Založ si blog

Kľúčový štváč alebo táraniny P. Schutza

Vždy si spomeniem na zmenu majetkových pomerov v denníku SME, keď aj P.Schutz stál na strane tých, ktorí chceli odísť (a nakoniec aj odišli) … a čoraz viac chápem, prečo ostal, alebo skôr – musel ostať. Realita je silnejšia, než svalnaté reči …

A tak ho opravím – USA s Trumpom a predtým Obamom, alebo Bushom nie sú kľúčovým hráčom svetovej politiky, ale naopak – kľúčovým štváčom, vyvolávajúcim nepokoj vo svete.

Konšpirácie o páde WTC sú nereálne len pre tých, ktorí (účelovo) zabudli na Gliwice. Ostatní vedia, že pre veľmoci neznamená život jedného alebo troch tisícok – absolútne nič. Ak tomu niekto nerozumie, alebo nechce rozumieť (prípadne nemôže, lebo musí spievať podľa tých, čo platia treťotriedne žrádlo), mal by sa oboznámiť so závermi medzinárodného súdu v Kuala Lumpure, ktorý sa jasne vyjadril v otázke americkej agresie proti Iraku.

Antifico … k smiechu, ak podozrenia na expremiéra vyťahuje človek, ktorý sám čelí vážnym podozreniam, ba dokonca v jednom prípade musela spriaznená firma siahnuť po účinnej ľútosti za rozhodnutia v dobe, keď bol jej konateľom. Mimochodom, uplatnenie účinnej ľútosti je založené na predošlom priznaní viny v plnom rozsahu.

Súhlasím, štát zlyháva. Dôkazom je aj žalostná úroveň slovenskej žurnalistiky, ktorá už dávno prerazila morálne dno, na ktoré boli schopní padnúť propagandisti hesla “So Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak”. Asi aj preto začína u mnohých začínajú životopisy rokom 1990, hoci nejeden z nich mal už dávno (aj) štyridsiatku na krku.

Však skúste v ich článkoch nahradiť slová – USA (ZSSR), EÚ (RVHP), NATO (VZ) … a budete mať dokonalý obraz minulosti. Nejaký škrabanec na plátne sa však nájde – v minulosti by sa nikto neodvážil na to, čo dnes robia bardi demokracie.

Pohľad na úroveň dnešných médií vypovedá o mnohom … nemôžeme sa jej diviť, pretože skutoční profesionáli, pre ktorých je žurnalistika poslaním, nepošpinia svoje meno a profesionálnu česť falošným spevom pesničky, ktorej slová sa halia do plášťa klamu, bolesti, utrpenia a chamtivosti …

Časy sa menia, miesto cholery a monarchií nastupujú demokratické republiky, ale stále sú ešte ľudia, ktorí si musia zarábať na živobytie z výkalov iných …” (Egon Erwin Kisch)

 

 

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

GLOBSEC

Fico tu rečnil a hovoril o úspechu. Teraz sa Globsec sťahuje do Prahy

05.03.2024 09:29

Záštitu nad konferenciou prevzal český prezident Petr Pavel.

Belarus Election

Lukašenkovi pomáha jeho nevesta. Velebí ho v piesni, že je jedinečný. Ako sa jej odvďačil?

05.03.2024 09:00

Ach, Alexandr, Alexandr, Alexandr, nádej naša i radosť, najlepší z mužov, vo svete taký jediný. Refrén napísala manželka syna bieloruského prezidenta.

útulňa, Poľana

Dovolenku „za facku“ nájdete aj v malebných kútoch Slovenska. Ponúkajú romantiku i dobrodružstvo

05.03.2024 08:00

Len desať eur za noc bez ohľadu na počet ubytovaných ľudí sa mnohým môže zdať ako niečo neuveriteľné. Takáto možnosť však existuje.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9411819x
Priemerná čítanosť článkov: 3853x

Autor blogu