Založ si blog

Analfabeta za prezidenta – nechceme !

Kto sa pozrie po dnešnom Slovensku, ostane zaskočený. Pomaličky, potichúčky nám vyrastajú rôzne informačné tabule, prezentujúce kandidátov na prezidentské kreslo v budúcom období, po skončení funkčného obdobia podnikateľa A.Kisku v kresle prezidenta. Akoby sme nemali zákony a pravidlá, stanovujúce spôsob voľby prezidenta a povinnosti kandidátov.

V zmysle § 15 ods.1 zákona č.46/1999 Z.z. v platnom znení začína volebná kampaň 15 dní pred začiatkom voľby a končí 48 hodín pred začiatkom voľby. V tomto zákonom stanovenom čase je vyhradený priestor pre predvolebnú kampaň.

Kampaňou sa rozumie činnosť kandidátov, politických strán a hnutí, prípadne ďalších subjektov v prospech voľby kandidáta vrátane inzercie alebo reklamy prostredníctvom rozhlasového a televízneho vysielania podľa odsekov 4 a 5, hromadných informačných prostriedkov 9), veľkoplošných nosičov, plagátov a iných nosičov informácií 

Z vyššie uvedeného vyplýva, že akákoľvek činnosť, ktorá je vyvíjaná v prospech kandidátov počas obdobia pre zákonným začiatkom volebnej kampane je protizákonná. A je teda jasné, že kto porušuje platné zákony už pred možným získaním pozície prezidenta, nebude sa nimi riadiť ani v prípade svojho volebného úspechu. Navyše, keďže svojím konaním porušuje zákon, nie je morálne spôsobilou osobou na obsadenie postu najvyššieho ústavného činiteľa.

Otázkou sú motívy konania kandidátov … jedným môže byť úmysel získať neoprávnené výhody pred svojimi protivníkmi, iným možná negramotnosť kandidáta … nech je to akokoľvek, podobný kandidát nie je spôsobilý na výkon funkcie prezidenta.

Slovensko má skúsenosti s prezidentmi, ktorí počas svojej funkcie konali svojvoľne, podľa toho, čo im momentálne vyhovovalo. Rovnako máme skúsenosti s prezidentmi, ktorí napriek svojmu sľubu konali jednostranne, nedokázali byť objektívni, ba dokonca ani nevedeli vyvodiť voči vlastnej osobe zodpovednosť za prešľapy, ktorých sa dopustili.

Komu záleží na dobrom mene Slovenska, reprezentovanom skutočnou osobnosťou s nespochybniteľným charakterom a hodnotami, nebude voliť kandidátov, ktorí si ani nevedia prečítať zákon o spôsobe voľby prezidenta a ignorujú jeho znenie. A neospravedlňuje ich ani prípadná negramotnosť, či neschopnosť porozumenia písanému textu. Práve naopak, tieto nedostatky ich diskvalifikujú.

Odmietnite kandidatúru týchto ľudí v záujme lepšieho a naozaj slušného Slovenska. Slovenska, kde platí zákon – pre každého – bez ohľadu na spoločenské postavenie a majetok. Bez ohľadu na to, kto a akým spôsobom ich kandidatúry podporuje. Povedzte dosť politickým špekulantom !

 

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400313x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu