Založ si blog

Tebe (naša) práca a nám (tvoje) peniaze

Triedenie odpadu domácnosťami je téma, pri ktorej sa mi búri krv v žilách. Reklamy a rôzni pripečení aktivisti majú plné ústa ochrany prírody, lepšieho životného prostredia a podobne … čo je zrejme prostriedkom, ako odpútať pozornosť od podstaty problému.

A tou sú – spracovatelia odpadu. Čiže spoločnosti, ktoré si na úkor daňového poplatníka urobili zo zberu a likvidácie odpadu skvelý kšeft, samozrejme s minimálnymi nákladmi, pretože následky redukcie zamestnancov v 90.rokoch nesie na svojich pleciach – daňový poplatník. Za odvoz a likvidáciu odpadu platí čoraz viac, a ešte musí robiť aj prácu, ktorú kedysi vykonávali zamestnanci “smetiarskych” spoločností.

A tento podvod na daňovom poplatníkovi, ktorý namiesto niekdajších dvadsiatich korún platí dvadsať eur, ešte niektorí nazývajú pokrokom a znamením vyspelosti doby a ľudí.

Áno, svojim spôsobom je to geniálne – inkasovať poplatok a ešte nechať poplatníka, aby urobil prácu, za ktorú dnes platí tridsaťnásobne viac, ako v časoch, keď táto práca bola na pleciach spracovateľov odpadu a ich pracovníkov. A v podstate prepočet ani presne neodráža realitu, pretože nie sú v ňom zahrnuté náklady na rôzne dávky pre ľudí, ktorí v tomto sektore pracovali a dnes sú bez práce.

Aj preto by sme sa mali zamyslieť, kto a čo sleduje pochybnými kampaňami, údajne v prospech životného prostredia. Pretože dnes je zber a spracovanie odpadu skôr lukratívnou zlodejinou, kde je klient – okradnutou a zneužitou obeťou. A ešte si aj zaplatí za tú česť, byť okradnutý ….

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Trump

Porota, ktorá rozhodne o Trumpovi v historickom procese, je už kompletná

18.04.2024 23:26

Porota sa vyberala zo stoviek potenciálnych členov na základe série otázok, ktoré majú zaručiť, že sa budú rozhodovať nestranne.

farmári, poľsko, traktory

Poľskí poľnohospodári nepúšťajú kamióny cez hraničné priechody s Ukrajinou

18.04.2024 21:37

Naďalej tak protestujú proti prílevu lacného obilia z Ukrajiny.

keňa, vojaci

V Keni zahynulo pri páde vojenského vrtuľníka desať ľudí, vrátane veliteľa armády

18.04.2024 20:56

Vrtuľník havaroval krátko po štarte a potom začal horieť.

turecko, zemetrasenie, tokat

Stred Turecka zasiahlo zemetrasenie. Poškodilo niekoľko budov

18.04.2024 20:03

Zatiaľ nie sú správy o úmrtiach alebo vážne zranených.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9455483x
Priemerná čítanosť článkov: 3867x

Autor blogu