Kto sa pravdy bojí . ..

Na moje upozornenie ohľadom A.Kovnera som dostal pomerne zaujímavé reakcie. Prečo som ho pripomenul ? Z jednoduchého dôvodu – neželám si, aby sa niekto v mojom mene ospravedlňoval za holokaust, s ktorým nemám absolútne nič spoločné, a na druhej strane toleroval, že v Izraeli je národným hrdinom človek, ktorý sa neskryte pokúsil o realizáciu holokaustu, v čom ho zastavila len náhoda …

Zločinec je pre mňa zločincom, nech je oblečený do akejkoľvek farby. Myšlienka nie je zločinom, ale pokus o spáchanie zločinu už trestný je – a to vo všetkých civilizovaných krajinách, dokonca aj diktatúrach.

Vinníkovi, ktorý sa vie ospravedlniť, zatlieskam kedykoľvek. Ale žiadať od nevinného, aby sa ospravedlnil za cudzie viny, to pokladám za bezočivosť. Tým skôr, že ospravedlnenie očakáva niekto, kto má za sebou desaťročia prelievania krvi, násilia, útlaku a obmedzovania práv iného národa na sebaurčenie.

Áno, správanie svetového spoločenstva voči Izraelu pokladám za hanebné. Tým skôr, že niekto moralizuje nad výstavbou ruských základní na ruskom území, ale vôbec mu nevadia nelegálne izraelské osady – na palestínskom území. Izrael roky zneužíva holokaust na vydieranie svetového spoločenstva, a neustále s tým dosahuje úspechy. Skúste si predstaviť, ako by reagovala verejnosť, ak by niekto žiadal od Vatikánu, aby sa neustále ospravedlňoval za zločiny inkvizície … každý by kričal, bolo to veľmi dávno – zabudnime.

Keď si už pripomíname výročie holokaustu, mali by sme si pripomenúť aj inú tragédiu – masaker v Sabre a Šatíle, ktorý sa odohral 16.-18.septembra 1982. Vinníci nikdy neboli potrestaní. Mali by sme si pripomenúť, že Izrael dodnes beztrestne blokuje snahu Palestínčanov o vlastný štát. Mali by sme si pripomenúť vystrájanie Mossadu po tragédii na olympiáde v Mníchove, kde sa stal obeťou aj nevinný čašník, ktorého jedinou vinou bolo, že sa podobal na teroristu. Operácia Boží hnev je dodnes hanebnou škvrnou novodobej histórie.

Som za potrestanie všetkých zločinov bez výnimky. Ale kto opláca zločin iným zločinom, nezaslúži si žiadny súcit. A chápem, prečo sa mu pravda – nepáči. Ono to tak vo svete je zariadené – pre smeť v cudzom oku sa často nevidí brvno vo vlastnom. Len sa ľudia nakoniec divia, keď sa im vlastná obojakosť a pokrytectvo – vypomstí.

EÚ zavádza sankcie proti USA za agresiu voči Iránu …

02.03.2026

Európske intelektuálne pornohviezdy objavili význam slova “morálka” Akurát zabudli na jeden meter pre všetkých.Takže žiadne sankcie nebudú,keďže väčšine netrčia ani päty … slintanie a zúrivosť prichádzajú len pri blokovaní sankcií proti Rusku. Zvláštne … ľudstvo je nepoučiteľné,starý kontinent je na čele účelovej slepoty.Každé storočie sa nájdu páni [...]

… a vodičom je do plaču

25.01.2026

Snaha o konsolidáciu verejných financií (rozkradnutých a porozdávaných politikmi) sa zmenila na legitímne výpalníctvo.Zákony sa (štandardne) interpretujú účelovo a tak nečudo – ak sa k tomu pridá legislatívny eurokreténizmus,jednèmu je do plaču … Tzv.absolútnu prednosť chodcov sme už spomínali – raz bola a rýchlo sa veci vrátili naspäť,pretože [...]

… a Hitler sa v pekle vyškiera

22.01.2026

Ako dopadne kšeftovanie so zločincami,zažila nielen Európa počas druhej svetovej vojny.Najprv politickí chrapúni vykšeftovali za mier svojho spojenca – Československo – a nakoniec vyhlasovali vojnu pre spojenca (Poľsko),ktorý o.i.ako prvý podpísal pakt s Hitlerom (1934) … a plánoval v tajných dodatkoch spoločnú hranicu s Maďarskom či Rakúskom … Európa sa [...]

fico

Ukrajina alebo členské štáty? Brusel sa musí podľa Fica rozhodnúť

14.03.2026 22:09

Premiér o Kotlárovi, opozícii a spore s Kyjevom.

Europe Pipelines

Ukrajinci konečne povedali, v akom stave je ropovod Družba. Na stretnutí sa zúčastnili zástupcovia 31 štátov

14.03.2026 21:12

Ropovodom Družba od 27. januára 2026 neprúdi ropa do Maďarska ani na Slovensko.

iránsky ostrov Charg

Srdce iránskej ekonomiky v plameňoch. USA útočili na ostrov Charg, Teherán hrozí odvetou

14.03.2026 20:45

Podľa iránskej tlačovej agentúry Fars nebola pri útoku ropná infraštruktúra na ostrove Charg nijako poškodená.

Trump

Krajiny dovážajúce ropu Hormuzským prielivom majú zabezpečiť jeho otvorenie, mieni Trump

14.03.2026 20:36

Teherán sa pokúša zablokovať prieliv po tom, ako na USA spolu s Izraelom začali útoky na Irán.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,458
Celková čítanosť: 10322337x
Priemerná čítanosť článkov: 4199x

Autor blogu