Založ si blog

Protestujem ! ! ! Dajte pokoj sv. Andrejovi ! ! !

Sv.Andrej I. sa hrdinsky postavil na odpor a odkázal vagabundom z represívnych zložiek, že sa nedá vydierať ani zastrašiť. Tomu hovorím principiálny a zásadový postoj … na horiacej bašte ostať do poslednej … iskričky.

Keď policajti pracujú – zle je. Keď nepracujú – ešte horšie. A úplne najhoršie je, ak si plnia povinnosti nesprávnym smerom a dokonca si drzo dovolia siahnuť na gloriolu niektorej svätosti, kričiacej po slušnom Slovensku. Pretože Slovensko je slušné len vtedy, ak to vyhovuje jeho oficiálnym bardom a ich zámerom. Ak nie, beda národu, ktorý ukazuje na lepkavé paprče “zaživa vysvätených”. To sa predsa nesluší, nie ?

Nad Šarišom blesky bijú, komu treba amnestiu ? Nevedno, však ešte len kostnatý prst spravodlivosti ukázal smer, no nevztýčil sa v desivom postoji pred vyrieknutím slova – vinný. Márne sa zachoval slušne, zaznel pokrik z temnej hoc ligotavej jaskyne – o krivde, vydieraní i strachu posielaní na toho, kto vo všetko je … nevinne.

Čo už … slovami klasika, najhlasnejšie kváka … trafená kačica …

A čo teraz ? Nevedno … záblesk oznámenia o vznesení obvinenia nám hovorí o mnohom. Ak sa vznieslo v súvislosti s dianím okolo financovania prezidentskej kampane v roku 2014, udrelo až nebezpečne blízko kráľ… prepáčte, prezidentského paláca. Hoc jeho obyvateľ sa neraz i kráľom (možno) cítil. Na tom však nezáleží … a pre tých, čo by náhodou chceli o Bašternákovi hovoriť, len jedna tichá poznámka – ani Bašternák, ani Kočner nie sú ústavnými činiteľmi.

Kde bude asi pravda ? Posúdia iní, no zaslúži si dôveru niekto, kto zaprie známu známosť s ľuďmi, kúpi pozemok za žobrácky trhanec (lebo vraj verí, hoci iných si aj pre deravý groš do tretieho kolena – preverí), kto sa bije na súde o to – čo druhému patrí a potom sa s pohľadom odvráteným kdesi do prázdna do hrude bije – budeme dobrí susedia … kto dva metre na jednu vec používa … podľa toho, čo sebe lepšie vidí … neviem, kto si bez viny, hoď kameňom, hovorí sa v svätostánku, ale ja som do strany rodnej papier neposielal …

A Fero spoza krígľa na mňa vrčí … vraj a ty si svätý ? Kdeže, to ani okrajom nie … no práve preto vzorom iným nechcem byť, a nahlas kričím – sú tu iní, múdrejší a lepší môžu … ba nie, musia byť !

Čo bude …. pýtajú sa mnohí, úkosom hľadiaci. Nič, život pôjde ďalej a výsledok … či už vina alebo nevina sa v rozhodnutí zjaví, život ľudu pospolitého – neovplyvní.

Všetko v demokracii je na predaj … ktosi kričí …

Pravda, spravodlivosť, morálka, slušnosť, zodpovednosť, česť … sa v kúte krčia a potichu si šepkajú … zle je, keď všetko na predaj ktosi kričí, už sme všetci …

A tak by sme mali všetci protestovať a žiadať … každý má právo na pokoj, treba ho dopriať aj sv.Andrejovi, však nič zlého nespravil, len ….

Veď práve, koľko iných ľudí len … a predsa problémy majú. Asi nie sú svätí … však ?

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

doktorka, dieťa, vyšetrenie, lekár

Poslanci schválili zvýšenie platov zdravotníkov. Ako si jednotlivé profesie prilepšia? (+tabuľky)

05.10.2022 17:40, aktualizované: 18:14

Schválenou novelou zákona sa zvyšuje základná zložka mzdy zdravotníckeho pracovníka.

nehoda1

Nové zistenia v prípade opitého Dědečka: Pil už počas dňa, cestné pravidlá ignoroval dlhodobo

05.10.2022 17:15

Niekoľko dní po tragédii na bratislavskej zastávke Zochova, kde opitý Dušan Dědeček zrazil a zabil päť študentov, vychádzajú na povrch nové skutočnosti.

Spievajúca fontána Košice

Unikátnu fontánu po 36 rokoch čaká veľká rekonštrukcia

05.10.2022 17:00

Nový šat dostane park aj blízka zvonkohra. Centrum Košíc čaká veľká prestavba, ktorá by mala trvať do jesene budúceho roku.

Vladimir Putin

Putin: Rusko pristupuje s obrovským rešpektom k všetkému ukrajinskému

05.10.2022 16:17

K vojenskému konfliktu by podľa ruského prezidenta nikdy nedošlo, keby sa Ukrajina a západné štáty nepokúšali "prerušiť dejiny".

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8729029x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu