. .. urobili z parlamentu – žumpu

Súčasný parlament je dokonalou ukážkou, ako to dopadne, keď volič nepremýšľa a dá svoju dôveru ľuďom s výbavou na úrovni piatej cenovej skupiny …

Nulová argumentácia, záplava invektív bez dôkazov, vytreštené oči … neviem, ale tak si nepredstavujem poslanca, ale skôr pacienta psychiatrie. A to už nespomeniem odborné perly ducha niektorých “ študovaných “ právnikov, ktorí majú absolútny chaos v terminológii, právnych a procesných postupoch, zodpovednosti jednotlivých orgánov a hlavne podstate všetkého – dôkazoch a vecnej argumentácii.

Iste, dnešná koalícia je v podstate rovnakým zlepencom ako niekdajšia vláda Dzurindu-Mikloša pod oficiálnym vedením Radičovej, ale pri predstave, že by mali vládu tvoriť rôzni škrekľúni zo súčasnej opozície, mi doslova behá mráz po chrbte. A otvorene poviem, že u niektorých ľudí pokladám ich politické aktivity len za spôsob, ako financovať svoje iné aktivity. Aj to núti k úvahe, ako zmeniť zákony a určiť jasné pravidlá pre kandidátov vo voľbách.

Dnešný parlament pripomína skôr žumpu

Krajina sa nemôže posunúť vpred, ak poslanci nenesú zodpovednosť za svoje výroky. Nepohne sa vpred, ak nikto nemá zodpovednosť za svoje rozhodnutia a jediným trestom je – odvolanie z funkcie.

A nepohneme sa vpred dovtedy, kým nevrátime parlamentu česť a primerané miesto v spoločnosti.

Nekalé praktiky digitálnych platforiem

25.05.2025

Na začiatku je bombastická reklama o fantastickom zárobku 29€ na hodinu či 14€ na hodinu A na konci krutá realita,kde zarábajú anonymní šmejdi s požehnaním štátu. Ako to teda funguje u najznámejších platforiem pre taxi a kuriérov? V prvom rade cez neustále nábory naivných,pretože fluktuácia je obrovská.Väčšina adeptov nepozná rozdiel medzi tržbou a zárobkom,a tak [...]

Ako sa dostalo násilie do ulíc ? Cez (nekontrolované) médiá

23.01.2025

Svojho času nevedela rada pre rozhlasové a televízne vysielanie riešiť triviálny problém – násilie na televíznych obrazovkách,prezentované 24 hodín denne,hoci zákon obmedzoval priestor pre tieto “diela” na čas medzi 22,00-6,00 Dnes nesieme následky.Narušené osoby siahajú po zbrani,ak nevedia žiť samé so sebou.A obete pribúdajú.Samozrejme,po zbytočnej tragédii [...]

Keď štát nemá, oderie chudákov …

09.01.2025

A tak si idete pár dní po začiatku novèho roka kúpiť obľúbený sirup a zistíte,že 3% na DPH sa zmenia na závratný rozdiel – z ceny 1,85€ je zrazu 3,50€ ! Štát nemá … a čo tak zdaniť rôzne zahraničné spoločnosti ? Nedá sa,majú výnimky.Slovač nemá výnimky,tá je na Slovensku ako ovca na odratie.Akoby ani sem nepatrila. Nechceme ruský kurz,vrieskajú [...]

Romania / Nicusor Dan /

Varšavou prešli desiatky tisíc ľudí, aby podporili svojho favorita na prezidenta. Objavil sa tam aj nový rumunský prezident Dan

25.05.2025 15:43

V poľskej metropole sa na podporu prezidentských kandidátov zhromaždili desaťtisíce ľudí.

Police nationale

V Dijone zavraždili muža, zrejme ide o prípad násilia gangov

25.05.2025 15:18

Štvrť, kde k incidentu došlo, je známa obchodovaním s drogami.

les, dieťa, túra, chlapec, prechádzka, výlet, stratený, nezvestný,

Polícia eviduje 143 nezvestných detí. Takmer polovica z nich nemá ani 15 rokov

25.05.2025 14:39

Existujú aj prípady, keď nezvestnosť dieťaťa trvala niekoľko rokov.

Taliansko, Taliani, talianski študenti, protest

Taliansko vymiera, mladí z neho utekajú. Vládu to však netrápi

25.05.2025 14:00

Okrem nízkej pôrodnosti krajinu trápi aj neustály "odlev mozgov". Od roku 2011 odišlo do cudziny už takmer 700-tisíc mladých Talianov.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,448
Celková čítanosť: 9921663x
Priemerná čítanosť článkov: 4053x

Autor blogu