Extrémizmus a jazyk náš materinský, slovenský

Čoraz častejšie sa objavujú úvahy o zrušení maturitnej skúšky zo slovenského jazyka. Ukazuje sa,že myšlienky o snahe, vedúcej k rozpusteniu národných štátov v rámci európskej federácie neboli vôbec strašením, ale nepríjemnou realitou.

Skúsme si teda zhrnúť to, čo symbolizuje štát a nezávislosť, a hlavne tie znaky, ktoré sme už stratili.

  1. Národná mena – vzdali sme sa jej v prospech eura, ktoré je silnejšou menou len na papieri a dovtedy, kým to bude politickým špičkám vyhovovať. Navyše sa opätovne oprašuje plán viacrýchlostnej únie, čo by v praxi o.i.znamenalo aj to, že hodnota Eura by sa líšila podľa krajiny pôvodu.
  2. Nezávislý právny systém – sme podriadili európskym smerniciam, navyše aj množstvu rôznych zmlúv, v ktorých sa riešia problémy vzťahov štátu so zahraničnými partnermi mimo územia Slovenska, najčastejšie na území a pod dohľadom “ partnera „.
  3. Štátna vlajka – dnes je dehonestovaná umiestňovaním na rovnakej úrovni, ako bezcenný a bezmenný symbol európskeho spolku (alebo už mám používať slovo monarchie ?)
  4. Obranyschopnosť – jediné slovo, vystihujúce súčasnosť – zabudnime
  5. Potravinová sebestačnosť – zabudnime
  6. Právo a povinnosť uprednostniť záujem štátu a národa pred záujmami cudzích štátov a mocností – zabudnime (viď odkaz euroval, alebo imigranti)

Dalo by sa spomenúť aj iné, ale aj spomenuté je dostačujúce. Dnes je už každý vlastenec, ktorý sa postaví na odpor nariadeniam únie, označený ako nacionalista a extrémista. A skúsme sa bližšie pozrieť na slovo – extrémista.

Dnes sú mimo zákona postavené ideológie fašizmu a komunizmu. Nebavme sa o tom, prečo boli tieto ideológie postavené mimo zákona, pretože triezvo mysliaci ľudia nemajú pochybnosti. Skúsme sa však pozrieť na tých, ktorí najviac naliehali, aby boli postavené mimo zákon.

Napríklad – ktorá krajina absorbovala po 2.svetovej vojne najviac zločincov z Tretej ríše a často dokonca využívala ich služby ?  Kto bol Reinhard Gehlen a prečo nebol potrestaný ? Alebo sa pozrime na rôznych služobníkov niekdajšieho komunistického režimu a ich súčasné postavenie. Asi nebude náhoda, že mnohí z nich medzi prvými ochotne zdvihli ruku, aby bol postavený minulý režim mimo zákon. A rovnako nebude náhoda, že práve títo ľudia dnes najviac prikyvujú pri slovách o extrémizme a nacionalizme. Komu vlastne slúžia ? Vieme povedať, komu určite vo svojich funkciách neslúžia – štátu a národu.

Dnes uvažujú, že maturita zo slovenského jazyka nie je potrebná. Prečo ?

Neslúžia náhodou cudziemu záujmu ? Obrazne povedané, nevaria pomaly v hrnci žabu, aby si zvykla v presvedčení, že sa nič nedeje a bude lepšie ? Akurát tou žabou je národ, ktorý za jeho peniaze pomaly a isto pripravujú o identitu. Kto z vás chce skončiť v novodobej verzii habsburského geta, ktorým bola svojho času c.k.monarchia ?

A opäť pripomínam jednu otázku, na ktorú doteraz nikto neodpovedal. Pravidelne si pripomíname holokaust, ale doteraz nikto ani len nenavrhol pamätný deň slovanského holokaustu, pretože obetí spomedzi slovanských národov v 2.svetovej vojne bolo niekoľkonásobne viac. Prečo ? Kedy sa konečne zobudíme a pochopíme, čo je najcennejšie ?

Alebo sa budú naši potomkovia učiť v dejepise niečo podobné – slovenský národ žil v útlaku a porobe do roku 1918, kedy zhodou náhod získal spoločne s českým národom vlastný štát, ktorého sa v roku 1992 ľahkovážne a nezodpovedne vzdal, aby založil vlastný štát, ktorý vinou jeho ľahostajnosti zanikol po niekoľkých desaťročiach … učebnica dejín pre piaty ročník základnej školy, vydaná v nemčine a angličtine. Tak si to predstavujeme ?

Ak sme extrémistami a nacionalistami len preto, že si chceme chrániť vlastnú kultúru a identitu, alebo pre chápanie národného záujmu ako najvyššieho záujmu pre štát a národ – potom tí, ktorí nám dnes dávajú tie dva nelichotivé prívlastky, sú – ZRADCOVIA !!!

 

Budú aj obete prepustené z hrobov ?

23.09.2025

Právo požiadať o prepustenie vyplýva zo zákona.A desiatky obetí či pozostalých žiadajú spravodlivosť – ich milovaní sa nikdy nevrátia,niet dôvodu na zľutovanie s vinníkom. Pochvaly alebo tresty … nič nezmenia na šialenstve 90.rokov.Pripraviť niekoho o život pre peniaze,naozaj niet väčšej zvrhlosti.A opakovane,to môže naozaj len psychopat. Médiá majú [...]

Korporátny fašizmus nevadí ?

22.09.2025

Digitálne otroctvo sa rozmáha pre ľahostajnosť štátu.Minister financií zavádza opatrenia,ktoré ožobračujú ľudí,bojujúcich o holé prežitie,ale ignorujú miliardové zisky platforiem,ktoré zneužívajú postavenie na trhu a zotročujú naivných a zúfalých … A tak severská platforma na rozvoz jedla niekoľkokrát ročne upraví provízie,ktoré inkasuje od reštaurácií (pod [...]

Mŕtveho zimník nepoteší …

21.07.2025

Dopracovali sme sa do absurdnosti … Zatvárame oči pred realitou a zakrývame to vzletnými výrazmi o tolerancii a vzdušnými zámkami o budúcom úspechu.Heslo slovenskej ekonomiky “európskeho tigra” znie cudzím rozdávaj a vlastným zvyšuj dane.Dopracovali sme sa k verzii feudalizmu 21.storočia,kde páni vyberajú a rozkrádajú dane,plebs sa má starať sám o seba. Ešte [...]

Vatican / Pope / Leo XIV /

Pápež svätorečil sedem osôb vrátane bývalého satanistického kňaza. Prvých svätých má Venezuela

19.10.2025 15:43

Ide o druhú kanonizáciu, ktorú Lev XIV. uskutočnil od svojho májového nástupu do čela katolíckej cirkvi.

SR polícia Martin prepadnutie sudkyňa ZAX

Pri nehode v okrese Dunajská Streda prišli o život dvaja muži

19.10.2025 15:15

Ďalší dvaja ľudia sa pri nehode ľahko zranili.

Bolivia Election

Bolívia vo voľbách prezidenta opúšťa po 20 rokoch socializmus. Víťaz bude riešiť hlbokú krízu

19.10.2025 15:08

Dve desaťročia socialistickej vlády zanechali krajinu v hospodárskej kríze.

Plynárenský podnik / Rafinéria /

Ukrajinský útok hlboko v Rusku: Armáda zasiahla rafinériu aj plynárenský gigant

19.10.2025 14:10

Orenburská oblasť je vzdialená viac ako 900 kilometrov od Ukrajiny.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,451
Celková čítanosť: 10140547x
Priemerná čítanosť článkov: 4137x

Autor blogu