Založ si blog

Slušnosť u pokrytcov neexistuje . ..

Kým bude znieť námestiami otázka, prečo býva R.Fico v byte L.Bašternáka a bude sa zároveň mlčať o kauzách prezidenta Kisku (a nielen jeho kauzách), sú účastníkmi protestov ľudia, ale sotva im ide – o slušnosť.

Klesajúca účasť navyše potvrdzuje, že mnohí účastníci prvých zhromaždení stratili dôveru v to, čo sa prezentuje ako cieľ protestov. Nehovoriac o tom, že slušní ľudia hodnotia prácu iných (napríklad polície) až vtedy, keď sa predložia výsledky. A snažia sa všemožne prácu pri hľadaní páchateľov podporiť, pretože to je aj v ich záujme.

Kto sa snaží za každú cenu spochybniť vyšetrovanie a hľadá neustále zádrapky, aby odpútal pozornosť – ten má strach. Má strach z toho, že výsledky vyšetrovania ho usvedčia z klamstiev a krivých obvinení, a bude musieť opustiť verejné funkcie, v ktorých tak pohodlne klame a okráda daňových poplatníkov, pretože pre nich nerobí nič, čo by ich život zlepšilo.

Dvadsať rokov sme čakali, kým sa odhalilo pozadie tragédie v rodine nášho dlhoročného priateľa. Čakali a dočkali sme sa.

Nikto nepopiera, že výsledok prišiel zásluhou vystrašeného “kajúcnika”, ktorý v strachu pred dlhoročným trestom povedal zrejme aj to, čo nevedel. Ale kto pozorne sleduje vyšetrovanie zločinov vo svete, veľmi dobre vie, že aj tam potrebuje v nejednom prípade spravodlivosť darebáka, aby pomohla pravde na svetlo sveta, a potrestala zločinca. Niekedy to inak naozaj nejde.

Podstatné je, aby sa dostavil výsledok. Aký výsledok príde pri zločine, ktorý stál životy dvoch mladých ľudí, to neviem. Som si však istý, že každý výsledok bude opakovane odmietnutý a spochybnený ľuďmi, ktorí sa nevedia dostať k moci a splniť sľuby, kedysi dané svojim sponzorom … chlebodarcom, ak nebude zodpovedať ich zámerom. Avšak – určite v takom prípade nejde o spravodlivosť, ani slušnosť.

Zamyslime sa … akým charakterom disponujú ľudia, ktorí zavalia špinou a intrigami každého, kto nie je z ich košiara ? Vytiahnu transparent “nechceme našich ľudí”, aby potichu “dosadili svojich ľudí” … žiadnu pravdu, slušnosť ani morálku – len “svojich ľudí” … a tejto realite zodpovedá aj dnešná žalostná účasť na protestoch …

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Trump

Porota, ktorá rozhodne o Trumpovi v historickom procese, je už kompletná

18.04.2024 23:26

Porota sa vyberala zo stoviek potenciálnych členov na základe série otázok, ktoré majú zaručiť, že sa budú rozhodovať nestranne.

farmári, poľsko, traktory

Poľskí poľnohospodári nepúšťajú kamióny cez hraničné priechody s Ukrajinou

18.04.2024 21:37

Naďalej tak protestujú proti prílevu lacného obilia z Ukrajiny.

keňa, vojaci

V Keni zahynulo pri páde vojenského vrtuľníka desať ľudí, vrátane veliteľa armády

18.04.2024 20:56

Vrtuľník havaroval krátko po štarte a potom začal horieť.

turecko, zemetrasenie, tokat

Stred Turecka zasiahlo zemetrasenie. Poškodilo niekoľko budov

18.04.2024 20:03

Zatiaľ nie sú správy o úmrtiach alebo vážne zranených.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9455412x
Priemerná čítanosť článkov: 3867x

Autor blogu