Porošenkove (mafiánske) mokré sny

Má Rusko záujem o Ukrajinu ? Áno, má – má záujem o Ukrajinu ako obchodného partnera, nie však ako súčasť Ruska. Z jednoduchého dôvodu – Ukrajina je bezodná jama, neveľmi odlišná od Grécka. Má Rusko záujem o Krym ? Má, však sú tam situované ruské základne. Malo Rusko záujem o vojenské obsadenie Krymu (teda anexiu) ? Nie, pretože Krym už začiatkom 90.rokov jasne deklaroval záujem o nezávislosť od Kyjeva, a vzdal sa jej len z obáv vojenského útoku, nariadeného Kyjevom. (Viac nájdete – Krym)

Kto je vlastne Porošenko ? Nikto … zdanlivo legitímny prezident, ale keďže k odvolaniu Janukovyča došlo násilím a porušením ukrajinskej ústavy, je Porošenkov mandát – neplatný. Tým skôr, že celá súčasná ukrajinská vláda a jej poradné orgány sú fraškou na slobodu a demokraciu. Rôzna zahraničná zberba, ktorá pred voľbami ani nemala ukrajinské občianstvo, dnes zastáva posty, ktoré jej boli pridelené na základe protiústavných rozhodnutí Porošenka – napríklad vo forme udelenia občianstva a to dokonca aj hľadanému zločincovi.

Porošenko je bývalý oligarcha, známy aj svojou súkromnou armádou, ktorá v jeho službách presviedčala “ neprispôsobivých “ obchodných partnerov o tom, že chcú obchodovať so súčasným prezidentom, len o tom – nevedia. V iných krajinách sa tomuto spôsobu podnikania hovorí – vydieranie a výpalníctvo.

Chce Rusko napadnúť Ukrajinu ?

A prečo by to robilo ? Medzinárodne by to neobhájilo, pribudli by mu starosti so správou a financovaním obrovského územia … ale, ak by Rusko naozaj napadlo Ukrajinu, ako to tvrdí Porošenko – dnes by už dávno bolo po vojne. Neofašistické bandy by boli rozprášené a na Ukrajine by vládol pokoj. Väčšina Ukrajincov si je dobre vedomá, že ich štát dodnes neskrachoval len preto, že ho dotovalo práve Rusko. Ale práve dnes – pod vedením odborníkov ako Porošenko, Jaceňuk, či poradcov ako Dzurinda, Mikloš alebo Saakašvili – je veľmi blízko ku krachu.

Prečo teda Porošenko neustále útočí na Rusko ? Pretože nemá na výber. Dal Bruselu a národu sľuby, ktoré nedokáže splniť, a pri mentalite ukrajinského národa mu reálne hrozí nepríjemný trest. Nehovoriac o tom, že aj jeho európski spojenci strácajú trpezlivosť a navyše sami nemajú peniaze. Nie na vojnu s Ruskom …

A keď sa ukrajinské dobrodružstvo bude i naďalej preťahovať, európski spojenci budú nútení prehodnotiť svoje priority a nie je ťažké uhádnuť, čo urobia. Hodia Porošenka pokojne cez palubu, ako to už neraz urobili v minulosti s inými. A rovnako prehodia cez palubu aj zbytok odpadu, ktorý Porošenka sprevádza.

Porošenko už nemá na výber … hrá o všetko a preto šíri nezmysly. Vie, že Ukrajina bez Krymu nemá pre nikoho žiadnu cenu.

Ako sa dostalo násilie do ulíc ? Cez (nekontrolované) médiá

23.01.2025

Svojho času nevedela rada pre rozhlasové a televízne vysielanie riešiť triviálny problém – násilie na televíznych obrazovkách,prezentované 24 hodín denne,hoci zákon obmedzoval priestor pre tieto “diela” na čas medzi 22,00-6,00 Dnes nesieme následky.Narušené osoby siahajú po zbrani,ak nevedia žiť samé so sebou.A obete pribúdajú.Samozrejme,po zbytočnej tragédii [...]

Keď štát nemá, oderie chudákov …

09.01.2025

A tak si idete pár dní po začiatku novèho roka kúpiť obľúbený sirup a zistíte,že 3% na DPH sa zmenia na závratný rozdiel – z ceny 1,85€ je zrazu 3,50€ ! Štát nemá … a čo tak zdaniť rôzne zahraničné spoločnosti ? Nedá sa,majú výnimky.Slovač nemá výnimky,tá je na Slovensku ako ovca na odratie.Akoby ani sem nepatrila. Nechceme ruský kurz,vrieskajú [...]

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

policajti atentat handlova

Slovensko nepatrí do ruského sveta, Slovensko je Európa. Ešte aké názory zhodne rešpektujeme?

18.05.2025 13:10, aktualizované: 17:00

„Atentát na premiéra bol nafingovaný,” či „Slovensko patrí do Ruského sveta” - nie len tieto názory nie sme ochotní rešpektovať. Vieme ísť ďalej? Zapojte sa do pokračovania diskusie!

fico

Fico atentát na svoju osobu vraj predvídal a varuje pred ďalším. O transakčnej dani chce hovoriť na koaličnej rade

18.05.2025 13:06, aktualizované: 13:27

Všetky bezpečnostné zložky na Slovensku avizujú, že sme veľmi blízko k ďalšiemu útoku na verejného činiteľa, povedal premiér a preto zvolal zasadnutie Bezpečnostnej rady.

koaličná rada, Robert Fico, Andrej Danko, Matúš Šutaj Eštok,

Napätie v koalícii opäť rastie. Komunikácia je nulová, sťažuje sa SNS. Lídri sa spolu nestretli ani raz od zažehnania krízy

18.05.2025 12:30

Politológovia upozorňujú, že premiér Fico sa izoluje od svojich partnerov. Akoby sa čakalo, kto si vytiahne čierneho Petra a povalenie vlády vezme na seba.

Michal Šimečka,

Šimečka: Nikto z opozičných politikov nespochybňuje atentát, ale Smer ho politicky zneužíva

18.05.2025 10:58, aktualizované: 11:34

Pokiaľ podľa šéfa progresívcov existujú konšpirácie o atentáte, je to dôsledok toho, že ľudia nedôverujú vláde.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,447
Celková čítanosť: 9908436x
Priemerná čítanosť článkov: 4049x

Autor blogu