Slovensko je pre vlastenca absolútnou prioritou . ..

Čo mám povedať … naštval som sa, a to poriadne. V schránke som si našiel akýsi paškvil (ktorý má autorské práva vyhradené a nemôžem ho sem okopírovať), kde mi nejaký doktor, docent a ešte neviem čo – opisuje výhody slovenského členstva v únii, a upozorňuje na nebezpečné extrémy v podobe “ nacionalistov “ a iných živlov …

Nie je to prvý raz, čo som objavil v poštovej schránke podobný obsah. Neviem, v detstve ma učili, že čo je dobré, to sa chváli samo … asi preto nám denne v škole vychvaľovali výdobytky socializmu a zásluhy rodnej strany, že to až tak dobré nebolo. Hoci je pravdou, že v mnohých oblastiach bolo lepšie, ale na to musí dozrieť doba, aby si to niektorí aj dokázali priznať.

Nie však o tom som chcel. Paškvil mal štyri strany formátu A4, kde sa podrobne opisovalo, čo všetko máme z fondov únie … napadlo ma, že by som sa najradšej toho doktora, docenta a ešte neviem koho opýtal, z čoho sa tieto potreby hradili v čase, keď sme fondy únie nemali …  akosi mi z tejto úvahy vychádza, že sme všetci zrejme hladovali, aby sme niečo – mali. Len ten hlad si akosi nepamätám, hoci poznám ľudí, ktorí boli hladní – lebo nemali pomaranče a banány, a špinaví – lebo im nestačila práčka Tatramatka – či neinformovaní, pretože tie naše televízory, pochádzajúce nielen z Oravy – neboli to pravé orechové – ktovie, možno boli ľudia na tých dovozových múdrejší a krajší, nie ?

Nebudem to proste ďalej rozoberať, netreba. Pre mňa je napriek mnohým výhradám Slovensko a jeho záujmy absolútnou prioritou. Nech mi hádžu do schránky čokoľvek, názory akéhosi Šulca (či skôr vyšúľanca, ktorý sa bez vzdelania dostal na vrchol moci), alebo luxemburského otroka korporácií – ma absolútne nezaujímajú. Na reči o spoločných záujmoch neverím od čias Sojuzu, kedy sa za spoločným záujmom najčastejšie schovával – záujem Moskvy, či skôr Kremľa. Vždy som bol názoru, že kto vie o dobrých obchodoch, nepotrebuje na ich realizáciu moju maličkosť … a ak ju predsa potrebuje, potom asi nejde o dobrý obchod, a len potrebuje niekoho, kto zatiahne cech, ak kšeft nebude úspešný (čo aj väčšinou nie je) … naštval som sa tak, že som si zriadil na facebooku skupinu a idem tam zbierať názory ľudí … už mám tohoto cirkusu akurát tak dosť … pretože, ak máme namiesto niekdajšieho “ nech žije KSČ “ dnes vrieskať “ nech žije Brusel “ … potom sa nemuselo nič meniť !!!

Popletení v zákone zavádzajú verejnosť

18.04.2026

Nikdy som nebol zástancom prílišného užívania elitných útvarov polície.Často to pôsobilo skôr ako účelová kampaň,ktorej cieľom bolo niečo úplne iné,ako riešenie trestnej činnosti.Ale … Pobúrenie niektorých “opozičníkov” nad vyšetrovaním prečinu ohovárania v réžii ÚBOK-u nie je na mieste.Pritom stačí tak málo – niečo si prečítať.A čítať s [...]

5% HDP na obranu ? Pred kým – pred USA ? Žiadny problém …

12.04.2026

Kdesi som začul,že NATO je vojenský biznis model … možno,neviem posúdiť.Ale páčil sa mi iný nápad. Pristúpiť na zvýšenie týchto výdavkov,ale po svojom.Obnoviť zbrojársky priemysel na Slovensku a minúť tých 5% na jeho výrobky.Zvýši sa zamestnanosť,stúpnu príjmy štátu … celkom fajn,nie ? Potenciál z odbornej stránky na to máme.Otázne je,koľko by zmizlo vo [...]

Keď fazuľové vetry velia národom …

29.03.2026

Veľmoci si žijú svojím záujmom a snažia sa ho naplniť všade a za každú cenu.Prezieravý politik sa stretne/zaujima o názor každèho,somár hika – s kým híkať nebude.Národ a štát ? Nedajte sa vysmiať … Médiá vypúšťajú fazuľovè vetry (podľa hesla “koho chlieb ješ,toho pesničku spievaj) a žiaľ – na národe sa prejavuje úpadok vzdelanosti,vplyv krvavej [...]

Pellegrini Rumunsko Bukurešť B9 summit Nicušor Dan Mark Rutte

Slovensko sa stalo jedným z najhlavnejších výrobcov munície v rámci NATO, zdôraznil Pellegrini po stretnutí lídrov Bukureštskej deviatky

13.05.2026 15:29

Slovensko dodáva Ukrajine milióny kusov munície. Podľa prezidenta Pellegriniho je pre nás skúsenosť suseda s moderným bojom zároveň veľkou inšpiráciou.

nemecká pozorovateľňa, Brezno

Historická atrakcia po nemeckých vojakoch sa stala terčom vandalov. Poškodili ju dva dni po jej otvorení

13.05.2026 15:00

Bez štipky rešpektu sa vandali správali na mieste, ktoré prináša autentický pohľad na udalosti druhej svetovej vojny.

Ronald Dela Rosa

Vo filipínskom Senáte sa strieľa, do budovy vstúpili vojaci. Ukrýva sa tam senátor hľadaný ICC

13.05.2026 14:46, aktualizované: 14:58

Podľa Reuters svedkovia počuli viac ako desať výstrelov, podľa AFP najmenej päť.

kotlár kokotlár

Kotlárova kritika nezabrala. Slovensko otočilo v pandemickej dohode WHO

13.05.2026 14:45

Vláda dnes rozhodla podporiť predĺženie rokovaní o prílohe k svetovej pandemickej dohode. Predchádzajúce stanovisko Slovenska bolo kritické, najmä kvôli splnomocnencovi vlády Petrovi Kotlárovi.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,461
Celková čítanosť: 10501154x
Priemerná čítanosť článkov: 4267x

Autor blogu