Založ si blog

Vystrašení svedkovia Kočnerovi . ..

Čoho sa vlastne bojí P.Tóth ? Následkov zrady dlhoročného priateľa, alebo možnosti zmeny lavice svedkov za lavicu obžalovaných ?

Pôsobí kuriózne, ak oznámi niekto prostredníctvom sociálnej siete, že sa nezúčastní pojednávania, na ktorom má byť jedným z hlavných svedkov. A vznikajú rôzne otázky, aké je pozadie jeho rozhodnutia.

Súd má možnosti, ako svedka dostať na konanie. Ak zlyhajú predvolania, môže poveriť predvedením svedka políciu, prípadne môže vydať aj príkaz na zatknutie, v hraničnom prípade aj uvaliť na svedka väzbu, ak sa preukáže úmyselné konanie. No mám pocit, že v tomto prípade nesiahne súd po žiadnej možnosti a uspokojí sa s výpoveďami z prípravného konania. Všetko pôsobí dojmom, že P.Tóth je chráneným svedkom. Nebolo by to udivujúce, však čoraz viac sa ukazuje, na koho a aký dosah mal obžalovaný Kočner. A som názoru, že súčasná kauza zmeniek je len vrcholom ľadovca. Veľmi špinavého ľadovca.

Mafii sa darí tam, kde vládne chudoba, korupcia a prospechárstvo. Ukazuje sa, že po vulgárnej a brutálnej mafii v podaní Černáka, Pápaya či ich predchodcov sa dostala na popredné miesta v spoločnosti iná mafia – biele goliere s politickým krytím, ktoré si vedia vybaviť všetko a všade. Aj správanie Kočnera v súvislosti s prebiehajúcim pojednávaním vyvoláva dojem, že jeho neúčasť na konaní je motivovaná hlavne strachom. Strachom z tých, o ktorých zatiaľ spoločnosť nevie. Ak o niektorých mafiánoch platilo, že väzenie im zachránilo život, môže to platiť aj o Kočnerovi. Vplyvné styky sú prospešné len dovtedy, kým nie je ich užívateľ – na ťarchu. O tom sa presvedčili mnohí.

Kauza zmenky vyťahuje na svetlo sveta veci, o ktorých verejnosť ani netušila. Aj keď na jej účastníkov mala ustálený názor … a neveľmi pekný. Vlastne … nájdu sa aj niektorí, ktorí si skutočnú tvár dnešných obžalovaných – nevšimli. Mohli ich využiť na vlastný prospech … kedy budú sedieť na lavici obžalovaných aj títo ľudia ?

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Taiwan / Fregata / Raketa /

Taiwan po vojenských cvičeniach Číny obnovuje lety cez svoj vzdušný priestor

07.08.2022 19:08

Taiwan bude aj naďalej smerovať lety a lode mimo oblasti čínskeho vojenského cvičenia pri svojom východnom pobreží.

Izrael, Palestínčania, Gaza,

Palestínski džihádisti potvrdili dohodu o prímerí s Izraelom

07.08.2022 17:06, aktualizované: 21:16

Súhlas s dohodou, ktorú sprostredkoval Egypt, už predtým vyjadril Izrael.

Hasičské auto / Hasiči / Požiar / Požiarnik /

Hasiči likvidujú požiar skládky v katastri obce Nitrica

07.08.2022 16:41

Na skládke došlo podľa svedeckej výpovede k výbuchu a jej následnému rozhoreniu.

Likvidácia inváznych rastlín v Tatrách

Invázne rastliny z cudzích kontinentov napádajú Tatry. Do akcie zapojili aj dobrovoľníkov

07.08.2022 16:36

Niektoré cudzokrajné rastliny sú pre našu prírodu veľmi nebezpečné. Ich pestovanie je zakázané a hrozia za to pokuty.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8652112x
Priemerná čítanosť článkov: 3595x

Autor blogu