Založ si blog

Kľúčový štváč alebo táraniny P. Schutza

Vždy si spomeniem na zmenu majetkových pomerov v denníku SME, keď aj P.Schutz stál na strane tých, ktorí chceli odísť (a nakoniec aj odišli) … a čoraz viac chápem, prečo ostal, alebo skôr – musel ostať. Realita je silnejšia, než svalnaté reči …

A tak ho opravím – USA s Trumpom a predtým Obamom, alebo Bushom nie sú kľúčovým hráčom svetovej politiky, ale naopak – kľúčovým štváčom, vyvolávajúcim nepokoj vo svete.

Konšpirácie o páde WTC sú nereálne len pre tých, ktorí (účelovo) zabudli na Gliwice. Ostatní vedia, že pre veľmoci neznamená život jedného alebo troch tisícok – absolútne nič. Ak tomu niekto nerozumie, alebo nechce rozumieť (prípadne nemôže, lebo musí spievať podľa tých, čo platia treťotriedne žrádlo), mal by sa oboznámiť so závermi medzinárodného súdu v Kuala Lumpure, ktorý sa jasne vyjadril v otázke americkej agresie proti Iraku.

Antifico … k smiechu, ak podozrenia na expremiéra vyťahuje človek, ktorý sám čelí vážnym podozreniam, ba dokonca v jednom prípade musela spriaznená firma siahnuť po účinnej ľútosti za rozhodnutia v dobe, keď bol jej konateľom. Mimochodom, uplatnenie účinnej ľútosti je založené na predošlom priznaní viny v plnom rozsahu.

Súhlasím, štát zlyháva. Dôkazom je aj žalostná úroveň slovenskej žurnalistiky, ktorá už dávno prerazila morálne dno, na ktoré boli schopní padnúť propagandisti hesla “So Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak”. Asi aj preto začína u mnohých začínajú životopisy rokom 1990, hoci nejeden z nich mal už dávno (aj) štyridsiatku na krku.

Však skúste v ich článkoch nahradiť slová – USA (ZSSR), EÚ (RVHP), NATO (VZ) … a budete mať dokonalý obraz minulosti. Nejaký škrabanec na plátne sa však nájde – v minulosti by sa nikto neodvážil na to, čo dnes robia bardi demokracie.

Pohľad na úroveň dnešných médií vypovedá o mnohom … nemôžeme sa jej diviť, pretože skutoční profesionáli, pre ktorých je žurnalistika poslaním, nepošpinia svoje meno a profesionálnu česť falošným spevom pesničky, ktorej slová sa halia do plášťa klamu, bolesti, utrpenia a chamtivosti …

Časy sa menia, miesto cholery a monarchií nastupujú demokratické republiky, ale stále sú ešte ľudia, ktorí si musia zarábať na živobytie z výkalov iných …” (Egon Erwin Kisch)

 

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

SR Bratislava Zochova nehoda pochod obete pamiatka BAX

Dlhoročné väzenie, ale aj státisícové odškodné. To podľa právnika Vačoka čaká vinníka nehody zo Zochovej

05.10.2022 20:38

Vinníkovi nehody podľa trestného právnika Petra Vačoka hrozí aj minimálne niekoľko stotisícové odškodné. Podľa neho sa viac ako sprísnení trestov má hovoriť o finančných následkoch pre podobných vinníkov.

královec kaliningrad

Pripojenie Kaliningradu k Česku? Žarty o anexii zaplavili internet

05.10.2022 18:40

Satirické úvahy podporujúce pripojenie ruskej Kaliningradskej oblasti k Česku vyvolali v posledných dňoch na sociálnych sieťach lavínu vtipov.

zdravotníctvo, nemocnica, lekári

Poslanci schválili zvýšenie platov zdravotníkov. Ako si jednotlivé profesie prilepšia? (+tabuľky)

05.10.2022 17:40, aktualizované: 18:14

Schválenou novelou zákona sa zvyšuje základná zložka mzdy zdravotníckeho pracovníka.

nehoda1

Nové zistenia v prípade opitého Dědečka: Pil už počas dňa, cestné pravidlá ignoroval dlhodobo

05.10.2022 17:15

Niekoľko dní po tragédii na bratislavskej zastávke Zochova, kde opitý Dušan Dědeček zrazil a zabil päť študentov, vychádzajú na povrch nové skutočnosti.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8729202x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu