Založ si blog

Vystrašení svedkovia Kočnerovi . ..

Čoho sa vlastne bojí P.Tóth ? Následkov zrady dlhoročného priateľa, alebo možnosti zmeny lavice svedkov za lavicu obžalovaných ?

Pôsobí kuriózne, ak oznámi niekto prostredníctvom sociálnej siete, že sa nezúčastní pojednávania, na ktorom má byť jedným z hlavných svedkov. A vznikajú rôzne otázky, aké je pozadie jeho rozhodnutia.

Súd má možnosti, ako svedka dostať na konanie. Ak zlyhajú predvolania, môže poveriť predvedením svedka políciu, prípadne môže vydať aj príkaz na zatknutie, v hraničnom prípade aj uvaliť na svedka väzbu, ak sa preukáže úmyselné konanie. No mám pocit, že v tomto prípade nesiahne súd po žiadnej možnosti a uspokojí sa s výpoveďami z prípravného konania. Všetko pôsobí dojmom, že P.Tóth je chráneným svedkom. Nebolo by to udivujúce, však čoraz viac sa ukazuje, na koho a aký dosah mal obžalovaný Kočner. A som názoru, že súčasná kauza zmeniek je len vrcholom ľadovca. Veľmi špinavého ľadovca.

Mafii sa darí tam, kde vládne chudoba, korupcia a prospechárstvo. Ukazuje sa, že po vulgárnej a brutálnej mafii v podaní Černáka, Pápaya či ich predchodcov sa dostala na popredné miesta v spoločnosti iná mafia – biele goliere s politickým krytím, ktoré si vedia vybaviť všetko a všade. Aj správanie Kočnera v súvislosti s prebiehajúcim pojednávaním vyvoláva dojem, že jeho neúčasť na konaní je motivovaná hlavne strachom. Strachom z tých, o ktorých zatiaľ spoločnosť nevie. Ak o niektorých mafiánoch platilo, že väzenie im zachránilo život, môže to platiť aj o Kočnerovi. Vplyvné styky sú prospešné len dovtedy, kým nie je ich užívateľ – na ťarchu. O tom sa presvedčili mnohí.

Kauza zmenky vyťahuje na svetlo sveta veci, o ktorých verejnosť ani netušila. Aj keď na jej účastníkov mala ustálený názor … a neveľmi pekný. Vlastne … nájdu sa aj niektorí, ktorí si skutočnú tvár dnešných obžalovaných – nevšimli. Mohli ich využiť na vlastný prospech … kedy budú sedieť na lavici obžalovaných aj títo ľudia ?

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

uss harder

Unikátny objav. Našli slávnu americkú ponorku USS Harder, je takmer nepoškodená

25.05.2024 21:54

Na palube bolo 79 námorníkov vrátane veliteľa Samuela Deeleyho, ktorý bol známy aj pod prezývkou "vrah torpédoborcov".

maldivy Nekton Mission 2022

Zodpovedné sú za 0,003 % emisií, doplácajú na bohatých. Pre stúpajúcu hladinu morí volajú Maldivy o pomoc

25.05.2024 21:17

Tamojšia vláda upozornila, že toto nízko položené súostrovie Indického oceánu je vylúčené z najštedrejších podporných opatrení.

india, požiar

Požiar zábavného centra v Indii pripravil o život 24 ľudí, zomrelo aj mnoho detí

25.05.2024 18:22, aktualizované: 20:39

Polícia zadržala majiteľa a manažéra centra. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

UN Sudan

Prokurátor, ktorý chce dostať izraelského premiéra za mreže, obhajoval zločinca, čo podporoval odsekávanie končatín

25.05.2024 18:00

Karim Khan, ktorý by rád videl Benjamina Netanjahua vo väzení, pôsobil ako advokát libérijského prezidenta prezývaného mäsiar z Monrovie.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9503636x
Priemerná čítanosť článkov: 3887x

Autor blogu