Je IQ proamerických diskutérov nulové ?

Neviem … ale ak niekomu hovorím o chlebe s maslom, a on sa vyjadruje k vyprážanému rezňu, pričom sa tak správa neustále, vzniká otázka … a nie jediná. Nerozumie snáď jazyku ? Alebo nechápe obsah čítaného textu ?

Neviem. Ale deje sa to pravidelne – nadhodí sa téma, a prevažná väčšina proamericky diskutujúcich občanov začne hovoriť o niečom úplne inom, vôbec nesúvisiacom s predmetom diskusie. Môžu sa potom diviť podozreniam, že sú platenými diskutérmi ? Myslím, že nie. Je to len prirodzený následok ich správania v diskusiách.

Tento jav sa vyskytuje v diskusiách už dlhé roky. Podporovatelia americkej či bruselskej politiky nevedia vyjadriť svoj názor, dookola opakujú oficiálne vyjadrenia rôznych politikov, alebo nadávajú kritikom absurdných rozhodnutí do boľševikov, komunistov, starých štruktúr a podobne. Áno, dnes sa už za pomoci slova boľševik niektorým diskutérom, ktorí neustále provokovali, vysmievam aj ja … sú to hlavne tí, z ktorých priam trčí, že dnes sú demokrati a kresťania, ale včera boli pravoverní komunisti. A zajtra ? Budú niečím iným  … pokojne aj členmi Ku-klux-klanu, ak to bude moderné.

Je zaujímavé, že sa stále jedná o rovnakých jedincov, ktorí neustále skúšajú mariť diskusie rôznymi otrepanými frázami. Ani jeden z nich sa doteraz (iste len náhodou, či nedostatkom času) nezmohol na vlastný blog, kde by jasne prezentoval svoje názory na súčasnosť. Prečo ? Dokážu spotiť stovky príspevkov v diskusiách, a nemajú čas na jediný, obsažnejší príspevok, kde by napísali – takto to vidíme my ?

Ich správanie vyvoláva podozrenie, že sú cielene vyberaní tak, aby neboli schopní napísať nič iné, len to, čo im niekto prikáže. Akoby si niekto vyberal diskutérov s nulovým intelektom, ktorí budú dávať záruku, že sa nikdy nezamyslia nad tým, čo sa okolo nich deje …

Nie, nechcem ich uraziť. Ale páni, naozaj sa neviete správať ako ľudia ? Naozaj vám nevadí, že niekto z vás urobil sluhov jeho záujmu ? To tak dobre platí, že ste zahodili aj vlastnú česť ?

Dovoľte, aby som niečo pripomenul, čo som raz už konštatoval niekde inde. Absolútne ma nezaujíma, čo povedal akýkoľvek politik, bez ohľadu na krajinu, z ktorej pochádza. Zaujíma ma len to, čo si myslia bežní ľudia. Oficiálnu propagandu mám, ľudovo povedané, na háku. Keď ju budem chcieť poznať, nebudem strácať čas s blogmi, ale kúpim si patričný denník … teda oficiálnu prezentáciu cudzieho záujmu. Som zvedavý na skutočný život, a skúsenosti ľudí … nie na platenú umelinu, ktorú niekto vyprodukoval na objednávku.

Dokážete to pochopiť ?

Nekalé praktiky digitálnych platforiem

25.05.2025

Na začiatku je bombastická reklama o fantastickom zárobku 29€ na hodinu či 14€ na hodinu A na konci krutá realita,kde zarábajú anonymní šmejdi s požehnaním štátu. Ako to teda funguje u najznámejších platforiem pre taxi a kuriérov? V prvom rade cez neustále nábory naivných,pretože fluktuácia je obrovská.Väčšina adeptov nepozná rozdiel medzi tržbou a zárobkom,a tak [...]

Ako sa dostalo násilie do ulíc ? Cez (nekontrolované) médiá

23.01.2025

Svojho času nevedela rada pre rozhlasové a televízne vysielanie riešiť triviálny problém – násilie na televíznych obrazovkách,prezentované 24 hodín denne,hoci zákon obmedzoval priestor pre tieto “diela” na čas medzi 22,00-6,00 Dnes nesieme následky.Narušené osoby siahajú po zbrani,ak nevedia žiť samé so sebou.A obete pribúdajú.Samozrejme,po zbytočnej tragédii [...]

Keď štát nemá, oderie chudákov …

09.01.2025

A tak si idete pár dní po začiatku novèho roka kúpiť obľúbený sirup a zistíte,že 3% na DPH sa zmenia na závratný rozdiel – z ceny 1,85€ je zrazu 3,50€ ! Štát nemá … a čo tak zdaniť rôzne zahraničné spoločnosti ? Nedá sa,majú výnimky.Slovač nemá výnimky,tá je na Slovensku ako ovca na odratie.Akoby ani sem nepatrila. Nechceme ruský kurz,vrieskajú [...]

Jeffrey Epstein

Trump chce po tlaku verejnosti zverejniť niektoré dokumenty z kauzy Epstein

18.07.2025 08:08

Donald Trump, ktorý čelí tlaku kvôli postupu v kauze sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina, chce nechať zverejniť časť súdnych dokumentov.

Sýria, drúzovia

Izrael v Sýrii útočí napriek prímeriu, ochrana drúzov je len zámienkou. Čo tým Netanjahu v skutočnosti sleduje?

18.07.2025 07:00

Hoci sýrska vláda a vodca drúzskej menšiny ohlásili nové prímerie, Izrael pokračuje v útokoch. Benjamin Netanjahu sa tak iba snaží odvrátiť pozornosť od vnútropolitických problémov.

kláštor, Bzovík

Starobylý kláštor rozobrali miestni obyvatelia, teraz vstáva z popola. Čerstvá novinka ho robí ešte atraktívnejším

18.07.2025 07:00

Kláštor premonštrátov v obci Bzovík sa v polovici dvadsiateho storočia premenil na ruinu, no v ostatných rokoch opäť získava „cveng“.

putin

Rusko sa chystá obmedziť západný softvér, Putin chce 'podusiť' firmy z nie priateľských krajín

18.07.2025 06:55

Putin žiada pripraviť návrhy ohľadom obmedzení na používanie počítačových programov a komunikačných služieb z krajín, ktoré nie sú priateľské k Rusku.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,448
Celková čítanosť: 9993572x
Priemerná čítanosť článkov: 4082x

Autor blogu