Založ si blog

Addio, maestro primo ministro . . .

… už bude len horšie. Ste v situácii talianskych kresťanských demokratov na začiatku 90.rokov a z tejto bitky môžete vyjsť rôznymi spôsobmi, ale určite to nebude – so cťou.

Trvalo mi niekoľko dní, kým som sa prehrýzol podstatou pádu dlhoročných architektov talianskych vlád. Možno aj preto, že zdrojov v slovenčine, češtine alebo angličtine nie je veľa, a moja taliančina je katastrofálna. A pozerať taliansky dokument s anglickými titulkami, tiež to nie je výhra. Ale podstate som aj tak porozumel …

Čas vás donúti skončiť. Áno, čas. Nie opozícia, ani Sulík, Matovič či niektorí iní, len čas. A môžete skončiť dvoma spôsobmi – hneď, so šancou, že sa vaše politické dielo v podobe strany SMER-SD udrží aspoň v parlamente, alebo o čosi neskôr, a podpora vášho diela bude na úrovni štatistickej chyby, s čím majú bohaté skúsenosti vaši predchodcovia.

Nie, nemusíte mať obavy z nástupu dnešnej opozície k moci. Tá je na vedenie štátu spôsobilá rovnako, ako deravý kastról na varenie polievky.

Už nejde o to, kto je vrahom a prípadne, na čiu objednávku vraždil. Už ide len o záplavu klamstiev, ktoré odzneli v posledných dňoch. Už ide len o množstvo poloprávd a prekrútených faktov, ktorým neverí dnes nikto. A spomienky na vaše vládnutie výrazne ovplyvní spôsob, akým odídete.

Prvým je uznanie, že došlo k fatálnemu zlyhaniu štátu pod vaším vedením, a nie je možné zotrvanie na jeho čele vo funkcii premiéra. Druhým je naťahovanie času v márnej nádeji, že sa stane zázrak a volič urobí to, čo neurobil v prípade vašich predchodcov – zabudne. Naozaj márna ilúzia …

Je to paradox, ale svojím odchodom môžete napriek všetkému dosiahnuť neočakávaný úspech. Síce posledný, ale príjemný …

Môžete svojím odchodom poslať na smetisko dejín aj súčasnú opozíciu. Realitou dneška je, že opozícia nemá témy ani plán vládnutia. Jedinou témou, ktorú kedy mala, bolo ukončenie vášho vládnutia a vyťahovanie rôznych káuz. Ale hľadanie chýb na vládnutí iných je žalostne málo na riadenie štátu vo vlastnej réžii. Vlastne – je to nič. Čo dodať ?

Addio, Primo Ministro. 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Margarita Simonian

Ak prehráme, skončíme všetci v Haagu. Propagandisti odhalili strach Kremľa

03.12.2022 03:53

Začali sa moskovské elity báť, že budú skladať účty za podiel na vojnových zločinoch? Alebo sa hlásne trúby Kremľa len snažia mobilizovať Rusov strašením, že po porážke nik z nich trestu neujde?

assange

Assange, ktorý čaká na vydanie do USA, sa obrátil na Európsky súd pre ľudské práva

02.12.2022 23:19

Americké orgány považujú Assangea za zverejnenie tajných informácií za nepriateľa štátu.

Matteo Salvini

V Taliansku pokračoval súd so Salvinim, vypovedala exministerka obrany

02.12.2022 22:50

Salvini ako minister vnútra v auguste 2019 odmietal šesť dní povoliť španielskej záchrannej lodi Open Arms so 147 migrantmi zakotviť v prístave Lampedusa.

Edward Snowden

Snowden dostal ruský pas, zložil prísahu vernosti Rusku

02.12.2022 20:40

Udelenie ruského občianstva Snowdena potešilo, pretože mu to zaistí ochranu pred možným vydaním do USA.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8825157x
Priemerná čítanosť článkov: 3666x

Autor blogu