Založ si blog

Neprišiel si, nesťažuj sa . ..

Prepočty o tom, koľko hlasov stačilo na víťazstvo vo voľbách, sú absurdné. Realitou je výsledok a ostatné je nepodstatné.

Kto neprišiel, nemôže sa sťažovať. Ani ja som nebol, nechcel som ani jedného kandidáta a tak mi bolo úplne jedno, ako voľby skončia. Asi by som išiel, ak by sa dalo hlasovať – proti. Možno aj preto, že v otázke financovania a začiatku kampane skoro všetci rôznym spôsobom fixľovali, a kde niet pravidiel, sotva príde prijateľný výsledok.

Definitívne sa potvrdilo, že post prezidenta je pri súčasných pravidlách na predaj a nad tým by sme sa mali zamyslieť. Čoraz viac sa ukazuje, že na Slovensku je predajné všetko, akákoľvek funkcia a nikto nepremýšľa nad tým, aké následky to môže mať. Súčasná ponuka adeptov na post prezidenta najlepšie dokumentovala, ako to dopadne, ak môže na najvyšší post v krajine môže kandidovať hocikto.

SMER prehral ? A koho to trápi ? Vždy niekto skončí ako porazený …

Už pred voľbami bolo jasné, že kohokoľvek strana R.Fica postaví alebo podporí, bude mať malú šancu na úspech a jeho reálne možnosti skončia postupom do druhého kola. Konečný výsledok to aj potvrdil, a nech sa výsledok javí akokoľvek, pre Šefčoviča to bol debakel. Hoci ho nemusí bolieť, pretože medzi jeho súčasným postom a pozíciou, ktorú mohol získať – je dnes na tom rozhodne lepšie. Minimálne z hľadiska príjmu.

Medzi “padlými” sů však viacerí. Môžeme začať prekvapujúcim výsledkom B.Bugára, pokračovať sklamaným Ľ.Harabinom … a skončíť zamyslením, kde pramenila podpora M.Kotlebu a kedy si konečne uvedomíme, čo sa v slovenskej spoločnosti deje. Ako by skončili voľby, ak by mali spomínaní kandidáti k dispozícii prostriedky Z.Čaputovej ? Ako by skončili, ak by sa nemohla hrať mediálna presilovka a všetci by museli mať naozaj rovnaké možnosti ?

Úpadok hodnôt pokračuje … a kde to skončí, ak sa nezobudíme, môžeme vidieť na príklade USA – tam si môže post prezidenta naozaj ktokoľvek kúpiť a dnes je výsledkom – Trump.

Voľby priniesli aj niečo dobré – bude sa dať na prezidenta pozerať, nebude hľadať dve-tri vlastné vety, a pokiaľ by sa nepáčilo – stačí vypnúť zvuk. Napokon – politika je panské huncútstvo a nikdy nebola – o ľude. Vždy len o pánoch …

Takže sa nič nemení a karavána ide ďalej …

Vláda s charakterom a vôňou podpapiernikov

15.04.2021

Kedysi koloval vtip,ako reagoval otec na vstup syna do strany – synku,radšej si mal stúpiť do niečoho iného … dnes by platil na súčasnú koalíciu. Pretože tá smrdí horšie,ako povestné kravince či známe podpapierniky.Posledná tlačovka potvrdila,že sa nič nezmenilo a premiérom je naďalej rovnaký chrapúň,ako pred koaličnou krízou,len sa maskuje pod ministerským [...]

Štyri metre od smrti

12.04.2021

… sa môže ocitnúť človek zásluhou beztrestného vystrájania vodičov kamiónov na slovenských cestách. Videl som mu priamo do kabíny.Do očí mi hľadela bezcharakterná sviňa,ktorá jazdí na veľkom aute a môže všetko.A teda aj jazdiť sedemdesiatkou v obci,predbiehať v zákrute cez plnú čiaru a debilne sa diviť,ako je to možné,že jazdia aj autá opačným smerom. A [...]

USA a NATO – obraz moderného fašizmu vo svete

11.04.2021

Počas režimu A.Hitlera v Nemecku bolo bežnou praxou vyhľadávanie nepriateľov a vôbec nezáležalo na tom,či boli skutoční alebo fiktívni.Všemocné gestapo vedelo popraviť každého bez rozdielu a hlavne bez dôkazov. Dnes máme svet pod drobnohľadom technológií,ktoré začínajú kamerami v uliciach a končia satelitmi,umiestnenými vo vesmíre.Slovné spojenia ako “osobná [...]

Joe Biden

Veľvyslanec Javorčík: Biden obnovil predvídateľnosť v transatlantickom partnerstve

15.04.2021 22:57

Americká administratíva podľa slovenského veľvyslanca doteraz splnila to, čo sa od nej očakávalo.

Ivan Korčok

Korčok: Sme znepokojení destabilizačnými aktivitami Ruska

15.04.2021 21:48

Minister uviedol, že Slovenská republika ako členská krajina EÚ a NATO má záujem rozvíjať dobré vzťahy s Ruskou federáciou.

Netherlands World Press Photo - víťaz, prvé objatie

Najlepšia fotografia sveta? Objatie starenky v kovidovej dobe

15.04.2021 18:25

Nezávislá svetoznáma organizácia World Press Photo, ktorá funguje od roku 1955, vyhlásila výsledky svojej každoročnej súťaže.

igor matovič

Matovič obhajuje svoje kroky pri Sputniku, vinu hádže na šéfku ŠÚKL

15.04.2021 17:57, aktualizované: 22:07

Expremiér svoju tlačovku nazval „Sputnik V. Dosť bolo klamstiev“. Musel však priznať, že ruská strana pýtala vakcíny aj z dôvodu, že sme za ne nezaplatili.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,308
Celková čítanosť: 7718481x
Priemerná čítanosť článkov: 3344x

Autor blogu