Paríža pri živote.

Ono to môže vyzerať zábavne, ak vám slepý lekár hovorí, že napriek pacientovi, ktorému zlyhali všetky orgány a musí byť na prístrojoch, aby sa dal označiť za žijúceho človeka – vidí budúcnosť optimisticky, a jeho terapia je jediná, ktorá môže byť úspešná

Pri takomto “ ľudomilovi “ môže byť pacient vlastne rád, ak jeho telo ukáže prístrojom vystrčený prostredník a odmietne ďalšie mučenie “ vymoženosťami “ doby modernej.

Z budovy v Bruseli či sídiel jej autorov zaznievajú neochvejné hlasy, že musíme situáciu zvládnuť za každú cenu … nuž, dovoľme im to, ale s podmienkou, že toho mutanta, ktorého splodili, si budú živiť – z vlastného vrecka

… a vodičom je do plaču

25.01.2026

Snaha o konsolidáciu verejných financií (rozkradnutých a porozdávaných politikmi) sa zmenila na legitímne výpalníctvo.Zákony sa (štandardne) interpretujú účelovo a tak nečudo – ak sa k tomu pridá legislatívny eurokreténizmus,jednèmu je do plaču … Tzv.absolútnu prednosť chodcov sme už spomínali – raz bola a rýchlo sa veci vrátili naspäť,pretože [...]

… a Hitler sa v pekle vyškiera

22.01.2026

Ako dopadne kšeftovanie so zločincami,zažila nielen Európa počas druhej svetovej vojny.Najprv politickí chrapúni vykšeftovali za mier svojho spojenca – Československo – a nakoniec vyhlasovali vojnu pre spojenca (Poľsko),ktorý o.i.ako prvý podpísal pakt s Hitlerom (1934) … a plánoval v tajných dodatkoch spoločnú hranicu s Maďarskom či Rakúskom … Európa sa [...]

Márne čakanie na moralistov

16.01.2026

Naivne sme čakali,źe bardi morálky a mieru,bojovníci proti agresii a imperializmu sa hrdinsky ozvú pri pohľade na dianie vo Venezuele či vyhrážky v spojitosti s Grónskom No treba priznať,konečne sa ukázala holá a nespochybniteľná pravda,že NATO nie je garantom ničoho a už vôbec nie mieru.Ak si niekto kladie otázku,prečo sa desaťročia tiahne spor medzi Tureckom a Gréckom v [...]

Muhammad Júnus, Muhammad Yunus

"Nočná mora" sa skončila. Dočasný premiér a nositeľ Nobelovky Júnus oznámil novú etapu pre Bangladéš

12.02.2026 10:15

Voliči hlasujú v prvých parlamentných voľbách od pádu vlády premiérky Hasíny Vadžídovej.

múzeum, dedina, Martin, mReportér

Sanačné práce v Múzeu slovenskej dediny pokračujú

12.02.2026 10:07

Práce nadväzujú na statické posudky a následné obhliadky objektov uskutočnené v roku 2025.

lietadlo, letisko, doprava,

Poľsko rozbieha projekt storočia: Mega letisko pri Varšave má priniesť desaťtisíce pracovných miest

12.02.2026 10:02

Poliaci tvrdia, že výstavbou letiska chcú spojiť Európu so svetom.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,457
Celková čítanosť: 10284938x
Priemerná čítanosť článkov: 4186x

Autor blogu