Založ si blog

SaS pri moci ? . .. až sa budú snehuliaci v pekle opaľovať

Verím štatistikám, ktoré si sám vytvorím … zásada R.Sulíka. Posledné slovo by sa skôr dalo vymeniť za výraz “vymyslím”, ale na tom veľmi nezáleží.

Slovami šéfa liberálov stúpla ročná daň u ľudí o osemsto eur od roku 2012. Prepočítané na mesiace, každý z nás zaplatí mesačne na daniach o približne 67€ viac. Skúsime sa teda pozrieť, koľko dostaneme mesačne viac od roku 2012. V roku 2012 bola minimálna mzda na úrovni 327€ a priemerná mzda na úrovni 805€. Dnes, v roku 2018 je minimálna mzda na úrovni 480€ a priemerná mzda sa odhaduje na 998€. Porovnaním čísel sa dostaneme k výsledku – minimálna mzda stúpla o 153€, priemerná mzda o 193€. Ak odrátame rast dane, ktorú spomínal liberálny “rozprávkár”, tak každému pribudlo. Nie, rozhodne sa nebudeme baviť o tom, či mzdy rástli primerane, to je na úplne inú diskusiu.

Diletantstvo politiky liberálov je vidieť aj na ich postoji voči štátnemu rozpočtu. Kto chce kritizovať dnešný stav a pravidelne deficitný rozpočet, ktorého budúca vyrovnanosť je založená výhradne na okliešťovaní verejných služieb pre občanov, musí najprv priznať, kde sa  stratila väčšina príjmov štátu.

A pravda je nemilosrdná – štát prišiel o príjmy v dôsledku zločinného výpredaja štátneho majetku v rokoch 1990-2006. Vinníci sú známi, potrestaní nebudú.

Dane alebo skôr daňová rovnosť ? Daňová rovnosť je podvod, ktorý má prospieť len bohatým, aby boli ešte bohatší. Medzi ľuďmi, kde jeden dostáva šesťsto eur mesačne a druhý tritisíc, neexistuje žiadna rovnosť. Pre bohatého strata šiestich stoviek je prakticky bezvýznamná, ale pre toho druhého je stovka riadnym zásahom do rozpočtu. Iste, ľudia dávno odtrhnutí od reálneho života sotva pochopia, o čo ide.

Diskusia Sulíka a Fica odhalila mnohé, a potvrdila dávno známe. Sulíka nezaujíma nič okrem konečného osobného úspechu, teda zostavenia vládnej koalície pod jeho vedením. Slová sloboda a solidarita chápe len v súvislosti s vlastnými cieľmi a záujmami. Ak nemá byť podľa jeho predstáv, nech nie je nijako. Taká je skutočná podstata jeho “principiálneho” postoja po voľbách 2016, ktorá by sa dala charakterizovať aj slovami

Ak nebudem šéf a nebude po mojom, trhnite si nohou …

Voliť liberálov znamená voliť sebectvo a pokrytectvo. Ak v prípade SMER-u sa dá hovoriť o vládnutí oligarchie, a hrubého populizmu, v prípade vládnutia koalície pod vedením liberálov by sme pomaly a iste dospeli k asociálnemu štátu, kde by 99% ľudí bolo otrokmi záujmov a cieľov 1% skupiny vyvolených. Stručne, preśli by sme z kaluže rovno do blata.

Priam komicky zneli vyjadrenia Sulíka na tému cestovného ruchu. Znižovanie daňovej a odvodovej záťaže môže prospieť väčším podnikateľským subjektom, ale rozhodne neprospeje malým podnikateľom. Ani dnes a už vôbec nie v budúcnosti. Nehovoriac o tom, ako pri podobnom hospodárení vyzerajú verejné služby a štátny rozpočet. Všetky výdavky sa okresávajú, všetko sa musí duplicitne spoplatňovať, aby boli financie aspoň na uspokojenie základných potrieb. Nehovoriac o tom, že v okamihu odchodu plátcov minimálnych odvodov do dôchodku vzniká ďalší problém – sociálny. Minimálne odvody sa odrážajú na výške dôchodkov a životnej úrovni dôchodcov.

K prázdnym rečiam Sulíka o peniazoch, súvisiacich s výdavkami na “rekreačné poukazy” pre žiakov a študentov len toľko – husákove deti absolvovali lyžiarske i plavecké výcviky pravidelne, niekedy aj opakovane a nikomu to neuškodilo. Skôr naopak.

Sulík chce nahradiť Fica, ktorý bol zabetónovaný v kresle premiéra a na úrade vlády, a bolo ho treba vybíjať dlátom ?

Trápne. Pravda je, že Sulík nevie vyhrať regulérnym spôsobom voľby, a preto bol Fico dlhodobo na úrade vlády. Pravdou je, že Fico vyhral voľby v rokoch 2006,2010,2012 a 2016, ale Sulík – ani raz. A preto sedel Fico na úrade vlády, a Sulík – len reční, nič viac. Iste, veľmi rád by sa videl v kresle premiéra, ale tento sen sa mu môže splniť len v prípade, ak sa mu podarí ušúľať podobný guláš, ako svojho času vznikol po voľbách 2010. A vieme veľmi dobre, ako dlho prežil …

Ale prečo nie, až bude v pekle snežiť a snehuliaci si tam budú opekať pupky, možno aj Sulík vyhrá voľby. Skôr sa však dá predpokladať, že bude opäť niekomu strážiť – balónik. Napokon, už to má natrénované.

A ešte poznámka k večným výkrikom Sulika o bydle Fica u Bašternáka … ako dopadne Bašternák, o tom rozhodnú iní … v každom prípade nechodil však Fico na raporty k účastníkovi mafiánskych zoznamov v pozícii ústavného činiteľa …

 

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Golf / Golfová jamka /

Ekologickí aktivisti vo Francúzsku vyplnili golfové jamky cementom

14.08.2022 23:19

Aktivisti tak urobili na protest proti výnimkám z obmedzení na spotrebu vody, ktoré v čase extrémneho sucha platia pre golfové ihriská.

Kapitol

Ozbrojený muž nabúral autom do zátarás pri Kapitole, následne sa zastrelil

14.08.2022 19:01

K incidentu došlo v čase, keď americké úrady v celej krajine čelia zvýšenému počtu vyhrážok po prehliadke FBI v sídle exprezidenta Donalda Trumpa.

Hungary Migrant Tunnels

Zlodeja v Ríme zasypal tunel, ktorý si hĺbil. Vyslobodili ho až hasiči

14.08.2022 16:52

Muž ostal uväznený v hĺbke asi šesť metrov osem hodín. Tunel, ktorý kriminalisti objavili, viedol z opusteného obchodu smerom k neďalekej banke.

rakva Tomka v Košiciach

Pozostatky kardinála Tomka sú v Košiciach, posledné zbohom bude v utorok

14.08.2022 16:45

Posledné zbohom mu dajú veriaci v utorok o 11. hodine v Dóme sv. Alžbety.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8661449x
Priemerná čítanosť článkov: 3598x

Autor blogu