Založ si blog

Život nemá cenu . . . pre sudcov (aj pre spoločnosť)

Ak by existoval trest smrti a páchateľ by dostal doživotie za pomoc pri objasňovaní trestnej činnosti,malo by to logiku.Avšak dostať za tri vraždy niečo iné ako doživotie je absurdné.

Slovenské súdy sa nepoučili.Nepoučili sa z tragédie,ktorá sa odohrala v banskobystrickom penzióne,kde čerstvo prepustený psychopat po pár mesiacoch na slobode zavraždil mladú ženu,matku dvoch detí.Kdesi potom zaznelo,že sa pritvrdí systém prepúšťania po výkone časti trestu,no podľa dostupných informácií dopadlo kladivo “spravodlivosti” najmä na bezvýznamných zlodejíčkov.Hlavne tých,ktorí si pri danom úkone nemohli dovoliť právne služby.

Marček je trojnásobný vrah.Vrah,ktorý bez váhania zavraždil aj mladú ženu,ktorá bola v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.Vrah,ktorý nevraždil v afekte,ale na objednávku.Vrah,ktorý si nechal za zmarenie životov iných – zaplatiť.Vrah,ktorého predpoklad na normálne fungovanie v spoločnosti je podľa znalcov minimálny.Čo viac treba poznať súdu na udelenie spravodlivého trestu ?
Trest,ktorý mu bol udelený,je naozaj nezmyselný.Trojnásobný nájomný vrah bude môcť žiadať o prepustenie po 3/4 trestu.Teda približne po sedemnástich rokoch vo väzení.Stačí pripomenúť,že približne rovnaká doba vo väzení vôbec nestačila na “prevýchovu” psychopata z banskobystrického penziónu,ktorého prepustili na slobodu aj napriek tomu,že vo výkone trestu mali obavy z jeho zaradenia do akýchkoľvek aktivít.

Akú-takú logiku by malo doživotie s možnosťou prepustenia po 25 rokoch výkonu trestu.Hoci za tri zmarené ľudské životy,zničené životy rodín obetí a ich doživotné utrpenie je aj 25 rokov vo väzení malým trestom.

Slovenské súdnictvo sa opäť “vyznamenalo”.Ukázalo,že existuje možná tolerancia voči páchateľom krvavých zločinov,ak v sebe nájdu na poslednú “chvíľu” svedomie a pomôžu usvedčiť vlastných kumpánov. Ľudský život ? V prípade Marčeka bol ohodnotený na necelých 8 rokov väzenia.Pre ilustráciu len dodajme,že vyššie tresty dostávajú úplne bežne páchatelia ekonomickej trestnej činnosti,kde išlo len o peniaze.Peniaze …

Asi majú peniaze vyššiu hodnotu ako ľudský život … ťažko sa potom diviť,že elity pokladajú za najspoľahlivejších spojencov vrahov v Iraku a Afganistanu …

O čo ide ? Keď Truban zatrúbi …

15.10.2023

… omylom aj pravdu o sebe povie Jeho konštatovanie,že Hlas pôjde so SMER-om pre prepojenie v rôznych korupčných kauzách,najlepšie svedčí o charaktere jeho vlastnej strany – teda Progresívneho Slovenska.Stručne povedané,progresívcom vagabundi nevadia,ak by ich dostali k moci.Vtedy by nielen prižmúrili oči,ale dokonca by slovami klasika “predali aj vlastnú mater,ako to [...]

O čo ide ? Zúfalá Remišová …

14.10.2023

Údajná bábkoherečka s politickou stranou bez členov,s údajným vzdelaním na prestížnej univerzite má problém. Kreslo v parlamente udržala (asi preto začala robiť krovie Polákovi),akurát sa – nulou stala.Vlastne,sotva bola niekedy viac ako nula.Akurát s vysokým postavením,čo je typickým znakom Slovenska,kde dokonale platí – čím hlúpejší,tým lepšie sa [...]

O čo ide ? Deformácia práva

12.10.2023

Právo končí tam,kde sa používajú dva metre … a tam začína extrémizmus … Najprv pár slov k výrazu „ačohentizmus“.Tento symbol duševného malomocenstva zaznieva z úst tých,ktorí nemajú argumenty.Napríklad z úst najúprimnejšieho politika na Slovensku J.Naďa,ktorý svojho času verejne priznal,že pri rannej toalete vidí v zrkadle opicu a dezoláta. [...]

Kyjev, EÚ, Ukrajina, Volodymyr Zelenskyj, Ursula von der Leyenová

Najmocnejší Európania 2024: Nositeľ zmeny Tusk, rojko Zelenskyj, Putinova bankárka ako narušiteľka

29.11.2023 00:00

Server Politico vybral 28 osobností, ktoré budú mať najväčší vplyv v Európe v roku 2024. Dostal sa medzi ne aj Maroš Šefčovič.

Keňa, záplavy

Ničivé záplavy v Keni majú už najmenej 120 obetí

28.11.2023 23:14

Kenskí meteorológovia upozorňovali, že počas krátkeho obdobia dažďov budú zrážky silnejšie než obvykle. Prezident však tieto predpovede spochybňoval.

poľsko, baňa

Pri prasknutí potrubia zomreli v Poľsku štyria baníci

28.11.2023 22:48

V čase nehody bolo v podzemí šesť baníkov. Dvoch preživších previezli do nemocnice.

Polícia / Policajná páska /

V okrese Dunajská Streda našli v kanáli mŕtvu ženu. Nevylúčili cudzie zavinenie

28.11.2023 21:48

Prípad si prevzali krajskí kriminalisti.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,439
Celková čítanosť: 9323943x
Priemerná čítanosť článkov: 3823x

Autor blogu