Založ si blog

Voľná pozícia – prezident SR . ..

Svoje životopisy doručujte do kancelárie súdruha Žinčicu. P.S. Prikladajte aktuálne fotografie, pokiaľ je to možné, v triezvom stave.

Tak by mohol znieť inzerát na úrade práce. Z reprezentatívnej funkcie prezidenta sa stala obyčajná pracovná pozícia, ktorú môže získať ktokoľvek – bývalý stranícky aparátčik, niekdajší verný stúpenec Mečiara, turista, alebo majiteľ cestovnej kancelárie, ktorý má dostatok na založenie nadácie, ale primálo na zamestnanie kvalitného účtovníka, ktorý by nemusel posielať záplavu opravákov daňovým úradníkom.

Prezidentom by mala byť všeobecne známa a uznávaná osobnosť. Ako to už v demokracii býva, osobnosti sú na prekážku … niekto povedal, že každý kráľ má svojho šaša, akurát demokracia kráľa nemá, ale klania sa – šašovi. A tak vyzerá aj celá spoločnosť. Najmä tá slovenská, o ktorej si pred voľbami neustále hovoríme – horšie to nebude a vždy nakoniec poznáme, ako sme sa mýlili. Sotva si niekto dovolí konštatovať, že nemôžeme klesnúť hlbšie, než sme padli počas funkčného obdobia A.Kisku. Moralistu, ktorý vidí porušovanie pravidiel a klam

… len u tých druhých ….

Funkcia prezidenta sa ocitla na úrovni pozície manažéra hypermarketu. Akurát je namiesto tovaru na každej polici kohosi záujem. Na vrchole pyramídy záujmy našich fiktívnych spojencov, potom hľadanie cesty na porazenie príliš úspešného nepriateľa a nakoniec ? Kdesi na konci dostane občan záplavu krásnych a prázdnych rečí … kedysi sa mohli na voľby prezidenta mohli tešiť aspoň väzni, ktorým obvykle niečo odpustil a skrátil ich zaslúžené tresty.

Ale aj to je už minulosť, pretože naši “vyvolení” kresťania spájajú odpustenie len v súvislosti s vlastnými záujmami, a aj z aktu milosrdenstva urobili obyčajný kšeft, aby si mohli verejne pomasírovať svoje ego.

Kto bude budúcim prezidentom Slovenska ? Vôbec na tom nezáleží, pretože doteraz každému by najlepšie svedčalo meno – NIKTO. A niektorým by pristalo aj písmeno Š na konci zmieňovaného slova.

 

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

Belarus Election

Lukašenkovi pomáha jeho nevesta. Velebí ho v piesni, že je jedinečný. Ako sa jej odvďačil?

05.03.2024 09:00

Ach, Alexandr, Alexandr, Alexandr, nádej naša i radosť, najlepší z mužov, vo svete taký jediný. Refrén napísala manželka syna bieloruského prezidenta.

útulňa, Poľana

Dovolenku „za facku“ nájdete aj v malebných kútoch Slovenska. Ponúkajú romantiku i dobrodružstvo

05.03.2024 08:00

Len desať eur za noc bez ohľadu na počet ubytovaných ľudí sa mnohým môže zdať ako niečo neuveriteľné. Takáto možnosť však existuje.

Biden, Trump

Popletení kandidáti: Biden je pristarý a Trump je nebezpečný (a tiež starý)

05.03.2024 08:00

Donald Trump (77) a Joe Biden (81) sa pravidelne dostávajú do situácii, keď nie je isté, nakoľko sa už hlási ich vek, alebo či sa len pomýlili.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9411790x
Priemerná čítanosť článkov: 3853x

Autor blogu