Založ si blog

Pochybnosti o (úspešnom) vŕzgajúcom stroji

Ak niekto túži pripomenúť nedostatok toaletného papiera, mandarínok, banánov, kontroly na hraniciach či devízové prísľuby … nemusí plytvať časom. Po bezmála troch desaťročiach je zbytočné mudrovať, prečo nebolo …

Nakoniec, aj tak sú to len taľafatky. V prípade vyššie spomenutých vecí zamrzelo, ale dalo sa prežiť aj bez toho. Napokon … vlastného ovocia sme mali viac než dosť, nie ? Ale …

Najbližšia poliklinika bola dve zastávky autobusu … dnes bezmála tridsať kilometrov. Nemocnica na dohodenie kameňom, sotva tristo metrov. Dnes … ako poliklinika. Vlak … desať minút chôdze … dnes nechodí. Do práce mali mnohí päť-desať minút … dnes mnohí dlhé hodiny a končia na týždňovkách.

Neboli sme okres a okres sídlil o tridsať kilometrov ďalej. Dnes sme okres a vybavujeme … tam, kde aj predtým. O tridsať kilometrov ďalej. Doma máme EČV a občianske … ale mali sme vlastné mlieko, maslo, zemiaky alebo čierny chlieb bol naozaj čierny, nielen zafarbený. Dnes máme … no nič, čo by bolo naše a vlastné. Aj ten chlieb … škoda reči.

Nerozoberajme ďalej. Však máme otvorené hranice, nie ? Taký dôchodca, čakajúci štyri-päť hodín pred nemocnicou na sanitku, tým musí byť doslova nadšený, nie ? 

Pokrok vidieť … už nekonečnè rady pred obchodmi, teraz sa presunuli tam, kde nebijú do očí – k lekárom. Ale mandarínok či banánov je dosť, tak prečo sa trápiť, nie ? Obchody máme preplnené značkovou elektronikou, niektorá dokonca prežije o pár rokov záruku. A tie obchody, priam pretekajúce oblečením, nájde sa dokonca aj také, čo prežije sezónu a nezanechá po sebe vyrážky alebo plesne na nohách.

Ale treba objektívne priznať, že dnes už naši dôchodcovia nemusia závidieť svojim zahraničným rovesníkom, konečne aj oni majú na cestovanie. Vstanú napríklad o štvrtej ráno, aby boli o pol šiestej v čakárni u lekára a šťastne zvierali v dlaniach číselko, znamenajúce ich poradie, a mohli tak s nadšením privítať oznámenie, kde a kedy sa musia dostaviť na súvisiace vyšetrenia. Turistika ako vyšitá … však niektorí absolvujú aj dvesto kilometrov. Síce nie jarných, ale na tom nejako nezáleží.

Niet nad zodpovedné hospodárenie. Akurát niektorým asociálom občas vŕta v hlave, ako to tí komunisti robili, že mali napríklad lekára, školu, škôlku či nemocnicu na každom kroku, a napriek tomu hospodárili vyrovnane – hoci nezodpovedne. A zodpovedne hospodáriaci nemajú nič, mnohé rušia a rozpredávajú, pričom sa tešia ako malé deti, budú mať vyrovnaný rozpočet a konečne pokojne zaspávať – na dlážke v prázdnom byte … nejaké bosoráctvo, nie?

Ohýbanie práva je slovenský štandard

26.01.2023

Koľko máš peňazí,toľko máš práv … povedal kedysi v 90.rokoch jeden známy advokát. A hovoril sa aj iný “vtip”,ako prišiel istý obvinený z podvodu za kamarátom právnikom a pýtal sa,čo sa dá robiť.Právnik sa ho opýtal,aká je škoda,ktorú mu dávajú za vinu.Tristotisíc korún,znela odpoveď.Právnik pokrčil plecami a prehodil Tak sa priprav,pôjdeš do [...]

Národ, ktorý na štát nedorástol …

22.01.2023

Samostatnosť je pre slovenský národ železnou guľou na nohe.Pevne prikovanou,nielen pohybu,ale aj mysleniu brániacou. Viete si predstaviť,že by Nemci mlčali pri výroku ůstavneho činiteľa o tom,ako je základným právom voleného funkcionára absolvovať celé volebné obdobie aj napriek tomu,že nie je schopný výkonu svojej funkcie a škodí štátu i národu ? Na Slovensku je [...]

A demokrati túžia po cenzúre …

05.01.2023

… aby zaliati lúčmi pravdy a pochopenia neskončili v kontajneri dejín ako klamári a darebáci. Nič nové,každá elita sa najviac bojí kritikov.O to viac,ak povedia pravdu a odhalia jej “maslo na plešine”. Besný pes z Trnavy útočí na každého,kto mu náhodou príde na myseľ.Nečudo,nikdy nebol iný,akurát armáda mocichtivých túžila po moci za každú cenu a tak bola [...]

zelenskyj

Zelenskyj: Ukrajina potrebuje rýchlejšie dodávky zbraní

29.01.2023 21:55

Zelenskyj sa tiež vyjadril k účasti Ruska na olympijských hrách v Paríži v roku 2024.

Erdogan

Turecko by podľa Erdogana mohlo schváliť vstup do NATO pre Fínsko bez Švédska

29.01.2023 20:26

Turecko minulý týždeň odložilo na neurčito nové kolo rokovaní so Švédskom a Fínskom o schválení ich vstupu do Severoatlantickej aliancie.

273160688 1294091934388485 8413840614404756137 n

V noci môže byť do -15 stupňov, cez deň sa očakáva výrazné sneženie i vietor

29.01.2023 20:03

V pondelok môže silnejšie zafúkať na horách, ako aj na juhozápade Slovenska.

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,412
Celková čítanosť: 8892877x
Priemerná čítanosť článkov: 3687x

Autor blogu