Založ si blog

Podpora ultrapravice stúpla o tretinu ! Prečo ? ??

Včerajším víťazom je ultrapravica, a to aj napriek tomu, že sa nedostal do druhého kola žiadny jej kandidát. A mali by sme sa zamyslieť, prečo získal M.Kotleba bezmála štvrťmilióna hlasov.

Možno to niektorých nezaujíma, ak vyhrala ich kandidátka, ale takto nejako (nenápadne) to začínalo aj v banskobystrickom kraji. Ani vtedy nikto nepredpokladal, že raz sa stane M.Kotleba predsedom kraja. A stalo sa. A treba dodať aj niečo iné – súčasné vedenie kraja robí všetko preto, aby sa do kresla župana M.Kotleba vrátil. Ale to je o inom – napríklad o umelo vyvolanom spore s dopravcami (aby niekto zarobil), či o tom, ako naozaj cítia zmenu obyvatelia regiónov. Zmenu ? K horšiemu …

Čo naozaj ukázali včerajšie voľby ? Môžem súhlasiť so slovami bývalej premiérky Radičovej, ukázala sa nespokojnosť s politickými stranami. Aj keď vo mne vyvolalo pobavenie, keď som videl označenie Z.Čaputovej ako nezávislej kandidátky – ako môže byť nezávislým kandidátom podpredseda politickej strany ?!? No nič, denník SME je známy prekrúcaním faktov, publikovaním klamstiev a jednostrannej propagandy, takže sa nedivím. Tam by pravdu nespoznali, ani keby sa o ňu potkli.

Kto bude prezidentom, to nie je po včerajšku dôležité … som presvedčený, že M.Šefčovič dosiahol svoje maximum, takže očakávam mandát prvej slovenskej prezidentky. No viac by nás malo zaujímať niečo iné – ako dopadnú najbližšie parlamentné voľby.

Výsledok M.Kotlebu by nás mal varovať. Nespokojnosť ľudí rastie závratným tempom, a vôbec to nie je tak, ako sa oficiálne tvrdí – teda, že je to vina R.Fica a SMER-u. Nespokojnosť sa začína ukazovať vo vzťahu ku všetkým súčasným politickým stranám, teda aj tým, kde predsedovia „bez kože na ksichte“ vykrikujú o mafii, hoci by im nevadilo s jej pohrobkami vládnuť.

Dnešných desať percent pre Kotlebu sa môže v budúcnosti zmeniť na niečo iné. Môže to vytvoriť stav, kde nebude možné zloženie vlády bez jeho účasti. A to by nás už malo zaujímať, aké sú príčiny tohoto stavu. Len pre zaujímavosť, v posledných parlamentných voľbách získal M.Kotleba o sedemdesiattisíc hlasov menej, ako vo včerajších prezidentských voľbách. Niekto si povie – nič sa nedeje. Lenže volebná účasť dosiahla v roku 2016 hranicu 59,82%. A včerajších volieb sa zúčastnilo len 48,7% oprávnených voličov.

Ak teda niekto včera uspel, bol to práve M.Kotleba. S postupom do druhého kola, alebo získaním postu prezidenta nemohol rátať v žiadnom prípade, ale dostal odpoveď na dôležitú otázku – ako ho vidia voliči pred parlamentnými voľbami … a všetci by sme sa mali zamyslieť ….

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

ČR / Česká republika / Hranica /

Česko dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom

26.09.2022 22:55, aktualizované: 23:29

Opatrenie začne platiť od polnoci zo stredy na štvrtok a bude trvať po nevyhnutne dlhú dobu.

Kuba

Kubánci v referende schválili zákon o rodine, umožňuje aj sobáše homosexuálov

26.09.2022 22:33

Zákon okrem iného umožňuje aj adopcie detí homosexuálnymi pármi.

Vladimir Putin / Alexander Lukašenko /

Lukašenko pred Putinom odsúdil ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť službe v ruskej armáde

26.09.2022 21:43, aktualizované: 21:45

"Nech si utekajú," povedal bieloruský prezident Putinovi počas stretnutia v juhoruskom Soči.

Viktor Orbán

Orbán: Protiruské sankcie sa obrátili proti Európe

26.09.2022 19:05

Maďarský premiér vyzval na prímerie na Ukrajine a uviedol, že protiruské sankcie škodia európskej ekonomike.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8718679x
Priemerná čítanosť článkov: 3622x

Autor blogu