Založ si blog

Áno, mečiarizmus je späť . ..

…. v podobe súčasného prezidenta. A hoci A.Kiska vidí ako nasledovníka V.Mečiara niekoho iného, reálne sa “otcovi” národa sám – najviac podobá.

Tiež trpí syndrómom najférovejšieho chlapa pod Tatrami, svedomia národa i politikov, a rovnako nevie vysvetliť vlastné prešľapy – počnúc financovaním kampane, pokračujúc “kreatívnym” učtovníctvom a pohľadom na daňovú problematiku a končiac pozemkom zubára Franca, kde chce čakať na výrok súdu, hoci už dávno musí vedieť, ako sa veci naozaj majú …

Iste, neverím ani zamak tomu, že má nejaký podiel na medializovanom vydieraní sudcu, rozhodujúceho v pozemkovej kauze. V tomto prípade si skôr myslím, že ide o iniciatívu nejakého pomätenca. Ale …

Mečiar aspoň verbálne kládol na prvé miesto záujmy Slovenska a slovenského národa. A v tomto smere mu Kiska nesiaha ani po členky.

V podstate zatlieska každému svinstvu, ktoré priletí na Slovensko zo zahraničia a využíva to pre vlastné ciele. Kiska je všetko možné, len nie nestranný a objektívny prezident. Polarizuje spoločnosť oveľa viac, než ktokoľvek v minulosti. Niet divu, že neplánuje opätovne kandidovať na funkciu prezidenta. Po tej záplave pokrytectva a dvojtvárnosti, ktoré predviedol počas funkčného obdobia, by ľahol popolom aj v súboji s M.Kotlebom. A som nesmierne zvedavý, kto ho bude voliť v prípade vstupu do aktívnej politiky.

Kašlem na “uneseného” vietnamského zločinca. A kladiem si otázku, aký úplatok dal nemeckej oligarchii, keď tak zúri nad jeho návratom do Vietnamu … alebo vari vie niečo, čím by mohol potopiť nemeckých politikov ? Američania denne vraždia a unášajú oponentov (či skôr obete) svojej politiky a nikomu to nevadí … Slovensko nikoho neunieslo, na ničom sa nepodieľalo a kto tvrdí opak, zaslúži si pár dobre mierených lieskovou palicou….

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400426x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu