Založ si blog

. .. a rozprávke o anjelovi je koniec . ..

V prvom rade musím konštatovať, že vyjadrenie zákonného sudcu po skončení sporu Kiska-Franc sa mi vôbec nepáčilo, pretože bolo nielen neprofesionálne, ale aj dalo do rúk žalovanej strany silný argument na spochybnenie vyneseného rozhodnutia. Či to bola náhoda alebo úmysel, nech posúdia iní.

Tatry sú od detstva mojou srdcovou záležitosťou. Kedysi som tam chcel aj žiť, no vzhľadom na ceny nehnuteľností to bolo nereálne. Občas má chytil fantas a snažil som sa niečo riešiť, no aj ceny obyčajných záhrad s polorozpadnutými chatkami sa pohybovali na úrovni, ktorá by inde stačila na kúpu bytu. Preto to poviem otvorene – kto tvrdí, že mu v roku 1999 nepripadal predaj vyše hektárového pozemku vo Veľkom Slavkove za pár desiatok tisíc korún podozrivý, klame.

A tých klamstiev je (nielen v tejto kauze) viac. Ktosi, v tom čase dokonale zbehlý v biznise, si nevšimne, že na “jeho” pozemku niekto hospodári … nevšimne si ani tabuľu s cudzím menom v úlohe vlastníka pozemku … popiera známosť s poškodenými, hoci je to inak … a neplatí dane za pozemok, pretože jeho hodnota je podľa postoja obecného úradu zanedbateľná … tak trochu poznám mentalitu ľudí spomínaného kraja a je mi čudné, že niekoho netrápi “oslobodenie od dane” pri vyše hektárovom pozemku v lukratívnej oblasti, hoci v iných prípadoch by naháňal aj chorú smrť za päť korún …

Jedna čudnejšia okolnosť od druhej …

Aj vyjadrenie sudcu po skončení konania … ešte som sa nestretol s tým, že by akýkoľvek sudca hodnotil strany v konaní. Aspoň nie vtedy, keď bol aktívny. Nemôžem si pomôcť, ale mal som dojem, že sudca nemá na výber a musí rozhodnúť na základe dôkazov v prospech žalobcu, ale necháva otvorené zadné dvierka žalovanej strane, pretože sa “triviálne” preriekne … a žalovaný sa odvolá na zaujatosť súdu (čo sa už mediálne stalo).

A zaujali aj iné veci. Občas som počas dňa hodil okom na webové vydania “mienkotvorných” denníkov. Súd vyniesol rozhodnutie a … nestalo sa nič. Správička, hodená kdesi bokom, ukončená slovami budeme aktualizovať. Politické strany ? Tiež ticho. Tam, kde žiadajú odvolanie, odstúpenie z funkcie už pri podozreniach, pri vynesení rozsudku – čušia. Prečo ? Kde je tá ich zaujatosť pre poctivosť ? Alebo už vedia, že rozsudok je len kusom papiera, ktorého životnosť sa dá rátať na minúty a hodiny ?

Kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie … a mám pocit, že tento spor je len na začiatku … a smiať sa bude niekto úplne iný. No niečo dobré sa dá vidieť aj vo vystúpení sudcu – rozprávka o anjelovi – skončila.

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Golf / Golfová jamka /

Ekologickí aktivisti vo Francúzsku vyplnili golfové jamky cementom

14.08.2022 23:19

Aktivisti tak urobili na protest proti výnimkám z obmedzení na spotrebu vody, ktoré v čase extrémneho sucha platia pre golfové ihriská.

Kapitol

Ozbrojený muž nabúral autom do zátarás pri Kapitole, následne sa zastrelil

14.08.2022 19:01

K incidentu došlo v čase, keď americké úrady v celej krajine čelia zvýšenému počtu vyhrážok po prehliadke FBI v sídle exprezidenta Donalda Trumpa.

Hungary Migrant Tunnels

Zlodeja v Ríme zasypal tunel, ktorý si hĺbil. Vyslobodili ho až hasiči

14.08.2022 16:52

Muž ostal uväznený v hĺbke asi šesť metrov osem hodín. Tunel, ktorý kriminalisti objavili, viedol z opusteného obchodu smerom k neďalekej banke.

rakva Tomka v Košiciach

Pozostatky kardinála Tomka sú v Košiciach, posledné zbohom bude v utorok

14.08.2022 16:45

Posledné zbohom mu dajú veriaci v utorok o 11. hodine v Dóme sv. Alžbety.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8661495x
Priemerná čítanosť článkov: 3598x

Autor blogu