Založ si blog

Keď blbci predstierajú inteligenciu . . .

… a dostane sa im štempľa profesionality, neobmedzene môžu deformovať národ a jeho vedomie. Hrdosť na svoje korene, vlastenectvo a zmysel pre realitu – prvé dve majú s tretím málo spoločného.

Ako je to s rovnosťou medzi ľuďmi a národmi ? Všetci sú si rovní ? Ale kdeže, pravidlá určuje matka príroda, a tú veru nezaujímajú pokrytecky spracované pravidlá nespratného tvora s označením človek.

V čom sú si rovní poldruhametrový trpaslík, s miliónmi na konte a dvojmetrový “drobček” žijúci od výplaty k výplate ? Len v jednom – príslušnosti k ľudskému pokoleniu. V ostatnom sú tak rozdielni, ako sa len dá. A rovnako je to aj v iných prípadoch, môžeme sa tváriť, ako len chceme – rovnosť medzi ľuďmi je ilúzia, ktorá nemá veľa spoločného s realitou.

Argumentovať pocitom rovnosti medzi národmi, pričom jeden je dvojnásobne početnejší než ten druhý – môže len blbec. Áno, všetci sme ľudia, niekto študovaný, iný sprostý … len mi nejde do hlavy, odkiaľ sa berie zvrátená prax, že sprostý má smerovať – ostatných. Možno v skúsenosti bohatých a mocných, ako ľahko sa dá so sprostými manipulovať.

Príbeh Československa mnohým kole oči. Najmä tým, ktorí by sa v bývalej federácii nedostali ani k dverám, vedúcim k moci. A samozrejme aj ich pätolízaćom, ktorí za žobrácky groš urobia čokoľvek.

Kto chce vykrikovať českej strane, že mala viac, než slovenská – mal by najprv porovnať rozdiely. Medzi národmi, ich postavením a úrovňou v čase vzniku spoločného štátu, ako aj tým,čo spoločne dokázali za svoju relatívne krátku, spoločnú existenciu. Československo bolo rešpektovaným štátom – rovnako v medzivojnovom období, ako aj po druhej svetovej vojne. A nič na tom nezmenila ani vláda komunistickej strany. Niekto musel trieskať v OSN topánkou po stole, inému z Československa stačilo chladne a logicky argumentovať, a s rešpektom počúvali aj oponenti.

Dnes je mnohé inak … spoločnosti, ale skôr vládnucim elitám rozkazuje strach. Strach zo spomienok na minulosť, ktorá ich pomaly začína dobiehať. Začínajú sa báť aj vlastného tieňa.

Alebo skôr tieňa, ktorý sa nad nimi týči. Mĺkvo, nereagujúc na ich rôzne ataky, stále predstavuje vrchol, po ktorom síce túžia, ale je pre nich nedosiahnuteľný. Možno aj preto, že ani za čias najtemnejšej normalizácie nemohol nikto len tak hádzať špinu po spoločnom štáte. Možno aj preto, čomu všetkému sa naučili ľudia, ktorí v tomto štáte vyrástli a žili. Ľudia, pre ktorých neboli pojmy ako – vlasť, vlastenectvo, alebo láska a porozumenie – len prázdnymi frázami na dosiahnutie cieľa. Ľudia, ktorí si nepotrebovali dokazovať vlastnú veľkosť prázdnymi slovami ako – európan, európanstvo – a napriek tomu dokázali byť hrdí na seba, na svoje korene a predkov.

O tom všetkom a mnohom inom je spomienka na spoločný štát, ktorá patrí aj do našich dejín. Je však aj o ľuďoch, ktorí sa zapredali zlu menom Mníchov 1938, ako aj o ľuďoch, idúcich v ich šľapajach, ktorí dnes uctievajú rovnako pokryteckú a hrozivú modlu … niekde v Bruseli.

Ľuďoch, pre ktorých je dnes vlastenec – nacionalista … či dokonca – extrémista. Ľuďoch …. ? Alebo skôr blbcoch, za cudzie peniaze predstierajúcich … inteligenciu ?

 

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

SR Bratislava Zochova nehoda pochod obete pamiatka BAX

Dlhoročné väzenie, ale aj státisícové odškodné. To podľa právnika Vačoka čaká vinníka nehody zo Zochovej

05.10.2022 20:38

Vinníkovi nehody podľa trestného právnika Petra Vačoka hrozí aj minimálne niekoľko stotisícové odškodné. Podľa neho sa viac ako sprísnení trestov má hovoriť o finančných následkoch pre podobných vinníkov.

královec kaliningrad

Pripojenie Kaliningradu k Česku? Žarty o anexii zaplavili internet

05.10.2022 18:40

Satirické úvahy podporujúce pripojenie ruskej Kaliningradskej oblasti k Česku vyvolali v posledných dňoch na sociálnych sieťach lavínu vtipov.

zdravotníctvo, nemocnica, lekári

Poslanci schválili zvýšenie platov zdravotníkov. Ako si jednotlivé profesie prilepšia? (+tabuľky)

05.10.2022 17:40, aktualizované: 18:14

Schválenou novelou zákona sa zvyšuje základná zložka mzdy zdravotníckeho pracovníka.

nehoda1

Nové zistenia v prípade opitého Dědečka: Pil už počas dňa, cestné pravidlá ignoroval dlhodobo

05.10.2022 17:15

Niekoľko dní po tragédii na bratislavskej zastávke Zochova, kde opitý Dušan Dědeček zrazil a zabil päť študentov, vychádzajú na povrch nové skutočnosti.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8729173x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu