Založ si blog

Nepremlčateľné zločiny

Čím viac sa dnes odhaľuje pozadie rôznych udalostí a rozhodnutí, každý musí chápať, že politické nominácie v kombinácii s (kolektívnou) nezodpovednosťou vedú len ku – korupcii. Rakovine spoločnosti, ktorá sa nedá liečiť inak, než drakonickými trestami.

A začína sa ukazovať aj podstata toho, prečo v niektorých (nedemokratických) krajinách skorumpovaného verejného činiteľa popravia a jeho rodinu nemilosrdne vyženú na ulicu, a zbavia všetkého majetku bez ohľadu na to, odkiaľ pochádza.

Slovenský politik kradne a klame, pretože najvyšším trestom na Slovensku je – zbavenie funkcie. Iste, kde-tu sa objavia biele vrany, ktoré skončia vo väzení, ale to je len taká maskovacia sieť pre tých, ktorí ani len netušia, čo je slušnosť a spravodlivosť. Ťažko sa potom diviť, že sa ústavný činiteľ dokáže s úsmevom na tvári súdiť – o kradnutý majetok. A dokonca sa aj tvári ako obeť. V pokryteckej a skorumpovanej spoločnosti je možné všetko. Aj moralista v kabáte daňového podvodníka, ktorý nebol potrestaný len preto, že sú jeho skutky – premlčané.

Súčasná spoločnosť je deformovaná vládou chaosu a osobného záujmu. Nečudo, že sa jej tváre boja aj nepotrestateľných odhalení v podobe rôznych nahrávok a žiadajú ich likvidáciu. Nechcú sa zmeniť, trest im nehrozí a teda plánujú pokračovať v tom, čo im doteraz vychádzalo.

Však stále majú v rezerve zástupy užitočných “idiotov”, ochotných vrieskať na námestiach o slušnosti, morálke a zákonnosti, hoci sami poctivej práci ani náhodou neprivoňali. Predsa len – kto by chcel pracovať, keď sa za prázdne kecy dajú získať milióny … ?

Vraj sa na každú sviňu voda varí. Potichu len dúfam, že nebude nakoniec obarený celý národ. Skúsenosti z obdobia medzi vojnami jasne hovoria, čo dokáže rozvášnený dav, keď zlovôľa a chamtivosť mocných presiahne všetky únosné medze … trpia nevinní, stavajú sa železné opony a sekera “spravodlivosti” tne hlava-nehlava.

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

nemecko, polícia, polizei

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý sa s mačetou vyhrážal v knižnici

23.04.2024 23:40

Podľa vyhlásenia bol tento muž polícii známy už skôr. Jeho motív vyhrážania sa v knižnici zatiaľ nie je objasnený.

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9460903x
Priemerná čítanosť článkov: 3869x

Autor blogu