Založ si blog

Trabant sa (zase) rozpadol . . . skončí politická príživa ?

Trabant zn.OĽANO sa opäť rozpadol. Napriek vzletným rečiam odídencov sa opäť ukázalo, že ide len o prevádzku “rodinného” bufetu VI.cenovej skupiny, kde daňový poplatník nedobrovoľne financuje neznáme aktivity vlastníkov.

Útek ľudí od Matoviča nie je ničím novým. Každý skôr alebo neskôr pochopí, že záujem o potreby voliča a občana končí inkasovaním tučného príspevku za výsledky volieb, a vulgárnym škriekaním po oponentoch pri rôznych príležitostiach. Kde končia peniaze na politickú činnosť, nevedno.

Prečo sa “hnutie” štyroch “mušketierov” na trnavský spôsob rozpadá ? Možno preto, že nikdy ani okrajovo nepripomínalo hnutie na širokej členskej základni, ale skôr účelový projekt, ako pohodlne a bez námahy fungovať na účet daňového poplatníka. Spomínať slovo hnutie v súvislosti so štyrmi “kusmi” členov – je smiešne.

A vyvoláva otázku, či by sa konečne nemali zmeniť pravidlá o financovaní politických strán, ktoré by jasne určovali tok financií na činnosť – výhradne od členov strán.

Ktovie, kde by bol v takom prípade trabant zn.OĽANO. A nielen on, ale aj mnohí iní. Ak chce mať niekto vlastný kabaret, nech si ho platí z vlastného vrecka.

Čo bude ďalej s trnavským cirkusom, asi nikto nevie. Už dianie pred eurovoľbami ukázalo, že to nevie ani Matovič. Dokonale to odhalilo jeho šaškovanie okolo kandidatúry na europoslanca, kde preventívne včas ustúpil do úzadia, aby neutrpel volebný debakel. Zdá sa, že sa zmráka nad “politikou” vulgárnych útokov, krivých obvinení a rôznych klamstiev. A pomaly sa odhaľuje aj to, že potenciálni partneri s Matovičom nepočítajú. Aj to môže byť jeden z dôvodov, prečo odchádzajú Remišová a spol. Hoci otvorene nepriznajú svoje dôvody, niečo asi pochopili.

Skutočné ciele existencie “hnutia”, a podstatu výhrad niekdajších poslancov  k spôsobu jeho fungovania

Akú majú budúcnosť v iných subjektoch ? Neviem. Ale kto videl v priamom prenose zmätené koktanie Remišovej pri otázke o počte členov hnutia, súvisiacej s niektorými zmenami zákona o politických stranách, by nemal týchto ľudí voliť. Súdny človek musel pochopiť už vtedy, že o nejakú serióznu politickú činnosť, ktorá by viedla k zodpovednej správe štátu – nejde ani náhodou. A rovnako nikto nemal záujem o pôsobenie hnutia v rámci celého Slovenska a naplnenie zmyslu slova “hnutie”. Nič na tom nemenil a nemení cirkus v podobe umiestnenia lídrov na konci kandidátky. Na tom totiž vôbec nezáleží, ak má kandidát na konci mnohonásobne viac financií na vlastnú propagáciu, ako tí, ktorí sú na jej čele.

Matovičova potemkinova dedina sa rozpadá. A čím skôr skončí v minulosti, tým lepšie … pre štátny rozpočet.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Golf / Golfová jamka /

Ekologickí aktivisti vo Francúzsku vyplnili golfové jamky cementom

14.08.2022 23:19

Aktivisti tak urobili na protest proti výnimkám z obmedzení na spotrebu vody, ktoré v čase extrémneho sucha platia pre golfové ihriská.

Kapitol

Ozbrojený muž nabúral autom do zátarás pri Kapitole, následne sa zastrelil

14.08.2022 19:01

K incidentu došlo v čase, keď americké úrady v celej krajine čelia zvýšenému počtu vyhrážok po prehliadke FBI v sídle exprezidenta Donalda Trumpa.

Hungary Migrant Tunnels

Zlodeja v Ríme zasypal tunel, ktorý si hĺbil. Vyslobodili ho až hasiči

14.08.2022 16:52

Muž ostal uväznený v hĺbke asi šesť metrov osem hodín. Tunel, ktorý kriminalisti objavili, viedol z opusteného obchodu smerom k neďalekej banke.

rakva Tomka v Košiciach

Pozostatky kardinála Tomka sú v Košiciach, posledné zbohom bude v utorok

14.08.2022 16:45

Posledné zbohom mu dajú veriaci v utorok o 11. hodine v Dóme sv. Alžbety.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8661452x
Priemerná čítanosť článkov: 3598x

Autor blogu