Založ si blog

Drahá “hra” na vlastný štát

Kočner a spol.sú len špičkou ľadovca, ktorý sa začal tvoriť v roku 1992.A postupne sa ukazuje,ako draho sme zaplatili za tolerovanie mocenskej svojvôle pri delení bývalej federácie,kde špičky úmyselne obišli zákonné práva občanov,aby získali vlastné – pieskovisko.

Keď mi kedysi niekto spomenul,že advokáti si vodia sudcov na povrázku a každé rozhodnutie je vopred jasné,smial som sa.Súdiac však podľa aktuálneho vývoja a zistení,nejedno rozhodnutie bolo priamo napísané zástupcami rôznych záujmových skupín.A dnes sa sotva dozvieme,koľko ľudí bolo týmito nekalými praktikami poškodených,koľkí možno skončili vo väzení len preto,že sa niekomu vzopreli a dali šancu,aby ich prešľap bol proti nim využitý a nebol (ako by sa očakávalo) spravodlivo posúdený a potrestaný.Však roky vieme,že sa dalo skončiť vo väzení rýchlejšie za krádež kukurice než za závažné zločiny.

Honosné sídla v rôznych rekreačných strediskách a mená ich majiteľov hovoria vlastnou rečou.V prípade nejedného svedčia aj okolnosti,za ktorých vznikli a čo všetko im padlo za obeť.Napríklad lesy … žijeme v dobe,kde znamenajú peniaze všetko a človek neznamená vôbec nič.Ak nemá peniaze.

Svojho času absurdná veta “máš toľko práv,koľko môžeš zaplatiť” dostala svoj význam a potvrdila sa v praxi 

Čo začalo pokrčením papiera s ústavnými právami občanov,pokračovalo cieleným okresaním nezávislosti štátu v prospech Bruselu a zbavením sa všetkého hodnotného,zašlo ďaleko za všetky prijateľné medze a (zatiaľ) skončilo objednávkami vrážd tých,ktorí nemlčali.Kto všetko z kritikov prišiel o život,sa asi nedozvieme.Ešte stále nemáme jasné odpovede na mená páchateľov rôznych skutkov a nevieme,ako a kto vlastne skončil.Za všetkých môžeme spomenúť E.Valka a P.Rýpala.

Máme však jasnú odpoveď na to,ako končia veci a ľudia,ak sa niečo stavia na nezákonnom základe.Máme odpoveď na to,čoho všetkého je schopný človek pri moci,ak sa nemusí báť žiadneho trestu.Len veľmi naivný človek môže veriť,že chorý systém vylieči zmenou figúrok na šachovnici.

Figúrky sa môžu hýbať len podľa nastavených pravidiel.Ak sa nezmenia pravidlá,nezmení sa nič.Pokiaľ nebude jasne nastavená zodpovednosť verejného funkcionára za jeho rozhodnutia a nebude nemilosrdne braný na zodpovednosť za škody,spôsobené pri výkone funkcie,nepohneme sa ani o krok ďalej.Dnes je Slovensko štátom,slúžiacim každému okrem národa.Slúžiacim 1% vrstve zbohatlíkov a rôznym privandrovalcom,o ktorých nevieme ani to,či majú legálne nadobudnutý majetok.A práve preto sa mohla presťahovať mafia z podsvetia na výslnie spoločnosti.

Propaganda neoboľševických kreatúr alebo …

04.06.2023

… trápenie krajiny,kde dnes na Slovensku znamenalo u nich pred týždňom,či skôr storočím. A vraj pospolitá Slovač podlieha ruskej propagande,kričia nielen médiá,ale aj neslávne známy plešatý Tarzan Jarko z rodu obyčajných dezolátov.Ako to teda je ? Keby sprostosť v poslednej vláde nekvitla (ešte šťastie,že nemôže nadnášať,lebo ministerku a podpredsedníčku vlády [...]

Pri sprostom voličovi sú voľby zbytočné

14.04.2023

Sledujúc prieskumy verejnej mienky a diskusie na sociálnych sieťach som dospel k záveru,že voľby nepotrebujeme. Slovenský volič má možno v hlave guláš,no skôr poriadne “nasraté”.Prieskumy hovoria jasne.Ani záplava káuz,klamstiev a sprostosti v priamom prenose ho nezobudila.Naďalej dôveruje tým,ktorí si s ním a jeho životom pravidelne vytierajú zadok. Prieskumy zatiaľ [...]

Dezinformačný valec alebo rusko-poľské vzťahy inak … ačodebilizmus v praxi

09.04.2023

Z niekdajšej poľsko-litovskej únie ostali len spomienky a dejiny.Dejiny štátu,kde sa kráľ volil a platili len jednohlasne podporené návrhy. Katyň a povraždení poľskí dôstojníci.Z archívu ČTK vystrekol gejzír účelovej propagandy.Asi im nikto nepovedal,že kdesi po boľševickej revolúcii si ktosi vo Varšave uvedomil ideálny čas na nejaké možné územné zisky a naivne [...]

Robert Fico, Brusel, summit EÚ-Turecko

Hrozí Smeru vylúčenie z frakcie európskych socialistov? Podľa europoslanca Bilčíka príde k ráznej reakcii Bruselu

05.06.2023 20:00

Na Roberta Fica nemusí nikto žalovať. V Bruseli dobre vedia, kto je zač, hovorí europoslanec Vladimír Bilčík.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, Eduard Heger

Politológ Štefančík: Nicholsonová môže byť klesajúcej strane Demokrati na príťaž

05.06.2023 20:00

Predvolebné spájanie sa môže podľa politológa Hegerovým Demokratom vypomstiť.

búrka, lejak, dážď

Na utorok vydali výstrahy pred búrkami, platia pre celé Slovensko

05.06.2023 19:14

Na západe krajiny platí výstraha SHMÚ už od polnoci.

mike pence

Do volebného boja o Biely dom vstúpil republikán Mike Pence

05.06.2023 18:55

Pence pôsobil ako viceprezident Donalda Trumpa, ktorý svoju kandidatúru ohlásil už vlani v novembri.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,420
Celková čítanosť: 9088108x
Priemerná čítanosť článkov: 3755x

Autor blogu