Založ si blog

Otrasy pre ľudí . .. a novinárov

Čítajúcich vyjadrenia nepochybne “elitných” žurnalistov z rôznych bulvárnych plátkov, mám pocit sklamania … sklamania z toho, ako všetci volajú po slušnosti a zodpovednosti, ale voči sebe o týchto požiadavkách – nehovoria.

M.Leško vyjadril svoj názor v denníku SME, a teraz si dovolím reagovať na niektoré jeho výroky.

…. dvojnásobná vražda je niečo schopné otriasť spoločnosťou … ak by to bola pravda, rovnaký zločin by otriasol spoločnosťou aj v roku 2017. Realitou však je, že zločin vo Veľkej Mači bol hrubo zneužitý médiami a politikmi.

…. to spolu súvisí … tvrdiť, že niečo s niečím súvisí, by mal seriózny novinár len na základe dôkazov.

…. vražda vypovedá o stave v našej spoločnosti …. súhlasím, definitívne sa potvrdilo, že nemáme novinárov, a vždy a všade ide len o niekoho záujmy.

….. pánovi Kaliňákovi neprešla kauza dvojnásobnej vraždy … vari tým chcel autor výroku povedať, že bývalý minister vnútra stojí za týmto zločinom ?

….. tu máme aj organizovaný zločin … a kde ho nemajú, pán Leško ? Majú ho v Nemecku, Belgicku či Francúzsku, o Taliansku alebo USA asi škoda hovoriť, nie ? Asi neviete, že za úspešným vylodením na Sicílii počas II.svetovej vojny stála americká mafia ?

….. zistenia prokurátora V.Špirka … pri všetkej úcte k nemu, zistenia nie sú právoplatné rozsudky.

Je smutné, ako novinár vydáva domnienky za fakty. Navyše sa objavuje otázka, prečo médiá tvrdošijne trvajú na verzii s mafiou, keď napríklad aj odborníci na mafiu nie sú presvedčení o reálnosti tejto verzie. Snažia sa médiá o odvrátenie pozornosti ?

Dnes sa už vie, že J.Kuciak sa venoval mnohým témam, a nielen o prepojení mafie na politické špičky. O ostatných témach sa však nehovorí a treba si položiť otázku – prečo ? Komu vyhovuje jediná, neustále prezentovaná verzia ? Alebo – kto a čoho sa bojí ?

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400405x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu