Založ si blog

Dámy a páni, kapitalizmus chránia vojny !

Kto sníva o návrate socializmu,radšej nech zabudne.Záujmy kapitalizmu boli vždy chránené vojnami a brutálnou silou,dôstojne sa skrývajúcimi za vzletnými slovami typu sloboda či demokracia.

A sotva niekto z bohatých pristúpi na to,aby sa vzdal svojho pohodlia (nakradnutého bohatstva v zlodejskej privatizácii či dedičstva po vystrieľaných alebo uväznených mafiánskych bratoch).Na to rovno zabudnite.Kto náhodou vystúpi z kola,môže ísť na exkurziu do Iraku,Líbye,Afganistanu,Sýrie alebo sa opýtať (opakovane podvedených Kurdov),ako to vo svete chodí.Vo svete 1% zločineckej moci,kde ľudský život neznamená absolútne nič.Alebo len číslo v štatistike.

A môžeme si za to sami.Pustili sme si do kožucha skrachované demokratické vši,ktoré pred fatálnou hospodárskou krízou zachránil len rozpad východného bloku a nové trhy na ovládnutie za pomoci domácich kolaborantov,ktorým stačili honosné vily,autá,lesk rôznych večierkov a trvalý bezprácny príjem.A niektoré ošípané sa dokázali udržať pri koryte až do konca svojich dní,iné zase objavili nový spôsob udržania príjmu – napríklad terorizovaním svojich susedov v mene rozšírenia svojho majetku.Však si stačí spomenúť na jedného boxera,ktorého jedinou odpoveďou oponentom bola veta “chceš po papuli ?”.Nečudo,však tento špinavec veľmi dobre vedel,že sám po papuli dostať nemôže,aj keby bol súper väčší chlap.

Čo si teda asi predstavujete ? Vzdajú sa moci a pôjdu kade-ľahšie ? Zabudnite …

Dokonca ešte aj tí,ktorí pravidelne vykrikovali o spoločnosti pre ľudí,to naposledy vzdali a do volieb nešli.Niet divu,však od roku 1990 nepochopili,odkiaľ treba začať.Priam smiešne vyznelo pripomenutie “vodcu proletariátu” (prečo mi to slovné spojenie pripomína aj Hitlera ?),ktorý mal svoje výročie.A mimochodom,obaja spomenutí mali niečo spoločné – v istej dobe ich výrazne podporoval … kto asi ? Veľkokapitál,pretože chcel cez nich naplniť svoje záujmy.Len akosi pozabudol na staré známe – revolúcie požierajú vlastné deti.

Spoločenská zmena znamená konflikt.Konflikt znamená utrpenie v dôsledku násilia.Násilia,ktorého sa mocní tohoto sveta nikdy neštítia.Kto by o niečo podobné stál ? Zvlášť na Slovensku,kde si národ pravidelne a viac-menej mlčky nechával ukradnúť (či predať) všetko,čo ho symbolizovalo.Alebo čo si za ťažkých obetí v pote tváre a mozoľoch rúk vybudoval.

Kto to ešte nepochopil,problémom spoločnosti neboli pravoverní komunisti a nie sú pravoverní demokrati.Skutočným problémom spoločnosti sú “filcky”,ktoré sa na ich chrbte viezli a vezú.A budú na akomkoľvek chrbte,ktorý zaručí ich komfort a pohodlie.

Rozvrat spoločnosti je zreteľný.Jeho najsilnejším dôkazom je fakt,že dnes niekde zachraňujú ľudí pomôcky,zaprášené prachom desaťročí,ktoré po sebe zanechali tí,ktorí vôbec nemysleli na potreby a túžby ľudí,lebo

…. kontrolovali na hraniciach a nezaistili dostatok banánov,mandarínok a po vyhorení papierní – toaletného papiera.A nútili pracovať ľudí s tulením syndrómom …

 

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

F-35, stíhačka, USS George Washington, USA

Spojené štáty a Čína po piatich rokoch opäť polooficiálne rokovali o jadrových zbraniach

22.06.2024 07:10

Spojené štáty a Čína v marci po prvý raz po piatich rokoch obnovili polooficiálne rokovania o jadrových zbraniach.

vojna na Ukrajine, futbal

ONLINE: Ďalšie krajiny sľúbili Ukrajine Patrioty. Farage: Rusko k vojne vyprovokovali USA a NATO

22.06.2024 06:20

Ukrajina získa niekoľko ďalších protiraketových systémov Patriot od spojencov. Britský politik Nigel Farage vyhlásil, že EÚ a NATO "vyprovokovali" Rusko.

Robert Kaliňák, Matúš Šutaj Eštok

Tisícové príplatky na ochranu a pomoc psychológa. Akú podobu má lex atentát v zahraničí?

22.06.2024 06:00

Pravda zisťovala, ako ochrana politikov pred vyhrážkami a útokmi vyzerá v iných európskych štátoch.

Arkansas, streľba, Fordyce

Streľba v Arkansase má tri obete, vážne zranený útočník skončil vo väzbe

22.06.2024 05:40

Ozbrojený útočník v piatok na juhu amerického štátu Arkansas zastrelil troch ľudí. Policajti ho postrelili a vzali do väzby.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9526515x
Priemerná čítanosť článkov: 3896x

Autor blogu