Založ si blog

Preferujete (nezmyselne) lacné služby ? Budete teraz platiť ešte raz !

Je akýmsi slovenským národným športom snaha o šetrenie za každú cenu.A často sa nepoučia ani tí,ktorí sa už popálili.

Akcie,zľavy a iné ponuky podobného druhu lákajú ľudí,ktorí nad tým často ani nepremýšľajú.V prípade tovaru sa často jedná o položky tesne pred uplynutím záruky (týka sa to najmä potravín),alebo tovar,ktorý sa z nejakého dôvodu (často nekvality) neosvedčil.V prípade služieb sa jedná o rôzne skvelé ponuky na poslednú chvíľu (napríklad zájazdy,kde namiesto fantasticky nafoteného hotela či penziónu čaká často hlučná a špinavá diera),alebo aj prepravné služby rôznych poskytovateľov,ktorých cena často nezodpovedá ani nákladom na jej poskytnutie.A ľudia sa hrnú,chvália svoju úsporu a nepremýšľajú.Špeciálnou kategóriou sporivcov sů tí,ktorí sa rozhodnú ušetriť vyjednávaním o cene služby – bez dokladu.Málokto premýšľa nad tým,ako sa mu jeho konanie môže v budúcnosti vypomstiť.Presnejšie,všetci veria,že robia správne a nič sa nemôže stať,a ak predsa – tak len iným.

A stačí málo – napríklad pandémia,ktorá dnes zúri v Európe a rýchlo môžu zistiť,ako draho nakúpili svoje lacné veci a služby

Pretože v súčasnej situácii sa všetci poskladáme na následky nepremysleného konania v minulosti.Môžeme začať tým,že budeme prispievať na podporu zástupov špekulantov,ktorí poskytovali služby načierno a svoje príjmy teda nezdanili,a keďže nemali žiadne daňové povinnosti vo vzťahu k týmto službám,poskytovali ich za nereálnej ceny.Dnes nemajú žiadne úspory a potrebujú podporu,aby vôbec prežili.

A tak sa ukazuje,že tie ich lacné služby sú vlastne – drahé.Predovšetkým nepoznáme výšku konečného účtu.Súčasťou spomínaného účtu budú aj príspevky pre podnikateľov,ktorých nekalé obchodné praktiky “konkurentov” sotili do priepasti úpadku,pretože im v ich dôsledku klesli príjmy a nemohli si pre prípad dnešnej situácie vytvoriť potrebné rezervy.Nehovoriac o výpadkoch príjmov štátnej pokladne.Také sú následky šetrenia na nesprávnom mieste.Také sú aj následky neschopnosti štátu zakročiť proti rôznym špekulantom a zabrániť im v nekalých obchodných praktikách.

 

Poučenie do budúcnosti ? Každý švindeľ sa skôr alebo neskôr vypomstí.A každou podporou čiernej ekonomiky okrádate sami seba.

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400343x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu