Založ si blog

Protestujem ! ! ! Dajte pokoj sv. Andrejovi ! ! !

Sv.Andrej I. sa hrdinsky postavil na odpor a odkázal vagabundom z represívnych zložiek, že sa nedá vydierať ani zastrašiť. Tomu hovorím principiálny a zásadový postoj … na horiacej bašte ostať do poslednej … iskričky.

Keď policajti pracujú – zle je. Keď nepracujú – ešte horšie. A úplne najhoršie je, ak si plnia povinnosti nesprávnym smerom a dokonca si drzo dovolia siahnuť na gloriolu niektorej svätosti, kričiacej po slušnom Slovensku. Pretože Slovensko je slušné len vtedy, ak to vyhovuje jeho oficiálnym bardom a ich zámerom. Ak nie, beda národu, ktorý ukazuje na lepkavé paprče “zaživa vysvätených”. To sa predsa nesluší, nie ?

Nad Šarišom blesky bijú, komu treba amnestiu ? Nevedno, však ešte len kostnatý prst spravodlivosti ukázal smer, no nevztýčil sa v desivom postoji pred vyrieknutím slova – vinný. Márne sa zachoval slušne, zaznel pokrik z temnej hoc ligotavej jaskyne – o krivde, vydieraní i strachu posielaní na toho, kto vo všetko je … nevinne.

Čo už … slovami klasika, najhlasnejšie kváka … trafená kačica …

A čo teraz ? Nevedno … záblesk oznámenia o vznesení obvinenia nám hovorí o mnohom. Ak sa vznieslo v súvislosti s dianím okolo financovania prezidentskej kampane v roku 2014, udrelo až nebezpečne blízko kráľ… prepáčte, prezidentského paláca. Hoc jeho obyvateľ sa neraz i kráľom (možno) cítil. Na tom však nezáleží … a pre tých, čo by náhodou chceli o Bašternákovi hovoriť, len jedna tichá poznámka – ani Bašternák, ani Kočner nie sú ústavnými činiteľmi.

Kde bude asi pravda ? Posúdia iní, no zaslúži si dôveru niekto, kto zaprie známu známosť s ľuďmi, kúpi pozemok za žobrácky trhanec (lebo vraj verí, hoci iných si aj pre deravý groš do tretieho kolena – preverí), kto sa bije na súde o to – čo druhému patrí a potom sa s pohľadom odvráteným kdesi do prázdna do hrude bije – budeme dobrí susedia … kto dva metre na jednu vec používa … podľa toho, čo sebe lepšie vidí … neviem, kto si bez viny, hoď kameňom, hovorí sa v svätostánku, ale ja som do strany rodnej papier neposielal …

A Fero spoza krígľa na mňa vrčí … vraj a ty si svätý ? Kdeže, to ani okrajom nie … no práve preto vzorom iným nechcem byť, a nahlas kričím – sú tu iní, múdrejší a lepší môžu … ba nie, musia byť !

Čo bude …. pýtajú sa mnohí, úkosom hľadiaci. Nič, život pôjde ďalej a výsledok … či už vina alebo nevina sa v rozhodnutí zjaví, život ľudu pospolitého – neovplyvní.

Všetko v demokracii je na predaj … ktosi kričí …

Pravda, spravodlivosť, morálka, slušnosť, zodpovednosť, česť … sa v kúte krčia a potichu si šepkajú … zle je, keď všetko na predaj ktosi kričí, už sme všetci …

A tak by sme mali všetci protestovať a žiadať … každý má právo na pokoj, treba ho dopriať aj sv.Andrejovi, však nič zlého nespravil, len ….

Veď práve, koľko iných ľudí len … a predsa problémy majú. Asi nie sú svätí … však ?

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

nehoda

Vodič Passatu vyletel pri Holíči z cesty, nehodu neprežil

25.05.2024 17:57

Podľa polície pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť a pri predchádzaní nezvládol riadenie.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9503461x
Priemerná čítanosť článkov: 3887x

Autor blogu