Založ si blog

. .. a rozprávke o anjelovi je koniec . ..

V prvom rade musím konštatovať, že vyjadrenie zákonného sudcu po skončení sporu Kiska-Franc sa mi vôbec nepáčilo, pretože bolo nielen neprofesionálne, ale aj dalo do rúk žalovanej strany silný argument na spochybnenie vyneseného rozhodnutia. Či to bola náhoda alebo úmysel, nech posúdia iní.

Tatry sú od detstva mojou srdcovou záležitosťou. Kedysi som tam chcel aj žiť, no vzhľadom na ceny nehnuteľností to bolo nereálne. Občas má chytil fantas a snažil som sa niečo riešiť, no aj ceny obyčajných záhrad s polorozpadnutými chatkami sa pohybovali na úrovni, ktorá by inde stačila na kúpu bytu. Preto to poviem otvorene – kto tvrdí, že mu v roku 1999 nepripadal predaj vyše hektárového pozemku vo Veľkom Slavkove za pár desiatok tisíc korún podozrivý, klame.

A tých klamstiev je (nielen v tejto kauze) viac. Ktosi, v tom čase dokonale zbehlý v biznise, si nevšimne, že na “jeho” pozemku niekto hospodári … nevšimne si ani tabuľu s cudzím menom v úlohe vlastníka pozemku … popiera známosť s poškodenými, hoci je to inak … a neplatí dane za pozemok, pretože jeho hodnota je podľa postoja obecného úradu zanedbateľná … tak trochu poznám mentalitu ľudí spomínaného kraja a je mi čudné, že niekoho netrápi “oslobodenie od dane” pri vyše hektárovom pozemku v lukratívnej oblasti, hoci v iných prípadoch by naháňal aj chorú smrť za päť korún …

Jedna čudnejšia okolnosť od druhej …

Aj vyjadrenie sudcu po skončení konania … ešte som sa nestretol s tým, že by akýkoľvek sudca hodnotil strany v konaní. Aspoň nie vtedy, keď bol aktívny. Nemôžem si pomôcť, ale mal som dojem, že sudca nemá na výber a musí rozhodnúť na základe dôkazov v prospech žalobcu, ale necháva otvorené zadné dvierka žalovanej strane, pretože sa “triviálne” preriekne … a žalovaný sa odvolá na zaujatosť súdu (čo sa už mediálne stalo).

A zaujali aj iné veci. Občas som počas dňa hodil okom na webové vydania “mienkotvorných” denníkov. Súd vyniesol rozhodnutie a … nestalo sa nič. Správička, hodená kdesi bokom, ukončená slovami budeme aktualizovať. Politické strany ? Tiež ticho. Tam, kde žiadajú odvolanie, odstúpenie z funkcie už pri podozreniach, pri vynesení rozsudku – čušia. Prečo ? Kde je tá ich zaujatosť pre poctivosť ? Alebo už vedia, že rozsudok je len kusom papiera, ktorého životnosť sa dá rátať na minúty a hodiny ?

Kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie … a mám pocit, že tento spor je len na začiatku … a smiať sa bude niekto úplne iný. No niečo dobré sa dá vidieť aj vo vystúpení sudcu – rozprávka o anjelovi – skončila.

 

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400308x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu