Pomôže táto facka, alebo sme sprostejší . .. ako sprostí

Nemienim spochybňovať snahu politikov o zastavenie pandémie všetkými možnými i nemožnými spôsobmi.Len opätovne pripomeniem “pokrok”, ktorý sme dosiahli od roku 1990.A budů to kruté fakty …

(pred rokom 1990)

Kto bol na vojenskej službe alebo pracoval vo vojenskej výrobe (či k nej pridruženej),zažil pravidelné kontroly a dopĺňanie materiálu pre civilnú ochranu obyvateľstva.Sklady boli obvykle v krytoch,vybudovaných pre prípad nejakého konfliktu.

Na školách (ale zažil som to aj v bývalom podniku) sa organizovali pravidelné cvičenia,kde o.i.učili deti i pracovníkov správnemu používaniu rôznych pomôcok,ale aj správaniu počas krízovej situácie.Mnohé možno pôsobilo smiešne (a často aj smiešne bolo),ale nejaký úžitok to prinieslo.

Zdravotnícke zariadenia boli budované tak,aby slúžili širokej verejnosti a boli dostupné v každom regióne bez ohľadu na jeho význam a polohu.

Pre stav núdze boli vypracované plány,ktoré sa pravidelne aktualizovali (však aj doba a možnosti sa menili)

Šíreniu nebezpečných ochorení sa predchádzalo povinným očkovaním.

Ako sme pokročili po roku 1990 ? Máte skúsenosť z vývoja aktuálnej pandémie,tak skúste si odpovedať sami … 

 

Súd sa bojí a spravodlivosť v kúte trčí …

21.05.2026

Bombastickà správa dňa … krajský súd v Trnave sa vyzul z rozhodovania o osude M.Černáka a “odpálil” loptičku späť na okresný súd O čom je vlastne reč ? Však stačí odpoveď na otázku – môžu dostať druhú šancu aj obete a ich rodiny ? Ak nie,nie je čo riešiť.Však koľko pobúrenia vie vyvolať nehoda s obeťami na životoch,lebo niekto v luxusnom aute má [...]

Popletení v zákone zavádzajú verejnosť

18.04.2026

Nikdy som nebol zástancom prílišného užívania elitných útvarov polície.Často to pôsobilo skôr ako účelová kampaň,ktorej cieľom bolo niečo úplne iné,ako riešenie trestnej činnosti.Ale … Pobúrenie niektorých “opozičníkov” nad vyšetrovaním prečinu ohovárania v réžii ÚBOK-u nie je na mieste.Pritom stačí tak málo – niečo si prečítať.A čítať s [...]

5% HDP na obranu ? Pred kým – pred USA ? Žiadny problém …

12.04.2026

Kdesi som začul,že NATO je vojenský biznis model … možno,neviem posúdiť.Ale páčil sa mi iný nápad. Pristúpiť na zvýšenie týchto výdavkov,ale po svojom.Obnoviť zbrojársky priemysel na Slovensku a minúť tých 5% na jeho výrobky.Zvýši sa zamestnanosť,stúpnu príjmy štátu … celkom fajn,nie ? Potenciál z odbornej stránky na to máme.Otázne je,koľko by zmizlo vo [...]

Donald Trump

Trump na amerických dolároch? Plány na novú bankovku narážajú na tvrdý odpor a zákony

28.05.2026 23:35

Vojna o bankovku s Trumpom: Odporcovia končia, prípravy tajne pokračujú.

Taylor Swift počas koncertu vo  Wembley.

Koncerty Taylor Swift zrušil strach z teroru: Mladík, ktorý chcel vraždiť vo Viedni, spoznal svoj trest

28.05.2026 23:13

Muž ešte pred vynesením rozsudku pred rakúskym súdom vo štvrtok vyhlásil, že svoje konanie ľutuje.

Ebola, Česká republika, americký lekár, praha

V Rakúsku izolovali ženu s podozrením na ebolu, prvý test mala negatívny

28.05.2026 22:37

Ošetrujúci tím uviedol, že stav ženy je stabilizovaný.

pardubice požiar hala zbrojovky

Súd poslal do väzby ďalšieho obvineného zo založenia požiaru v Pardubiciach

28.05.2026 20:59

Požiar v priemyselnom areáli v Pardubiciach vypukol 20. marca nadránom.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,462
Celková čítanosť: 10538533x
Priemerná čítanosť článkov: 4280x

Autor blogu