Založ si blog

Protestujem ! ! ! Dajte pokoj sv. Andrejovi ! ! !

Sv.Andrej I. sa hrdinsky postavil na odpor a odkázal vagabundom z represívnych zložiek, že sa nedá vydierať ani zastrašiť. Tomu hovorím principiálny a zásadový postoj … na horiacej bašte ostať do poslednej … iskričky.

Keď policajti pracujú – zle je. Keď nepracujú – ešte horšie. A úplne najhoršie je, ak si plnia povinnosti nesprávnym smerom a dokonca si drzo dovolia siahnuť na gloriolu niektorej svätosti, kričiacej po slušnom Slovensku. Pretože Slovensko je slušné len vtedy, ak to vyhovuje jeho oficiálnym bardom a ich zámerom. Ak nie, beda národu, ktorý ukazuje na lepkavé paprče “zaživa vysvätených”. To sa predsa nesluší, nie ?

Nad Šarišom blesky bijú, komu treba amnestiu ? Nevedno, však ešte len kostnatý prst spravodlivosti ukázal smer, no nevztýčil sa v desivom postoji pred vyrieknutím slova – vinný. Márne sa zachoval slušne, zaznel pokrik z temnej hoc ligotavej jaskyne – o krivde, vydieraní i strachu posielaní na toho, kto vo všetko je … nevinne.

Čo už … slovami klasika, najhlasnejšie kváka … trafená kačica …

A čo teraz ? Nevedno … záblesk oznámenia o vznesení obvinenia nám hovorí o mnohom. Ak sa vznieslo v súvislosti s dianím okolo financovania prezidentskej kampane v roku 2014, udrelo až nebezpečne blízko kráľ… prepáčte, prezidentského paláca. Hoc jeho obyvateľ sa neraz i kráľom (možno) cítil. Na tom však nezáleží … a pre tých, čo by náhodou chceli o Bašternákovi hovoriť, len jedna tichá poznámka – ani Bašternák, ani Kočner nie sú ústavnými činiteľmi.

Kde bude asi pravda ? Posúdia iní, no zaslúži si dôveru niekto, kto zaprie známu známosť s ľuďmi, kúpi pozemok za žobrácky trhanec (lebo vraj verí, hoci iných si aj pre deravý groš do tretieho kolena – preverí), kto sa bije na súde o to – čo druhému patrí a potom sa s pohľadom odvráteným kdesi do prázdna do hrude bije – budeme dobrí susedia … kto dva metre na jednu vec používa … podľa toho, čo sebe lepšie vidí … neviem, kto si bez viny, hoď kameňom, hovorí sa v svätostánku, ale ja som do strany rodnej papier neposielal …

A Fero spoza krígľa na mňa vrčí … vraj a ty si svätý ? Kdeže, to ani okrajom nie … no práve preto vzorom iným nechcem byť, a nahlas kričím – sú tu iní, múdrejší a lepší môžu … ba nie, musia byť !

Čo bude …. pýtajú sa mnohí, úkosom hľadiaci. Nič, život pôjde ďalej a výsledok … či už vina alebo nevina sa v rozhodnutí zjaví, život ľudu pospolitého – neovplyvní.

Všetko v demokracii je na predaj … ktosi kričí …

Pravda, spravodlivosť, morálka, slušnosť, zodpovednosť, česť … sa v kúte krčia a potichu si šepkajú … zle je, keď všetko na predaj ktosi kričí, už sme všetci …

A tak by sme mali všetci protestovať a žiadať … každý má právo na pokoj, treba ho dopriať aj sv.Andrejovi, však nič zlého nespravil, len ….

Veď práve, koľko iných ľudí len … a predsa problémy majú. Asi nie sú svätí … však ?

O čo ide ? Keď Truban zatrúbi …

15.10.2023

… omylom aj pravdu o sebe povie Jeho konštatovanie,že Hlas pôjde so SMER-om pre prepojenie v rôznych korupčných kauzách,najlepšie svedčí o charaktere jeho vlastnej strany – teda Progresívneho Slovenska.Stručne povedané,progresívcom vagabundi nevadia,ak by ich dostali k moci.Vtedy by nielen prižmúrili oči,ale dokonca by slovami klasika “predali aj vlastnú mater,ako to [...]

O čo ide ? Zúfalá Remišová …

14.10.2023

Údajná bábkoherečka s politickou stranou bez členov,s údajným vzdelaním na prestížnej univerzite má problém. Kreslo v parlamente udržala (asi preto začala robiť krovie Polákovi),akurát sa – nulou stala.Vlastne,sotva bola niekedy viac ako nula.Akurát s vysokým postavením,čo je typickým znakom Slovenska,kde dokonale platí – čím hlúpejší,tým lepšie sa [...]

O čo ide ? Deformácia práva

12.10.2023

Právo končí tam,kde sa používajú dva metre … a tam začína extrémizmus … Najprv pár slov k výrazu „ačohentizmus“.Tento symbol duševného malomocenstva zaznieva z úst tých,ktorí nemajú argumenty.Napríklad z úst najúprimnejšieho politika na Slovensku J.Naďa,ktorý svojho času verejne priznal,že pri rannej toalete vidí v zrkadle opicu a dezoláta. [...]

Kyjev, EÚ, Ukrajina, Volodymyr Zelenskyj, Ursula von der Leyenová

Najmocnejší Európania 2024: Nositeľ zmeny Tusk, rojko Zelenskyj, Putinova bankárka ako narušiteľka

29.11.2023 00:00

Server Politico vybral 28 osobností, ktoré budú mať najväčší vplyv v Európe v roku 2024. Dostal sa medzi ne aj Maroš Šefčovič.

Keňa, záplavy

Ničivé záplavy v Keni majú už najmenej 120 obetí

28.11.2023 23:14

Kenskí meteorológovia upozorňovali, že počas krátkeho obdobia dažďov budú zrážky silnejšie než obvykle. Prezident však tieto predpovede spochybňoval.

poľsko, baňa

Pri prasknutí potrubia zomreli v Poľsku štyria baníci

28.11.2023 22:48

V čase nehody bolo v podzemí šesť baníkov. Dvoch preživších previezli do nemocnice.

Polícia / Policajná páska /

V okrese Dunajská Streda našli v kanáli mŕtvu ženu. Nevylúčili cudzie zavinenie

28.11.2023 21:48

Prípad si prevzali krajskí kriminalisti.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,439
Celková čítanosť: 9323905x
Priemerná čítanosť článkov: 3823x

Autor blogu