Založ si blog

Drahá “hra” na vlastný štát

Kočner a spol.sú len špičkou ľadovca, ktorý sa začal tvoriť v roku 1992.A postupne sa ukazuje,ako draho sme zaplatili za tolerovanie mocenskej svojvôle pri delení bývalej federácie,kde špičky úmyselne obišli zákonné práva občanov,aby získali vlastné – pieskovisko.

Keď mi kedysi niekto spomenul,že advokáti si vodia sudcov na povrázku a každé rozhodnutie je vopred jasné,smial som sa.Súdiac však podľa aktuálneho vývoja a zistení,nejedno rozhodnutie bolo priamo napísané zástupcami rôznych záujmových skupín.A dnes sa sotva dozvieme,koľko ľudí bolo týmito nekalými praktikami poškodených,koľkí možno skončili vo väzení len preto,že sa niekomu vzopreli a dali šancu,aby ich prešľap bol proti nim využitý a nebol (ako by sa očakávalo) spravodlivo posúdený a potrestaný.Však roky vieme,že sa dalo skončiť vo väzení rýchlejšie za krádež kukurice než za závažné zločiny.

Honosné sídla v rôznych rekreačných strediskách a mená ich majiteľov hovoria vlastnou rečou.V prípade nejedného svedčia aj okolnosti,za ktorých vznikli a čo všetko im padlo za obeť.Napríklad lesy … žijeme v dobe,kde znamenajú peniaze všetko a človek neznamená vôbec nič.Ak nemá peniaze.

Svojho času absurdná veta “máš toľko práv,koľko môžeš zaplatiť” dostala svoj význam a potvrdila sa v praxi 

Čo začalo pokrčením papiera s ústavnými právami občanov,pokračovalo cieleným okresaním nezávislosti štátu v prospech Bruselu a zbavením sa všetkého hodnotného,zašlo ďaleko za všetky prijateľné medze a (zatiaľ) skončilo objednávkami vrážd tých,ktorí nemlčali.Kto všetko z kritikov prišiel o život,sa asi nedozvieme.Ešte stále nemáme jasné odpovede na mená páchateľov rôznych skutkov a nevieme,ako a kto vlastne skončil.Za všetkých môžeme spomenúť E.Valka a P.Rýpala.

Máme však jasnú odpoveď na to,ako končia veci a ľudia,ak sa niečo stavia na nezákonnom základe.Máme odpoveď na to,čoho všetkého je schopný človek pri moci,ak sa nemusí báť žiadneho trestu.Len veľmi naivný človek môže veriť,že chorý systém vylieči zmenou figúrok na šachovnici.

Figúrky sa môžu hýbať len podľa nastavených pravidiel.Ak sa nezmenia pravidlá,nezmení sa nič.Pokiaľ nebude jasne nastavená zodpovednosť verejného funkcionára za jeho rozhodnutia a nebude nemilosrdne braný na zodpovednosť za škody,spôsobené pri výkone funkcie,nepohneme sa ani o krok ďalej.Dnes je Slovensko štátom,slúžiacim každému okrem národa.Slúžiacim 1% vrstve zbohatlíkov a rôznym privandrovalcom,o ktorých nevieme ani to,či majú legálne nadobudnutý majetok.A práve preto sa mohla presťahovať mafia z podsvetia na výslnie spoločnosti.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Salman Rushdie

Rushdie je po útoku a operácii na ventilátore, zrejme príde o oko

13.08.2022 07:11

Britský spisovateľ Salman Rushdie je po niekoľkohodinovej operácii napojený na ventilátor.

sulik, matovic

Politológ Koziak: Menšinová vláda je cesta k predčasným voľbám

13.08.2022 06:00

Ak naozaj vznikne menšinová vláda, nebude funkčná. Je to cesta k predčasným voľbám. Určite preto bude rásť napätie v spoločnosti, hovorí politológ Tomáš Koziak.

Ukrajina, Rusko, vojna, Belgorod, Charkov

ONLINE: Pentagón zmenil vyhlásenie o výbuchu na Kryme. Vyjadril obdiv ukrajinským vojakom

13.08.2022 05:55, aktualizované: 06:23

Pentagón zmenil vyhlásenie, že za výbuchy na leteckej základni na Kryme môže Ukrajina. Efektívnosti ukrajinskej armády by dal na stupnici od 0 po 10 hodnotenie 12.

Kórea USA Juhočínske more torpédoborec

Ďalší olej do ohňa. Američania plánujú cvičenie v Taiwanskom prielive

12.08.2022 23:25

USA čoskoro predstavia "ambiciózny plán" posilnenia hospodárskych a obchodných vzťahov s Taiwanom.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8658701x
Priemerná čítanosť článkov: 3597x

Autor blogu