Založ si blog

Chápem Číňanov, ale u nás sa to nedá . . .

Ak by sa korupcia na Slovensku trestala rovnako tvrdo ako v Číne, kreslá verejných funkcionárov by zívali prázdnotou …

A súhlasím aj s názorom niektorých “spasiteľov” národa, že na Slovensku vlastne žiadna korupcia nie je. Nemôže byť, a rozhodne ju nemôžu vidieť, pretože si už na rôzne podarúnky tak zvykli, že ich pokladajú za bežnú formu vedľajšieho príjmu. A kým sa nezmení volebný systém a zároveň nezavedie priama zodpovednosť verejného funkcionára za následky jeho rozhodnutí, nič sa nezmení. Však už sme zašli v účelovej slepote tak ďaleko, že tolerujeme zástupcov neúspešných či neexistujúcich strán v parlamente, kandidovanie nezvoliteľných kandidátov vo voľbách (ktorí potom prenechajú niekomu kresielko navyše), tak čomu sa divíme.

Ba dokonca niektorí darebáci, ktorí sa stretávajú či stretávali s inými darebákmi, sa dnes hrajú na obete a ronia krokodílie slzy. Aj to je Slovensko …

Absurdná myšlienka dneška znie – každý by kradol a klamal, keby sa tam dostal. Možno aj preto v týchto dňoch začala u susedov v Česku absurdnosť stíhania bezmála storočných dedkov za nespochybniteľné skutky proti ľudskosti spred štyridsiatich rokov, hoci by sa aktuálne našlo dosť tých, ktorí by mali byť stíhaní za svoje skutky po roku 1990, ktoré tiež nemajú veľa spoločného s – ľudskosťou. No nemôžu niesť zodpovednosť, pretože sú pri moci alebo sú pri moci iní ich kumpáni, prípadne ich pohrobkovia.
Ešte absurdnejšie vyznievajú diskusie o institútoch milosti či amnestie, kde sa snažia všetci o nastolenie “spravodlivosti” rôznymi spoločnými súhlasmi. V dobe, kde sa rôzni darebáci navzájom omilosťujú, je naozaj smiešne, ak sa chce niekto poistiť proti predčasnému prepusteniu – zlodeja paradajok. Pretože pri nepotrestaných prešľapoch politikov je väčšina odsúdených zločincov v podobnej pozícii. Pri politikoch by sa totiž našli aj skutky, za ktoré sa kedysi úplne bežne udeľoval trest smrti.

Ako dlho sa ešte budeme hrať na nevidiacu spoločnosť, nevedno. Sotva však nájdeme spravodlivosť a slušnosť, ak sa dostanú k moci tí, ktorí sa pri vlastnom klamstve a kradnutí hrajú na obete, a pri cudzom kričia – ukrižuj ! A ešte drzo vykrikujú do sveta, s kým sú alebo nie sú ochotní klamať a kradnúť.

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Martina Šimkovičová

Šimkovičová: Pellegriniho sme podporili, lebo nešiel cestou konfrontácie. Zákon o RTVS pôjde do vlády koncom apríla

13.04.2024 07:40

Víťaz prezidentských volieb Peter Pellegrini získal v druhom kole podporu národniarov aj preto, že nešiel cestou konfrontácie, uviedla Martina Šimkovičová.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Ruské útoky na energetiku majú Ukrajinu 'demilitarizovať'. Putin chce brániť Kyjevu vyrábať zbrane

13.04.2024 07:25, aktualizované: 07:35

Ruské útoky na energetické zariadenia na Ukrajine majú za cieľ obmedziť schopnosť Kyjeva vyrábať zbrane, pripustil Putin.

Hizballáh, Sayyed Hassan Nasrallah, Blízky východ

Nechoďte na Blízky východ, varujú západné štáty svojich občanov. Situácia je výbušná

13.04.2024 06:55

Hrozba vojenskej eskalácie medzi Iránom a Izraelom rastie. Veľa štátov neodporúča svojim občanom cestu do rizikovej oblasti.

Pápež František

Pápež: Pre vojnu v Pásme Gazy veľmi trpím

13.04.2024 06:18

Vo svojom posolstve, ktoré zverejnil Vatikán, spomenul aj "vojnou zmietanú Sýriu, Libanon a celý Blízky východ".

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9448426x
Priemerná čítanosť článkov: 3864x

Autor blogu