Založ si blog

Buchli sadze v prázdnom kotli

Skoro som si (odpľul),keď sa na televíznej obrazovke objavila reklama,v ktorej nejaký dedko hrdo konštatoval,že zásluhou európskej únie bude zdravotná starostlivosť dostupná aj v menších regiónoch a on nebude musieť ďaleko cestovať (alebo niečo v tomto zmysle).

Asi ho museli dlho hľadať … možno je senilný … alebo platí v jeho prípade,že za povestných tridsať strieborných urobí hocičo.Nie,to rozhodne skúmať nemienim,pretože zdravotné,kultúrne či obchodné strediská boli dostupne rozložené po celom území Slovenska už pred rokom 1989 a nepotrebovali sme na to žiadneho ľútostivého strýčka kdesi v Bruseli.A dokonca aj verejná doprava chodila tak,aby bola dostupná aj v odľahlých častiach (kvázi na lazoch),čo tiež nie je dnes samozrejmosťou.Mali sme aj hustú sieť pre osobnú železničnú dopravu.

Mali.A nemáme.Stačilo desať rokov vládnutia pseudodemokratov,falošných bojovníkov proti komunizmu,prezliekačov kabátov a iného výkvetu národa – a začali sme chodiť okolo spustnutých priemyselných areálov,zatvorených zdravotných či kultúrnych stredísk,zavreli sa aj mnohé školy a škôlky,v mnohých obciach dokonca zanikli aj obchody,či niekde oprášili pevné topánky alebo bicykle,aby mohli hrdo putovať za nákupom či autobusom do práce.Stali sme sa úplne závislou krajinou na dovoze a jedinom priemyselnom odvetví.Tak vyzeral pokrok.

Vinníkov poznáme,základom bolo zverenie ekonomiky do rúk ekonomických analfabetov,ktorí radšej lacno vozili (zahraničný hnoj),ako vyrábali domácu kvalitu.A nakoniec sme sa dopracovali k oslave obnovy toho,čo sme tu dávno mali (napríklad duálne školstvo)

Pravda sa nedá umlčať nijako.Ani krikom zapredancov,ani infantilnou reklamou o vymyslených zásluhách skorumpovaného proamerického spolku v Bruseli.Spolku samozvancov,ktorí sa snažia o vytvorenie Štvrtej ríše pod taktovkou Nemecka.Nemecka,ktoré nie je dodnes samostatné a ktoré dodnes slúži vlastným cieľom.

EÚ je moderná forma potemkinovej dediny,ktorá má zakryť podstatu.Podstatu obra na hlinených nohách,ktorý v čase pandémie fatálne zlyhal.Spolku,ktorý cielene a za pomoci domácich kolaborantov zbedačil východnú a strednú Európu,aby si vytvoril zdroje lacnej pracovnej sily.

A tak sa dá Britom len gratulovať,že opustili tento cirkus (aj keď nepochybne z neho vyťažili).Pretože v prázdnom kotli sadze buchli,aby nám konečne otvorili oči.

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400408x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu