Pamätný deň “ slovanského “ holokaustu nebude ?

Počet obetí II.svetovej vojny, ktoré mali slovanskú krv, sa odhaduje prlibližne v rozsahu 28-30 miliónov. Napriek tomu, že mnohé boli cielene vyvražďované zločincami v službách nacistického Nemecka, pamätný deň – nemajú. Prečo ?

Len pre ilustráciu, počet slovanských obetí je päťnásobne vyšší, než počet obetí často spomínaného židovského holokaustu. K počtu obetí iných menšinových holokaustov je úplne zbytočné pridávať akékoľvek poznámky.

Lenže Slovania akosi nestoja za zmienku … Nehovoriac o ich opakovanej diskriminácii, čo som neraz pocítil v 90.rokoch pri cestách do zahraničia, najmä však Nemecka a Rakúska. Neraz sa stalo, že nás bezpečnostné zložky na hraniciach odstavili bokom, a skúmali – čo všetko máme v aute. Ich správanie bolo vyslovene arogantné …

Dnes sme mali pamätný deň rómskeho holokaustu, kde počet obetí sa odhaduje do polmilióna. Nikto si však nespomenul na slovanské obete, ani najmenším náznakom – vyvražďovanie Židov však bolo opakovane pripomínané, ba dokonca padli aj návrhy, aby sa vyučovanie na školách v tejto téme – rozšírilo.

Možno som zle hľadal, ale do dnešného dňa nepadlo jasné ospravedlnenie za Mníchov, škody spôsobené rozbitím Československa, a o ich náhrade – škoda reči. Je to paradox, lebo na druhej strane si Londýn bez akýchkoľvek škrupulí uplatnil voči bývalému Československu náhradu za výcvik a vybavenie vojakov, dokonca aj tých, ktorí zahynuli pri obrane Británie. Naopak – Poľsku tieto platby v 50.rokoch blahosklonne odpustil.

Pamätného dňa slovanských obetí holokaustu sa nedočkáme. Západná Európa nenávidí slovanské národy, a zároveň sa ich bojí. Možno aj preto ich ekonomicky decimuje.

A týchto ľudií voláme spojencami ? No, rovnako to bolo aj v minulosti a vždy platilo – vy ste naši spojenci, ale my sme vašimi spojencami len vtedy, ak sa nám to vyplatí. A preto nie je témou slovanský holokaust, ani náhrada škôd, ktoré boli Slovanom spôsobené.

Budú aj obete prepustené z hrobov ?

23.09.2025

Právo požiadať o prepustenie vyplýva zo zákona.A desiatky obetí či pozostalých žiadajú spravodlivosť – ich milovaní sa nikdy nevrátia,niet dôvodu na zľutovanie s vinníkom. Pochvaly alebo tresty … nič nezmenia na šialenstve 90.rokov.Pripraviť niekoho o život pre peniaze,naozaj niet väčšej zvrhlosti.A opakovane,to môže naozaj len psychopat. Médiá majú [...]

Korporátny fašizmus nevadí ?

22.09.2025

Digitálne otroctvo sa rozmáha pre ľahostajnosť štátu.Minister financií zavádza opatrenia,ktoré ožobračujú ľudí,bojujúcich o holé prežitie,ale ignorujú miliardové zisky platforiem,ktoré zneužívajú postavenie na trhu a zotročujú naivných a zúfalých … A tak severská platforma na rozvoz jedla niekoľkokrát ročne upraví provízie,ktoré inkasuje od reštaurácií (pod [...]

Mŕtveho zimník nepoteší …

21.07.2025

Dopracovali sme sa do absurdnosti … Zatvárame oči pred realitou a zakrývame to vzletnými výrazmi o tolerancii a vzdušnými zámkami o budúcom úspechu.Heslo slovenskej ekonomiky “európskeho tigra” znie cudzím rozdávaj a vlastným zvyšuj dane.Dopracovali sme sa k verzii feudalizmu 21.storočia,kde páni vyberajú a rozkrádajú dane,plebs sa má starať sám o seba. Ešte [...]

v politike kéry michelko

Kéry bráni sociálny štát, Čaučík varuje pred zle nastavenou konsolidáciou. SNS ukázala Smeru chrbát pre zákon o hazarde

26.10.2025 14:04, aktualizované: 14:50

Zástupcovia koalície a opozície sa v TA3 ostro sporili o to, či je vládna konsolidácia spravodlivá, pričom riešili aj spory v koalícii pre zákon o hazarde.

Illinois, police

Na univerzite v Pensylvánii sa strieľalo, zomrel jeden človek, šesť je zranených

26.10.2025 13:15

Úrady v súčasnosti nepoznajú motív streľby, ale podľa nich „nešlo o incident, keď niekto prišiel s úmyslom spôsobiť hromadnú ujmu na univerzitnom kampuse.

taraba, babiš

Taraba sa spojil s Babišom proti Bruselu. Zhodli sa na kritike emisných kvót a drahých povoleniek pre európsky priemysel

26.10.2025 12:33

Šéf slovenského envirorezortu Babišovi zagratuloval k volebnému úspechu a spoločne prediskutovali naliehavú agendu, ktorá stojí pred oboma štátmi.

nehoda, zrážka, záchranári, autonehoda, autobus, kamión, záchranka

Vo Vysokých Tatrách sa zrazil autobus s dvomi autami, cesta je neprejazdná

26.10.2025 12:16

Obchádzka vedie od Horného Smokovca cez Starú Lesnú a Tatranskú Lomnicu obojsmerne.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,451
Celková čítanosť: 10151227x
Priemerná čítanosť článkov: 4142x

Autor blogu