Založ si blog

Keď ich nechcete, prečo ich volíte ?

Včera sa tu rozpútala zaujímavá dišputa – ako vždy, súvisiaca s komunistami, a … však na tom vlastne nezáleží.

A mal by som na všetkých jednu otázku – keď tak komunistov nenávidíte, prečo ich stále volíte od roku 1990 ? A prečo nebola ani jedna slovenská vláda po roku 1993 bez účasti bývalých komunistov, alebo ich potomkov ? Kde sa stala chyba ?

Niekde v myslení ľudí. Mimochodom – ak by som si mal vyberať medzi bývalým komunistom, prezlečeným za demokrata, alebo komunistom, ktorý nikdy nezmenil svoje politické presvedčenie – vyberiem si toho druhého. Pretože v živote platí zásada – kto sa zradil raz, zradí opäť. Ináč som sa celkom dobre pobavil na tvrdení, že K.Ondriaš je komunistom preto, lebo mal z toho prospech. Veru, musel mať z toho naozaj „úžasný“ prospech, pretože do KSS vstúpil v roku 2000. Ľudkovia, už keď ste zaslepení nenávisťou a mnohí aj vlastným čiernym svedomím, aspoň si skúste niekedy pozrieť – o kom vlastne píšete, či skôr po kom hádžete špinu.

Ale uznávam, pravicové strany naozaj stavajú svoju budúcnosť na vzdelaných voličoch …

Nikdy by sa nezneuctili spoluprácou s bývalými komunistami, alebo R.Ficom. Len akosi zabudli, že aj v ich radoch majú najväčšie slovo – bývalí komunisti, alebo ich potomkovia, a ak tomu aj tak nie je – sú bývalí komunisti medzi tými, ktorí ich finančne podporujú. Alebo inak – po voľbách aj tak nakoniec vytvoria koalíciu so stranami, v ktorých radoch sú bývalí komunisti. Len tak na okraj, minulý rok pred voľbami sme sa s kamarátmi nasmiali do popuku, keď jeden zahlásil na moju adresu – vieš, že ty si vlastne najväčší antikomunista na Slovensku ? Vypleštil som na neho oči a hovorím, vraj prečo ? Nuž preto, že si ich nikdy nevolil, keďže si nevolič. Aspoň bola zábava, nie ?

Ale teraz vážne – nemyslíte ľudkovia moji, že je úplne jedno, ako sa volá ten, čo vám vládne a do akej strany patrí – ak vám vládne dobre a váš život sa zlepšuje ? A nemyslíte, že to isté platí aj v opačnom prípade, ak sa váš život zhoršuje ? Pre mňa – za mňa, nech si verí aj v špagetové monštrum, pokiaľ sa ľudia majú dobre. O tom je riadenie štátu – máte sa mať dobre a váš život sa má zlepšovať ! O ničom inom.

Ale ak naozaj túžite po tom, aby už nikdy neboli pri moci komunisti (alebo ich potomkovia), lebo si myslíte, že to je cesta k lepšiemu životu … mám pre vás dobrú správu. Stačí počkať sto rokov a vaše želanie sa splní – bývalí komunisti určite nebudú pri moci. A jasné, teraz nasleduje zlá správa – aj keby ste čakali tisíc rokov, aj tak nemôžete vylúčiť, že sa pri moci ocitne potomok bývalého komunistu. No a čo teraz …. mám návrh, čo tak zahodiť krvavé okuliare, objektívne sa pozrieť na minulosť a súčasnosť, a hľadať ľudí, schopných spravovať štát k prospechu vášmu a vašich detí ?

 

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Trump

Porota, ktorá rozhodne o Trumpovi v historickom procese, je už kompletná

18.04.2024 23:26

Porota sa vyberala zo stoviek potenciálnych členov na základe série otázok, ktoré majú zaručiť, že sa budú rozhodovať nestranne.

farmári, poľsko, traktory

Poľskí poľnohospodári nepúšťajú kamióny cez hraničné priechody s Ukrajinou

18.04.2024 21:37

Naďalej tak protestujú proti prílevu lacného obilia z Ukrajiny.

keňa, vojaci

V Keni zahynulo pri páde vojenského vrtuľníka desať ľudí, vrátane veliteľa armády

18.04.2024 20:56

Vrtuľník havaroval krátko po štarte a potom začal horieť.

turecko, zemetrasenie, tokat

Stred Turecka zasiahlo zemetrasenie. Poškodilo niekoľko budov

18.04.2024 20:03

Zatiaľ nie sú správy o úmrtiach alebo vážne zranených.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9455489x
Priemerná čítanosť článkov: 3867x

Autor blogu