Založ si blog

Dámy a páni, kapitalizmus chránia vojny !

Kto sníva o návrate socializmu,radšej nech zabudne.Záujmy kapitalizmu boli vždy chránené vojnami a brutálnou silou,dôstojne sa skrývajúcimi za vzletnými slovami typu sloboda či demokracia.

A sotva niekto z bohatých pristúpi na to,aby sa vzdal svojho pohodlia (nakradnutého bohatstva v zlodejskej privatizácii či dedičstva po vystrieľaných alebo uväznených mafiánskych bratoch).Na to rovno zabudnite.Kto náhodou vystúpi z kola,môže ísť na exkurziu do Iraku,Líbye,Afganistanu,Sýrie alebo sa opýtať (opakovane podvedených Kurdov),ako to vo svete chodí.Vo svete 1% zločineckej moci,kde ľudský život neznamená absolútne nič.Alebo len číslo v štatistike.

A môžeme si za to sami.Pustili sme si do kožucha skrachované demokratické vši,ktoré pred fatálnou hospodárskou krízou zachránil len rozpad východného bloku a nové trhy na ovládnutie za pomoci domácich kolaborantov,ktorým stačili honosné vily,autá,lesk rôznych večierkov a trvalý bezprácny príjem.A niektoré ošípané sa dokázali udržať pri koryte až do konca svojich dní,iné zase objavili nový spôsob udržania príjmu – napríklad terorizovaním svojich susedov v mene rozšírenia svojho majetku.Však si stačí spomenúť na jedného boxera,ktorého jedinou odpoveďou oponentom bola veta “chceš po papuli ?”.Nečudo,však tento špinavec veľmi dobre vedel,že sám po papuli dostať nemôže,aj keby bol súper väčší chlap.

Čo si teda asi predstavujete ? Vzdajú sa moci a pôjdu kade-ľahšie ? Zabudnite …

Dokonca ešte aj tí,ktorí pravidelne vykrikovali o spoločnosti pre ľudí,to naposledy vzdali a do volieb nešli.Niet divu,však od roku 1990 nepochopili,odkiaľ treba začať.Priam smiešne vyznelo pripomenutie “vodcu proletariátu” (prečo mi to slovné spojenie pripomína aj Hitlera ?),ktorý mal svoje výročie.A mimochodom,obaja spomenutí mali niečo spoločné – v istej dobe ich výrazne podporoval … kto asi ? Veľkokapitál,pretože chcel cez nich naplniť svoje záujmy.Len akosi pozabudol na staré známe – revolúcie požierajú vlastné deti.

Spoločenská zmena znamená konflikt.Konflikt znamená utrpenie v dôsledku násilia.Násilia,ktorého sa mocní tohoto sveta nikdy neštítia.Kto by o niečo podobné stál ? Zvlášť na Slovensku,kde si národ pravidelne a viac-menej mlčky nechával ukradnúť (či predať) všetko,čo ho symbolizovalo.Alebo čo si za ťažkých obetí v pote tváre a mozoľoch rúk vybudoval.

Kto to ešte nepochopil,problémom spoločnosti neboli pravoverní komunisti a nie sú pravoverní demokrati.Skutočným problémom spoločnosti sú “filcky”,ktoré sa na ich chrbte viezli a vezú.A budú na akomkoľvek chrbte,ktorý zaručí ich komfort a pohodlie.

Rozvrat spoločnosti je zreteľný.Jeho najsilnejším dôkazom je fakt,že dnes niekde zachraňujú ľudí pomôcky,zaprášené prachom desaťročí,ktoré po sebe zanechali tí,ktorí vôbec nemysleli na potreby a túžby ľudí,lebo

…. kontrolovali na hraniciach a nezaistili dostatok banánov,mandarínok a po vyhorení papierní – toaletného papiera.A nútili pracovať ľudí s tulením syndrómom …

 

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Golf / Golfová jamka /

Ekologickí aktivisti vo Francúzsku vyplnili golfové jamky cementom

14.08.2022 23:19

Aktivisti tak urobili na protest proti výnimkám z obmedzení na spotrebu vody, ktoré v čase extrémneho sucha platia pre golfové ihriská.

Kapitol

Ozbrojený muž nabúral autom do zátarás pri Kapitole, následne sa zastrelil

14.08.2022 19:01

K incidentu došlo v čase, keď americké úrady v celej krajine čelia zvýšenému počtu vyhrážok po prehliadke FBI v sídle exprezidenta Donalda Trumpa.

Hungary Migrant Tunnels

Zlodeja v Ríme zasypal tunel, ktorý si hĺbil. Vyslobodili ho až hasiči

14.08.2022 16:52

Muž ostal uväznený v hĺbke asi šesť metrov osem hodín. Tunel, ktorý kriminalisti objavili, viedol z opusteného obchodu smerom k neďalekej banke.

rakva Tomka v Košiciach

Pozostatky kardinála Tomka sú v Košiciach, posledné zbohom bude v utorok

14.08.2022 16:45

Posledné zbohom mu dajú veriaci v utorok o 11. hodine v Dóme sv. Alžbety.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8661473x
Priemerná čítanosť článkov: 3598x

Autor blogu