TTIP a CETA . .. korupcia a klam

Nebudem plytvať slovami, bolo by to zbytočné. Vypichnem len jedno tvrdenie, ktoré zaznelo v diskusii na vlnách Slovenského rozhlasu, a malo byť argumentom pre podporu TTIP – podľa diskutujúceho je dohoda TTIP výhodnejšia, ako súčasne platná zmluva medzi Slovenskom a USA, ktorá bola podpísaná v roku 1991.

A práve vyššie citované tvrdenie dokonale ilustruje skutočnosť, že TTIP nie je ničím iným, ako kolektívnym podvodom korporácií a skorumpovaných politikov na národoch krajín, omylom združených v EÚ. Prečo ?

Pretože Slovensko nemohlo v roku 1991 podpísať s USA žiadnu dvojstrannú zmluvu, keďže Slovenská republika začala písať dejiny samostatného štátu 1.januárom 1993.

Pokiaľ niekto pochybuje o škodách, ktoré by podpis TTIP mohol napáchať na Slovensku, pripomeniem len jednu, pomerne nedávnu udalosť – pamätáte sa, ako slovenský premiér letel do USA, na dvojstranné rokovania s predstaviteľmi spoločnosti US STEEL ? V prípade podpisu TTIP by sa uvedená situácia pravidelne opakovala – predstavitelia zvrchovaných krajín by sa stali bábkami v rukách korporácií, ktorým by sa chodili klaňať a doprosovať.

Ak chcete vedieť, čo vás čaká v prípade podpisu TTIP, skúste si na internete vyhľadať informácie o pôsobení spoločnosti United Fruit Company v rozvojových krajinách, najmä však krajinách Latinskej Ameriky. Vo chvíli podpisu tejto dohody prestane samostatné a zvrchované Slovensko existovať. (oboznámte sa napríklad s pozadím občianskej vojny v Guatemale)

Keď fazuľové vetry velia národom …

29.03.2026

Veľmoci si žijú svojím záujmom a snažia sa ho naplniť všade a za každú cenu.Prezieravý politik sa stretne/zaujima o názor každèho,somár hika – s kým híkať nebude.Národ a štát ? Nedajte sa vysmiať … Médiá vypúšťajú fazuľovè vetry (podľa hesla “koho chlieb ješ,toho pesničku spievaj) a žiaľ – na národe sa prejavuje úpadok vzdelanosti,vplyv krvavej [...]

EÚ zavádza sankcie proti USA za agresiu voči Iránu …

02.03.2026

Európske intelektuálne pornohviezdy objavili význam slova “morálka” Akurát zabudli na jeden meter pre všetkých.Takže žiadne sankcie nebudú,keďže väčšine netrčia ani päty … slintanie a zúrivosť prichádzajú len pri blokovaní sankcií proti Rusku. Zvláštne … ľudstvo je nepoučiteľné,starý kontinent je na čele účelovej slepoty.Každé storočie sa nájdu páni [...]

… a vodičom je do plaču

25.01.2026

Snaha o konsolidáciu verejných financií (rozkradnutých a porozdávaných politikmi) sa zmenila na legitímne výpalníctvo.Zákony sa (štandardne) interpretujú účelovo a tak nečudo – ak sa k tomu pridá legislatívny eurokreténizmus,jednèmu je do plaču … Tzv.absolútnu prednosť chodcov sme už spomínali – raz bola a rýchlo sa veci vrátili naspäť,pretože [...]

Péter Magyar / Tisza /

Magyar na záver kampane: Orbán po 16 rokoch skončí pri moci

11.04.2026 23:12

Orbán na zhromaždení v Budapešti opakoval, že jedine jeho strana zaistí, že Maďarsko nebude zavlečené do vojny na Ukrajine.

SR vláda rokovanie 136. Fico TK BAX

Fico cestuje do Vietnamu, berie so sebou šesť ministrov. Premiér sa stretne aj s prezidentom To Lamom

11.04.2026 21:38

Premiér so sebou berie aj početnú delegáciu ministrov vrátane Šimkovičovej.

Viktor Orbán / Vladimir Putin /

Od liberála k Putinovej "myške". Ako sa Orbán premenil na „najlepšieho priateľa Kremľa“ v EÚ

11.04.2026 21:24

Premena maďarského premiéra Viktora Orbána patrí k najvýraznejším politickým obratom v Európe posledných desaťročí.

Dopravná nehoda

Tragédia na východe: Po zrážke dvoch áut zomrel muž, ďalšie tri osoby sú ranené

11.04.2026 20:13

Úsek medzi Starou Ľubovňou a Plavnicou je pre nehodu uzavretý.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,459
Celková čítanosť: 10363652x
Priemerná čítanosť článkov: 4215x

Autor blogu