Založ si blog

Fico-snem . .. alebo smer do zabudnutia

R:Fico by rád identifikoval kritikov … rád by vedel, kto a prečo stojí proti nemu. Na to však nepotrebuje zrušenie anonymity diskusií, ale skôr zamyslenie nad tým, ako sa počas rokov riadenia štátu – správal.

Keďže sa nedá predpokladať zmena v riadiacich funkciách samotnej strany, dal by sa súčasný slávnostným snem nazvať – trúbením na odchod do zabudnutia. Nedá sa síce poprieť, že napriek množstvu káuz a škandálov má SMER-SD stále najsilnejšiu podporu voličov, no nie je to založené na kvalite programu, dôvere v jeho zástupcov, ale skôr – na neschopnosti protivníkov. Množstva malých králikov, ktorí by chceli kraľovať, ale skôr na spôsob Ľudovíta XIV. – teda neodvolateľne a do smrti. Akosi si však pomýlili dobu, absolutizmus sa v európskych končinách nenosí, čo musela pred časom pochopiť aj nemecká kancelárka.

Súdiac podľa programu, snem SMER-u by sa dal skôr nazvať – Fico-snem. Pôsobí ako snaha predsedu o obnovenie dôvery v jeho osobu, možno príde k nahradeniu „nedôveryhodných“ (vo vzťahu k predsedovi), a možno sa aj premaľuje štít – no všetko ostane po starom. Dá sa ešte očakávať snaha predsedu o oslabenie pozície súčasného premiéra P.Pellegríniho, ktorý by mohol byť v najbližších parlamentných voľbách nebezpečným súperom, ale to je asi všetko.

Prezidentský kandidát v podaní SMER-u je skôr hrou na otrepanú tému o manželke poručíka Columba zo známeho seriálu. Často sa o nej hovorí, nikto ju nevidel. Možno aj preto, že akýkoľvek kandidát, ku ktorému by sa prihlásil svojou podporou SMER a R.Fico, by niesol túto „pomoc“ ako mlynský kameň na krku – napríklad pri plávaní na majstrovstvách sveta. A šanca na úspech by bola nulová. Takže zdržiavanie v otázke zverejnenia mena kandidáta na post prezidenta nie je otázkou kvalitného výberu, ale skôr hľadaním spôsobu oznámenia, že najsilnejšia slovenská politická strana – žiadneho kandidáta neponúkne.

Ak po budúcich voľbách nebude môcť SMER-SD zostaviť vládu, alebo byť základným kameňom vládnej koalície, bude to znamenať bez ohľadu na vývoj – jeho koniec. A pretože sa nedá predpokladať výrazná zmena vo vedení strany, sprevádzaná nevyhnutným odchodom R.Fica do politického dôchodku, je dnešný slávnostný snem – slávnostným trúbením na odchod do zabudnutia. Slovenská politika je preplnená politickými mesiášmi (dnes sa medzi nich hlási aj R.Sulík), ale chýbajú jej osobnosti, schopné odísť v pravej chvíli …

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Sergej Šojgu

Ruský šéf Chersonu naznačil, že minister obrany Šojgu by sa mal zastreliť

06.10.2022 18:30

Mnohí hovoria, že minister obrany, ktorý súčasný stav na fronte dopustil, by sa mohol ako dôstojník zastreliť, povedal Kyrill Stremousov.

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Začal sa súd s Dědečkom, polícia ho priviedla v nepriestrelnom aute

06.10.2022 16:32, aktualizované: 17:08

Sudca pre prípravné konanie dnes rozhodne či Dědeček pôjde do väzby.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8730490x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu