Založ si blog

Odkaz poslancov: Máme vás (občanov a zákony) . .. na háku ! !!

Voľba sudcov ústavného súdu naplno ukázala, ako sa vidia poslanci … žiadny zákon, žiadna úcta k postaveniu, žiadny rešpekt voči voličovi … ak nebude podľa ich predstáv, nebude – nijako …

Ak hlasuje poslanec podľa svojho vedomia a svedomia, môže mu byť ľahostajné, akým spôsobom hlasuje – či už tajne, alebo verejne. Dalo by sa nájsť množstvo dôvodov, prečo niektorí chcú verejné a iní tajné hlasovanie. A v oboch prípadoch by sa našli aj skryté motívy, dokonale vypovedajúce o charaktere tých, ktorí sa pravidelne hrajú na morálne vzory … a to platí pre všetkých bez rozdielu.

Avšak hlasovanie o sudcoch je len čerešničkou na veľmi nechutnej a nevábne vyzerajúcej torte. Včerajší výsledok je následkom dlhodobo neriešených problémov, kde poslanci si opakovane svojvoľným spôsobom vysvetľovali zákony, najmä vo vlastný prospech. A výsledkom sú nielen nezvolení kandidáti na sudcov ÚS, ale aj podvodníci v háve „nezávislých“ poslancov, či mandáty vykonávané v prospech strán, ktoré neprešli voľbami (teda neuspeli), mandáty pre politické strany, ktoré neplnia ani zákonné podmienky na vlastné fungovanie a sú skôr politickými podnikateľskými subjektami, či končiaci mandát prezidenta, ktorý moralizuje nad všetkými, ale nevidí vlastné prešľapy, za ktoré by kdekoľvek inde musel odstúpiť sám, alebo by bol – vyhodený.

Poslanci sa dnes vidia ako neobmedzení páni v štýle slov „poručíme větru, dešti …“ a nemajú žiadny záujem konať tak, aby to bolo v prospech štátu a národa. Pretože ako štát vidia len seba a národ majú (vrátane zákonov) – na háku !!! Hoci v prípade niektorých sa dá povedať aj to – za národ pokladajú len seba a svoje rozkošatené (rodinné i politické) príbuzenstvo …

Zmena k lepšiemu ? Cha-chá … ak chcete zmenu k lepšiemu, opýtajte sa sami seba … čo treba urobiť, pretože tolerovanie osadenstva politického chlieva, ktorý dnes predstavuje parlament, by malo mať svoje medze … nie ?!

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400271x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu