Založ si blog

Čo začína darebáctvom, končí zločinom

Keď som tvrdil v roku 1992, že “otcovia” samostatnosti patria pred súd a do väzenia, lebo upreli občanom právo rozhodnutia, v akom štáte chcú žiť, mnohí mi vulgárne nadávali. Myšlienka, že kto dokázal pošliapať ústavné práva občana, bude ignorovať všetky zákony, im bola na smiech.

Ktovie, či by sa dnes dokázali pozrieť do očí pozostalým po obetiach masového vraha z Horehronia, beštií z Dunajskej Stredy, alebo iných končín Slovenska, ktoré roky beztrestne (a často za mlčanlivého prizerania úradov) nivočiace život slušných ľudí a boli doslova nočnou morou. A či by sa dokázali aj dnes vyškierať, ako kedysi … iste, dnes sa mnohí z nich vyškierajú spoza vysokých múrov víl, postavených za nakradnuté peniaze a posiatych kamerami.

Kočner a jeho politickí sluhovia nie sú príčinou, ale následkom toho, čo sme nepremyslene pripustili. Vzali si príklad z tých, ktorí svojvoľne a zločinne ukradli štát, aby získali moc a bohatstvo. Čo by znamenali ľudia ako Mečiar, Dzurinda, Fico či iní ich súputnici v bývalej federácii (ktorá bola prirodzenejšia ako súčasný darebácky spolok s označením EÚ) ? Málo a možno vôbec nič, a ak by aj boli pri moci v rámci Slovenska, rozhodne by si nemohli dovoliť to, čo si dovolili za krátke roky existencie samostatného Slovenska.

Ťažko sa dnes diviť, že im sotva päty trčia z európskej zadnice. Však predtým boli na rovnakom mieste – v sovietskej … zmenil sa len pán, nie však metódy a reči.

Svojho času jeden politický kripel, odkázaný na preskakovanie medzi politickými stranami  vykríkol, že s Spojenými štátmi na večné časy a inak ani nemôže byť. Čo svedčí lepšie než jeho výrok o tom, čo naozaj robil počas komunistickej diktatúry ?

Áno, štát naozaj ukradla mafia. Lenže nie tá, za ktorou všetci vidia Kočnera. V skutočnosti to bola – politická mafia. Pohrobkovia ŠTB, detičky nomenklatúrnych kádrov a ich oddaní sluhovia. Akurát sa časom vymenili úlohy a zo sluhov sa stali – páni. Len veľmi naivní ľudia dnes veria, že nejaký Sulík je obeťou a nevedel, s kým sa stretáva. Ešte naivnejší veria, že odchod poslancov z klubu liberálov stál na nejakých zásadách a rozporoch. Aké zásady má kreatúra, ktorá zneužije svojho asistenta na politický boj a potom sa tvári, že o ničom nevedela ?

Skutočnou obeťou je národ … národ, predaný do područia nadnárodných korporácií, kde otročí za platy nehodné 21.storočia … národ, ktorý žije v krajine, uvrhnutej do pozície krajiny tretieho sveta. A svojho času prosperovalo aj Chile, pod čižmou fašistu Pinocheta, slniaceho sa na lúčoch podpory USA. Nikto si nevšímal desaťtisíce obetí, nezvestných a zavraždených … však vládol ICH ČLOVEK ! A vtedy – ani fašista nevadil.

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

nemecko, polícia, polizei

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý sa s mačetou vyhrážal v knižnici

23.04.2024 23:40

Podľa vyhlásenia bol tento muž polícii známy už skôr. Jeho motív vyhrážania sa v knižnici zatiaľ nie je objasnený.

Systém Patriot, PVO

Le Monde: Mnohé krajiny EÚ sa nechcú s Kyjevom deliť o svoju protivzdušnú obranu

23.04.2024 21:45

Šéfovia vlád jednotlivých krajín si dávali dobrý pozor, aby neurobili žiadny konkrétny sľub.

Izrael Palestína Gaza Hamas Rukojemníci Prepustenie

Vojna v Gaze trvá 200 dní. Izrael zosilnil údery, nariadil nové evakuácie na severe

23.04.2024 20:55

Ostreľovanie severu palestínskeho územia bolo za posledný deň jedno z najintenzívnejších od začiatku vojny.

USA Izrael Gaza univerzity protesty

Polícia zatýkala na pro-palestínskych protestoch na univerzite v New Yorku

23.04.2024 19:49

Biely dom antisemitské vyjadrenia počas študentských protestov na viacerých univerzitách slovne odsúdil.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9461030x
Priemerná čítanosť článkov: 3870x

Autor blogu