Založ si blog

Alenka z ríše politickej (arogancie) . . . Kočnerovej stajne

Povedzme si otvorene, každý by mal opustiť politiku, ak konal nezákonne alebo mal dlhodobé kontakty s osobami, ktoré to mohli zneužiť na vlastné potreby. Otázkou je, kto by ostal v slovenskej politike, pretože dnes sú čistí len tí, ktorí v nej – nie sú. Každý slovenský politik má nejaké maslo na hlave …

Súhlasím s názorom J.Filu, že M.Glváč by mal tiež opustiť slovenskú politiku. Problémom ostáva optika, ktorú Fila používa a vyvoláva otázku – či je jedna rúra jeho ďalekohľadu slepá, alebo sám poriadne nevidí. Pretože celá kauza okolo vraždy J.Kuciaka a jeho snúbenice má oveľa širšie rozmery, pričom on sám si vyberá len tú časť, ktorá mu vyhovuje, čo platí aj o prípade M.Kočnera a jeho stykoch s politikmi. V slovenskej politike je množstvo ľudí, ktorí sa stretli s Kočnerom … a nie raz. A každý z nich vedel aj to, s kým sa stretáva. Ak niekto tvrdil, že nevedel – o dôvod viac, aby opustil slovenskú politiku, pretože sa slovami klasika javí ako nebezpečný cvok.

No predtým, než zlomíme palicu nad slovenskými politikmi, ktorá už aj tak drží pohromade len zázrakom, by malo padnúť niekoľko otázok – odkiaľ pochádza informácia, že Alena Z. si nielen písala s Glváčom, ale mala sa s ním dokonca aj stretnúť ? Vari píše listy redaktorom denníka SME, alebo ju chodia pravidelne navštevovať, či … áno, pochádzajú nejaké informácie z prostredia vyšetrovania a teda ich niekto vynáša ? Väzba, v ktorej sa momentálne obvinená nachádza, prakticky vylučuje, aby sa dostala do priameho kontaktu s niekým iným, ako blízkymi príbuznými. Nehovoriac o tom, že vzhľadom na povahu prípadu má nepochybne kontrolovanú aj korešpondenciu, či telefonické hovory. Takže – odkiaľ pochádzajú informácie, ktorými disponujú niektoré médiá ? Buď si ich vymýšľajú (nebolo by to nič udivujúce, však svojho času aj jeden z bývalých novinárov sa vyjadril, že niektoré denníky „vyrábajú“ pravdu), alebo majú (zákonom) nepovolený prístup. A predstavme si, čo by sa dialo, ak by únik informácií viedol k neúspešnému výsledku vyšetrovania – najviac by kričali práve tí, ktorí robili všetko možné i nemožné, aby z toho niečo vytĺkli a nehľadeli na následky.

Kto by teda mal opustiť verejný život ?

Zoznam by bol dlhý. No v prvom rade tí, ktorí mali opakované a nespochybniteľné kontakty so (slovníkom polície) závadovými osobami. Môžeme začať niekdajším predsedom parlamentu, pod ktorého falošnými slzami sa topí celé Slovensko … môžeme pokračovať všetkými, ktorí opakované kontakty s Kočnerom a spol. priznali, alebo tými, ktorí boli z nich usvedčení, a skončiť tými, ktorí sa nepochybne stretávali s osobami z mafiánskeho prostredia a dnes kričia – viete, ja som vedel, kto to je, ale čo som sa mal tváriť, že ho nepoznám, keď sme sa náhodou stretli ? Nie, nemal … ale opakovaná náhoda – nie je náhoda.

SMER-SD je podľa predstaviteľov opozície stranou mafiánov a oligarchov. Kiež by to tak bolo, to by sme si vydýchli, že je to len jedna strana. Chyba lávky, nie je to tak. A aj to tvrdenie, ktoré opakovane prichádza od opozície, značne kríva. Predovšetkým, kolektívna vina je neprípustná, a po druhé – sami majú maslo na hlave. Ak totiž budeme vychádzať z ich tvrdení a použijeme ich vlastný meter, aj oni sami (teda kritici) sú členmi strán mafií a oligarchov. Stačí pripomenúť, že niektorí až dodatočne zistili členstvo či vyššie funkcie zastávané osobami z kriminálneho prostredia, či sami figurovali v rôznych kauzách, kde získali rôzny majetok veľmi pochybným spôsobom. O dokladoch vzdelania sa radšej nebavme, pretože pri vystúpeniach nejedného politika začínam meniť názor a nemyslím si, že Slovensko riadi politická kleptokracia, ale skôr – idiokracia. Nejeden pôsobí normálne len dovtedy, kým neotvorí ústa. A niektorí nepôsobia normálne ani vtedy, keď mlčia …

Začína sa ukazovať, že Kočnerova stajňa nemala len jednu (veľmi nebezpečnú) kobylku, ale skôr množstvo (veľmi nebezpečných) koní. A za nimi zrejme stálo aj poriadne veľké stádo – volov. Takže – so slovami J.Filu súhlasím, ak sa upravia – nech opustia verejný život všetci, ktorí udržiavali kontakty s osobami z kriminálneho prostredia. A pretože podľa niektorých nepozná SMER správny smer, mohli by mu ho ukázať tí, ktorí majú sami – maslo na hlave. Čo vy na to ?

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Sergej Šojgu

Ruský šéf Chersonu naznačil, že minister obrany Šojgu by sa mal zastreliť

06.10.2022 18:30

Mnohí hovoria, že minister obrany, ktorý súčasný stav na fronte dopustil, by sa mohol ako dôstojník zastreliť, povedal Kyrill Stremousov.

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

SR Bratislava súd Dušan D. tragédia návrh väzba BAX

Dědeček zbabelo ušiel zo súdu. Vodiča zo Zochovej budú stíhať na slobode

06.10.2022 16:32, aktualizované: 19:40

Rozhodol o tom sudca pre prípravné konanie. Prokurátor sa odvolal.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8730618x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu