Založ si blog

Neprišiel si, nesťažuj sa . ..

Prepočty o tom, koľko hlasov stačilo na víťazstvo vo voľbách, sú absurdné. Realitou je výsledok a ostatné je nepodstatné.

Kto neprišiel, nemôže sa sťažovať. Ani ja som nebol, nechcel som ani jedného kandidáta a tak mi bolo úplne jedno, ako voľby skončia. Asi by som išiel, ak by sa dalo hlasovať – proti. Možno aj preto, že v otázke financovania a začiatku kampane skoro všetci rôznym spôsobom fixľovali, a kde niet pravidiel, sotva príde prijateľný výsledok.

Definitívne sa potvrdilo, že post prezidenta je pri súčasných pravidlách na predaj a nad tým by sme sa mali zamyslieť. Čoraz viac sa ukazuje, že na Slovensku je predajné všetko, akákoľvek funkcia a nikto nepremýšľa nad tým, aké následky to môže mať. Súčasná ponuka adeptov na post prezidenta najlepšie dokumentovala, ako to dopadne, ak môže na najvyšší post v krajine môže kandidovať hocikto.

SMER prehral ? A koho to trápi ? Vždy niekto skončí ako porazený …

Už pred voľbami bolo jasné, že kohokoľvek strana R.Fica postaví alebo podporí, bude mať malú šancu na úspech a jeho reálne možnosti skončia postupom do druhého kola. Konečný výsledok to aj potvrdil, a nech sa výsledok javí akokoľvek, pre Šefčoviča to bol debakel. Hoci ho nemusí bolieť, pretože medzi jeho súčasným postom a pozíciou, ktorú mohol získať – je dnes na tom rozhodne lepšie. Minimálne z hľadiska príjmu.

Medzi “padlými” sů však viacerí. Môžeme začať prekvapujúcim výsledkom B.Bugára, pokračovať sklamaným Ľ.Harabinom … a skončíť zamyslením, kde pramenila podpora M.Kotlebu a kedy si konečne uvedomíme, čo sa v slovenskej spoločnosti deje. Ako by skončili voľby, ak by mali spomínaní kandidáti k dispozícii prostriedky Z.Čaputovej ? Ako by skončili, ak by sa nemohla hrať mediálna presilovka a všetci by museli mať naozaj rovnaké možnosti ?

Úpadok hodnôt pokračuje … a kde to skončí, ak sa nezobudíme, môžeme vidieť na príklade USA – tam si môže post prezidenta naozaj ktokoľvek kúpiť a dnes je výsledkom – Trump.

Voľby priniesli aj niečo dobré – bude sa dať na prezidenta pozerať, nebude hľadať dve-tri vlastné vety, a pokiaľ by sa nepáčilo – stačí vypnúť zvuk. Napokon – politika je panské huncútstvo a nikdy nebola – o ľude. Vždy len o pánoch …

Takže sa nič nemení a karavána ide ďalej …

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Lesný požiar

Horúčavy rozdúchali požiare aj v Bulharsku, úrady vyhlásili stav núdze

09.08.2022 22:52

Vyhorelo aj niekoľko neobývaných dovolenkových rezidencií.

Kybernetické útoky - autá

Fínsko opäť terčom kyberútoku. Po obrane či vláde hekeri udreli na parlament

09.08.2022 22:14

Fínska spravodajská služba varovala, že "Rusko má vôľu" ovplyvniť proces podávania žiadosti Fínska o členstvo v NATO.

Kara-Murza

Ruskému opozičníkovi Kara-Murzovi predĺžil súd väzbu

09.08.2022 21:44

Vo väzení je od apríla kvôli obvineniu z rozširovania "klamných informácií" o ruskej invázii na Ukrajinu.

Biden NATO

23. áno. Biden podpísal vstup Fínska a Švédska do NATO

09.08.2022 21:24

Potrebný je súhlas všetkých 30 členských krajín.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8654571x
Priemerná čítanosť článkov: 3596x

Autor blogu