Pre poslancov opozície je nesplnenie podmienok, vyplývajúcich zo zákona (na vydávanie periodickej tlače) formalitou … akousi zámienkou, prečo nemôže šíriť pamflet o ministrovi vnútra, o ktorom nie je stále jasné, koľko stál a kto (v akom záujme) ho financoval. Nuž, ak je naplnenie litery zákona bezpredmetnou formalitou, pán poslanec by mal vrátiť mandát.
Výňatok zo zákona č.167/2008 Z.z. (§6)
Povinnosti vydavateľa periodickej tlače a tlačovej agentúry |
|
Nie, tento príspevok nie je o Kaliňákovi, Bašternákovi a spol. Inde som konštatoval – ak niečo treba riešiť a trestať porušenie zákona, máme od toho príslušné orgány, medzi ktoré poslanci nepatria. Aspoň zatiaľ nemáme inštitút akejsi opozičnej inkvizície, alebo ako to nazvať.
V správach TV Markíza konštatovali organizátori protestov, že vytiahnutím formálnych námietok (ako sú chýbajúce údaje na údajne periodickej tlači) im niekto bráni v distribúcii ich pamfletu do schránok občanov na Slovensku. Skúsme sa teda zamyslieť – roky, ba desaťročia na úradoch platí, že ak pri vypĺňaní rôznych formulárov niečo opomeniete, máte smolu a je úplne jedno, aká vláda je pri moci. Žiadosť, ktorá nie je kompletne (v zmysle zákona) vyplnená, je podľa úradníkov – bezpredmetná. Tak to chodí nielen na Slovensku, ale aj v iných krajinách. Nikoho nezaujíma, čo si o svojich povinnostiach myslíte.
No pre poslancov opozície, teda tých, ktorí mesiace kričia o klamstve, porušovaní zákonov a žiadajú vyvodenie dôsledkov, je všetko prijateľné – porušenie bankového tajomstva, nesplnenie povinností, vyplývajúcich zo zákona – všetko je pre nich len formalita, ktorou sa niekto snaží obmedzovať (zrejme Bohom zaručené) práva. Zrejme – nepotrebná formalita.
Takže, keď pôjdete najbližšie k volebným urnám, položte si otázku, či môžu tvoriť zákony a riadiť krajinu ľudia, pre ktorých je zákon – formalitou. Položte si otázku, prečo vás môže niekto pre porušenie formality (zákona) sankcionovať, alebo zamietnuť vaše žiadosti … ale zákonodarca sa akosi chce postaviť nad zákon (formalitu) … nad to, čo má vlastne v mene občanov – chrániť.
A len tak na záver – ani ja nestojím o obsah pamfletu z dielne opozície – pretože tým, pre ktorých je zákon formalitou, sa nedá dôverovať. Nie sú o nič lepší, ako tí, ktorých kritizujú. Ak dnes opozícia klame a skúša obísť zákony, čo bude robiť zajtra, ak by sa dostala k moci ?
A ešte názor jedného kamaráta – keďže Potemkinova dedina s názvom “ Kauza Bašternák “ sa pomaly a isto dostáva na vedľajšiu koľaj (možno to bude v budúcnosti inak), neostáva opozícii nič iné, ako ju umelo držať pri živote, lebo vo chvíli, keď jej čaro vyprchá, môže sa niekto zamyslieť nad konaním opozície (napríklad nad spomínaným porušením bankového tajomstva), a začať v tejto veci konať v zmysle platných zákonov. Z čoho vyplýva, že napriek slovám opozície o strachu vládnej moci z odhalení, má v skutočnosti strach – opozícia, z následkov konania, ktorého sa počas tejto kauzy – dopustila.
Celá debata | RSS tejto debaty