Som zhnusený, pán Šebej . ..

Som zhnusený z toho, že niekto v pozícii poslanca parlamentu SR môže vojakov krajiny, ktorá si bez akéhokoľvek právneho základu vybavuje účty so svojimi údajnými nepriateľmi formou štátneho terorizmu, či neoprávnene a dlhodobo väzní ľudí na Guantanáme – nazývať zárukou mieru v Európe.

Som zhnusený z toho, že môžete schvaľovať verejne to, čo ste v prípade tých, ktorí “ dočasne “ navštívili Československo v auguste 1968 – odsudzovali. Kde vošla čižma amerického vojaka, odtiaľ už neodišla – a len málokedy priniesla pokoj a mier. Mohli by o tom rozprávať obete v Iraku alebo Afganistane, ale aj v iných regiónoch sveta. Môžu o tom hovoriť obyvatelia Nemecka, odkiaľ okupačná čižma “ dočasnej “ americkej správy po druhej svetovej vojne už neodišla, a dodnes ani len netušia, aké zbrane sa nachádzajú na rôznych základniach, ktorými je ich krajina doslova posiata.

Som zhnusený z toho, že za záruku mieru pokladáte vojakov krajiny, ktorá v mene svojich mocenských ambícií obetuje kohokoľvek a kedykoľvek … krajiny, ktorá hovorí o medzinárodnom práve, ale sama ho rešpektuje len podľa toho, čo sa jej aktuálne hodí. Krajiny, ktorá sa za každú cenu snaží dostať čo najbližšie k hraniciam Ruska so svojimi vojenskými silami, čím na starom kontinente prispieva k rastu napätia, ale rozhodne nie – k mieru. Krajiny, ktorá podporuje súčasnú ukrajinskú vládu, spolupracujúcu s obdivovateľmi S.Banderu, ktorého gerila vraždila aj na území bývalého Československa.

Som zhnusený z toho, že máme v parlamente ľudí, ktorí rinčanie zbraňami nazývajú zárukou mieru a ignorujú obete, ktoré to doteraz prinieslo. A kladiem si otázku – ako hlboko sa ešte dá klesnúť, a čo všetko sme ešte ochotní ako voliči a daňoví poplatníci tolerovať. A mám vážne pochybnosti, že ľudia, ktorí nazývajú amerických okupantov na európskej pôde zárukou mieru a slobody, tvrdili niečo iné, keď bývalé Československo gniavila čižma sovietskeho okupanta a iných “ spojencov „. Pretože ľudia – sa nemenia, mení sa len čas.

Popletení v zákone zavádzajú verejnosť

18.04.2026

Nikdy som nebol zástancom prílišného užívania elitných útvarov polície.Často to pôsobilo skôr ako účelová kampaň,ktorej cieľom bolo niečo úplne iné,ako riešenie trestnej činnosti.Ale … Pobúrenie niektorých “opozičníkov” nad vyšetrovaním prečinu ohovárania v réžii ÚBOK-u nie je na mieste.Pritom stačí tak málo – niečo si prečítať.A čítať s [...]

5% HDP na obranu ? Pred kým – pred USA ? Žiadny problém …

12.04.2026

Kdesi som začul,že NATO je vojenský biznis model … možno,neviem posúdiť.Ale páčil sa mi iný nápad. Pristúpiť na zvýšenie týchto výdavkov,ale po svojom.Obnoviť zbrojársky priemysel na Slovensku a minúť tých 5% na jeho výrobky.Zvýši sa zamestnanosť,stúpnu príjmy štátu … celkom fajn,nie ? Potenciál z odbornej stránky na to máme.Otázne je,koľko by zmizlo vo [...]

Keď fazuľové vetry velia národom …

29.03.2026

Veľmoci si žijú svojím záujmom a snažia sa ho naplniť všade a za každú cenu.Prezieravý politik sa stretne/zaujima o názor každèho,somár hika – s kým híkať nebude.Národ a štát ? Nedajte sa vysmiať … Médiá vypúšťajú fazuľovè vetry (podľa hesla “koho chlieb ješ,toho pesničku spievaj) a žiaľ – na národe sa prejavuje úpadok vzdelanosti,vplyv krvavej [...]

SR Bratislava nemocnice financovanie zdravotníctvo BAX

Pellegrini dnes rozhodne o referende. Podľa politológa veľa možností nemá

20.04.2026 14:10

Vyhlási prezident Pellegrini referendum s tromi alebo len jednou otázkou? Alebo je tu ešte ďalšia možnosť?

Opozícia

Hrozí opozícii trieštenie síl? Šimečka volá po spájaní, KDH a SaS chcú ísť vlastnou cestou

20.04.2026 13:57

Šimečka sa obáva, že opozícia pôjde do volieb roztrieštená, rozbitá s viacerými stranami na hranici zvoliteľnosti.

požiar bajč hasiči dym plamene triedička odpadu hala

Plamene pohltili areál firmy. Na juhu Slovenska vypukol veľký požiar

20.04.2026 13:36

Požiar vypukol v obci Bajč v okrese Komárno v areáli miestnej spoločnosti.

kamene, parkovanie, Počúvadlo

Šoféri v obľúbenom letovisku zúria. Na voľno tam už nezaparkujú, bránia im v tom obrovské balvany

20.04.2026 13:05

Takto sa vítajú turisti. Viac tam už neprídeme. To je len pár reakcií ľudí, ktorí si všimli novinku v podobe veľkých kameňov umiestnených pri hlavnom ťahu v blízkosti populárneho tajchu.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,461
Celková čítanosť: 10376127x
Priemerná čítanosť článkov: 4216x

Autor blogu