Založ si blog

Kľúčový štváč alebo táraniny P. Schutza

Vždy si spomeniem na zmenu majetkových pomerov v denníku SME, keď aj P.Schutz stál na strane tých, ktorí chceli odísť (a nakoniec aj odišli) … a čoraz viac chápem, prečo ostal, alebo skôr – musel ostať. Realita je silnejšia, než svalnaté reči …

A tak ho opravím – USA s Trumpom a predtým Obamom, alebo Bushom nie sú kľúčovým hráčom svetovej politiky, ale naopak – kľúčovým štváčom, vyvolávajúcim nepokoj vo svete.

Konšpirácie o páde WTC sú nereálne len pre tých, ktorí (účelovo) zabudli na Gliwice. Ostatní vedia, že pre veľmoci neznamená život jedného alebo troch tisícok – absolútne nič. Ak tomu niekto nerozumie, alebo nechce rozumieť (prípadne nemôže, lebo musí spievať podľa tých, čo platia treťotriedne žrádlo), mal by sa oboznámiť so závermi medzinárodného súdu v Kuala Lumpure, ktorý sa jasne vyjadril v otázke americkej agresie proti Iraku.

Antifico … k smiechu, ak podozrenia na expremiéra vyťahuje človek, ktorý sám čelí vážnym podozreniam, ba dokonca v jednom prípade musela spriaznená firma siahnuť po účinnej ľútosti za rozhodnutia v dobe, keď bol jej konateľom. Mimochodom, uplatnenie účinnej ľútosti je založené na predošlom priznaní viny v plnom rozsahu.

Súhlasím, štát zlyháva. Dôkazom je aj žalostná úroveň slovenskej žurnalistiky, ktorá už dávno prerazila morálne dno, na ktoré boli schopní padnúť propagandisti hesla “So Sovietskym zväzom na večné časy a nikdy inak”. Asi aj preto začína u mnohých začínajú životopisy rokom 1990, hoci nejeden z nich mal už dávno (aj) štyridsiatku na krku.

Však skúste v ich článkoch nahradiť slová – USA (ZSSR), EÚ (RVHP), NATO (VZ) … a budete mať dokonalý obraz minulosti. Nejaký škrabanec na plátne sa však nájde – v minulosti by sa nikto neodvážil na to, čo dnes robia bardi demokracie.

Pohľad na úroveň dnešných médií vypovedá o mnohom … nemôžeme sa jej diviť, pretože skutoční profesionáli, pre ktorých je žurnalistika poslaním, nepošpinia svoje meno a profesionálnu česť falošným spevom pesničky, ktorej slová sa halia do plášťa klamu, bolesti, utrpenia a chamtivosti …

Časy sa menia, miesto cholery a monarchií nastupujú demokratické republiky, ale stále sú ešte ľudia, ktorí si musia zarábať na živobytie z výkalov iných …” (Egon Erwin Kisch)

 

 

Boj o morálku končí voľbami

08.07.2020

Fraška s odvolávaním predsedu parlamentu netrvala dlho.Predsa len vízia straty moci bola silnejšia,než akékoľvek vzletné slová,lietajúce v období rokov 2016-2020. Opäť sa potvrdilo,že každý politik má zásady len dovtedy,kým majú moc v rukách iní.Keď sa k moci dostane,zásady odloží do kúta a tvári sa,akoby nikdy a nič predtým nepovedal.Čo k tomu dodať ? Keby mohli [...]

Vráťte (novodobej) šľachte tituly a bude pokoj !

06.07.2020

Je nepochybné,že mnohí túžia po tom honore,ktorý platil v našich krajoch a priľahlých končinách do roku 1918.A možno aj preto zbierajú rôzne čudesné doklady o vzdelaní.Asi majú pocit,že nejaké písmenká pred menom ich dostanú tam,kde kedysi boli nositelia titulov – grófa,baróna,vojvodu a pod. Čo už – nestačia vily s vysokými múrmi,kamerami,v uzatvorených [...]

Vôňa dreva, čaju a šumiaceho lesa . ..

05.07.2020

Tak málo nám stačilo,aby sme boli kedysi spokojní.Nie tak dávno,pretože desiatky rokov neznamenajú v čase ľudstva vôbec nič. Doba mamonu vzala všetko,čo malo nejakú hodnotu.Tatranské lesy padli najprv za obeť živlu a dielo skazy dokonali nenásytnosť developerov a ich politické krytie.Pretože bez politického krytia by dnes vyzerali Tatry úplne inak. Doba sa kruto [...]

Ján Mazák

Šéf Súdnej rady Mazák: Medzi ľuďmi vládne obrovská nedôvera v justíciu

13.07.2020 07:22

S riešeniami nebudeme čakať do ďalšieho defilé sudcov s putami na rukách pred budovou Ústavného súdu, tvrdí Ján Mazák.

Trump Russia Probe Stone

Vzťahy USA - Rusko: útoky aj hladkanie

13.07.2020 06:00

kým sa najradšej rozpráva americký prezident Donald Trump v čase pandémie? Vyzerá to tak, že so šéfom Kremľa Vladimirom Putinom.

koronavírus, Florida

ONLINE: V Katalánsku opäť zavrú 200-tisíc ľudí, vírus vyčíňa na Floride

13.07.2020 05:50, aktualizované: 08:05

Španielsko, ktoré patrí k európskym krajinám najviac postihnutým koronavírusom, opäť uzavrie časť Katalánska, kde sa vírus premnožil.

Donovaly, starosta, Miroslav Daňo

Starosta Donovál o lyžiarskej hale: Ide o budúcnosť celej obce

13.07.2020 00:00

Rozhovor so starostom obce Donovaly Miroslavom Daňom o výstavbe lyžiarskej haly.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,170
Celková čítanosť: 6860180x
Priemerná čítanosť článkov: 3161x

Autor blogu