Klub politických turistov

Agresívnej rétorike I.Matoviča sa nečudujem. Vlastne mu nič iné neostáva, pretože pohľad na rady „členov“ jeho strany hovorí jasnou rečou – v tomto košiari politické osobnosti nie sú 

Iste, boli časy, keď vznikala predstava, že práve z košiara Obyčajných ľudí by mohli nejaké osobnosti do vrcholovej slovenskej politiky – prísť. Žiaľ, každá z potenciálnych osobností veľmi rýchlo pochopila, že môže byť pre šéfa hnutia výťahom, ale rozhodne sa nebude podieľať na tom, kde a kedy výťah zastane. A ak, tak bude len krútiť kolieskom prevodu v prípade výpadku dodávok elektrickej energie. Nečudo, že osobnosti odchádzali, a Matovič ostával. Vlastne, a to si povedzme otvorene, sotva by sa našla politická strana, ktorá by o člena s jeho správaním – stála.

A tak by lepšie hnutiu OĽANO svedčila skratka KPT, alebo názov – Klub politických turistov. Svojho času v ňom skončil ako prívesok D.Lipšic, dnes je jednou z jeho tvárí vývojom a nenaplnením osobných ambícií sklamaný – Ján Budaj. A tak výsledky prieskumov verejnej mienky zodpovedajú realite ponuky hnutia, a výraznejšie sa na nich neprejavila ani súčasná situácia na Slovensku, ba oproti volebnému výsledku bol zaznamenaný nepatrný pokles. Dnes podľa prieskumov podporuje hnutie OĽANO – 10,4% opýtaných respondentov. Dosť malá podpora na to, aby sa mohol šéf hnutia označovať za hlas národa, ako to často s obľubou v rôznych rétorických cvičeniach spomína.

Iste, cestu do pekla neraz dláždia dobré úmysly, to sa nedá poprieť. Obávam sa však, že v žiadnej krajine na svete nepovedie cesta k úspechu s úsmevmi obyvateľov múzea voskových figurín, alebo výberom spolupracovníkov z radov pravekých politických artefaktov. Sledujúc politiku OĽANO sa mi pred očami zjaví obraz záhradníka, ktorý dôsledne poorie záhradu, oseje kvalitným osivom, pravidelne zalieva vodou, a keď rastlinky vypustia prvé lístky – prejde po nich valcom a pokropí pesticídom. A nakoniec ešte vykrikuje po susedoch, že sú darebáci, pretože sa jeho konaniu so smiechom – prizerali.

Z pohľadu politických oponentov je však konkurent ako I.Matovič, a to bez ohľadu na rôzne výstupy, politickým – darom z nebies. Prečo ? Nech by čokoľvek povedal, zásluhou nevhodne vybratej formy komunikácie je podpora jeho hnutia stabilná, ale v zásade nikoho vážne neohrozuje. Navyše, významným spôsobom oslabuje iných protivníkov, ktorí by vedeli ponúknuť zaujímavé myšlienky, podporené aj primeranými argumentami, ale nakoniec odídu naprázdno. Prázdna, aj keď zdanlivo ľúbivá rétorika ich potenciálneho spojenca odháňa potenciálnych voličov tam, kde sa prejavuje určitá forma spoločensky prijateľného správania, hoci niekedy prezentovaná osobami s morálnymi defektmi. Sledujúc diskusie v rôznych médiách, najvernejším voličom R.Fica bol v posledných rokoch práve I.Matovič. Neraz sa objavil názor, že SMER-SD a R.Fico by mali ísť do histórie, na pomyselné smetisko dejín, ale pokiaľ by mal byť alternatívou či náhradníkom po ich odchode práve šéf Obyčajných ľudí, mnohí sa vyjadrili v zmysle – to radšej nejaký čas ešte vydržíme s Ficom. Až sa situácia pričinením nepredvídateľných okolností vyhrotila.

Stavať budúcnosť Slovenska na aktívnej účasti I.Matoviča a OĽANO je nezmysel. Prosperujúci, právny a slušný štát sa nedá budovať a udržiavať za pomoci intríg, vulgárnosti a aktívnej účasti politických turistov, ktorí v honbe za verejnou funkciou prezlečú kabát toľkokrát, kým svoj cieľ nedosiahnu.

… a Hitler sa v pekle vyškiera

22.01.2026

Ako dopadne kšeftovanie so zločincami,zažila nielen Európa počas druhej svetovej vojny.Najprv politickí chrapúni vykšeftovali za mier svojho spojenca – Československo – a nakoniec vyhlasovali vojnu pre spojenca (Poľsko),ktorý o.i.ako prvý podpísal pakt s Hitlerom (1934) … a plánoval v tajných dodatkoch spoločnú hranicu s Maďarskom či Rakúskom … Európa sa [...]

Márne čakanie na moralistov

16.01.2026

Naivne sme čakali,źe bardi morálky a mieru,bojovníci proti agresii a imperializmu sa hrdinsky ozvú pri pohľade na dianie vo Venezuele či vyhrážky v spojitosti s Grónskom No treba priznať,konečne sa ukázala holá a nespochybniteľná pravda,že NATO nie je garantom ničoho a už vôbec nie mieru.Ak si niekto kladie otázku,prečo sa desaťročia tiahne spor medzi Tureckom a Gréckom v [...]

Krvavý odkaz z Fashingtonu znie jasne …

05.01.2026

Ak budete zle vládnuť,prîdeme a budeme riadiť Vašu krajinu,kým nepochopíte,že nad všetkým stoja naše (zvrchovane demokratické) záujmy Nemá zmysel byť pobúrený reakciou šmatľavého Jarka na sociálnych sieťach,slintajúceho nad neschopnosťou ruských zbraní,ktoré sa pri vraźednom útoku amerických zabijakov nedostali ani do polohy aktivity (predsa len úplatok je menej [...]

danko

Danko prestáva rozumieť Ficovi, v koalícii sa množia spory. Parlament čaká nestabilná schôdza

24.01.2026 07:00

Koalícia ide do predvolebného roka rozdelená a oslabená.

koláž, fotky, video, týždeň

TOP 5 najklikanejších videí tohto týždňa: Čo ľudia pozerali najviac

24.01.2026 07:00

Toto sú najlepšie videá týždňa, ktoré najviac zaujali čitateľov Pravdy.

loď, USA, útok

Ďalší útok americkej armády na loď, ktorú označili za pašerácku. Dvaja mŕtvi

24.01.2026 06:41

Americká armáda zaútočila vo východnej časti Tichého oceánu na loď podozrivú z pašovania drog.

Russia Ukraine War Technology War

Ukrajinský minister obrany chce likvidovať 50-tisíc Rusov mesačne. Koho ako ich postrach si vzal na pomoc?

24.01.2026 06:00

Mychajlo Fedorov robí významné personálne zmeny a zastrája sa tvrdšie udierať na ruskú armádu. Ako to chce minister obrany dosiahnuť?

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,456
Celková čítanosť: 10257524x
Priemerná čítanosť článkov: 4177x

Autor blogu