Dejiny národa a ÚPN

Bez urážky, ústav pamäti národa pokladám za zbytočnú inštitúciu, ak je základom jeho činnosti obdobie rokov 1948 – 1989. Slovenský národ a nezrodil po vojne na zelenej lúke, a pokiaľ má byť idea spomínanej inštitúcie založená výhradne na ŠTB, mal sa skôr volať – Ústav pamäti ŠTB … alebo inak – Demokratická inkvizícia (čo by asi sedelo viac) …

Ak sa pozrieme na darebáctva slovenských politikov po roku 1993, nazbieralo sa ich toľko, že bývalí eštebáci môžu len závistlivo krútiť hlavami, čo všetko je v “demokracii” možné. Aj keď teda, dnešnému systému by lepšie sedelo označenie – stranícka kleptokracia.

Možno mám nesprávne predstavy, ale niečo s názvom Ústav pamäti národa by malo byť archívom dejín národa od prvých zmienok o jeho existencii. Žiaľ v prípade ÚPN som mal od začiatku pocit, že honosný názov má zakryť skutočnú podstatu, teda túžbu po vybavovaní účtov. Pripadal mi ako iná inštitúcia, ktorá tiež nosí honosný názov Kongregácia pre náuku viery, ale v skutočnosti sa pod ňou skrýva neslávne známa inkvizícia, a aj ľudia, ktorým odlišný názor iných – prekáža.

Nech je to akokoľvek, skúsme si položiť otázku – ako sa chceme vyrovnať so zločinmi minulosti, ak sa nevieme vyrovnať so zločinmi – prítomnosti ? Alebo niekto naozaj verí, že ak bude opakovane vyťahovať zločiny minulosti, nebude vidieť jeho vlastné – zločiny ?

Keď fazuľové vetry velia národom …

29.03.2026

Veľmoci si žijú svojím záujmom a snažia sa ho naplniť všade a za každú cenu.Prezieravý politik sa stretne/zaujima o názor každèho,somár hika – s kým híkať nebude.Národ a štát ? Nedajte sa vysmiať … Médiá vypúšťajú fazuľovè vetry (podľa hesla “koho chlieb ješ,toho pesničku spievaj) a žiaľ – na národe sa prejavuje úpadok vzdelanosti,vplyv krvavej [...]

EÚ zavádza sankcie proti USA za agresiu voči Iránu …

02.03.2026

Európske intelektuálne pornohviezdy objavili význam slova “morálka” Akurát zabudli na jeden meter pre všetkých.Takže žiadne sankcie nebudú,keďže väčšine netrčia ani päty … slintanie a zúrivosť prichádzajú len pri blokovaní sankcií proti Rusku. Zvláštne … ľudstvo je nepoučiteľné,starý kontinent je na čele účelovej slepoty.Každé storočie sa nájdu páni [...]

… a vodičom je do plaču

25.01.2026

Snaha o konsolidáciu verejných financií (rozkradnutých a porozdávaných politikmi) sa zmenila na legitímne výpalníctvo.Zákony sa (štandardne) interpretujú účelovo a tak nečudo – ak sa k tomu pridá legislatívny eurokreténizmus,jednèmu je do plaču … Tzv.absolútnu prednosť chodcov sme už spomínali – raz bola a rýchlo sa veci vrátili naspäť,pretože [...]

Dopravná nehoda

Tragédia na východe: Po zrážke dvoch áut zomrel muž, ďalšie tri osoby sú ranené

11.04.2026 20:13

Úsek medzi Starou Ľubovňou a Plavnicou je pre nehodu uzavretý.

Strait of Hormuz / Container ship /

USA začali operáciu na odstránenie mín z Hormuzského prielivu. "Vyčistíme to tam," odkázal Trump

11.04.2026 19:39

Podľa prezidenta USA bolo všetkých 28 iránskych plavidiel určených na kladenie mín bolo potopených.

kokaín

Colníci zaistili v londýnskom prístave päť ton kokaínu

11.04.2026 19:25

Trhová hodnota drog dosiahla takmer 460 miliónov eur.

Donald Trump

Celebrita z MAGA reaguje na Trumpovu kritiku. Je čas dať dedka do „starobinca“

11.04.2026 19:21

Americký prezident zaútočil na štyri konzervatívne mediálne osobnosti.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,459
Celková čítanosť: 10363458x
Priemerná čítanosť článkov: 4215x

Autor blogu