Založ si blog

Život nemá cenu . . . pre sudcov (aj pre spoločnosť)

Ak by existoval trest smrti a páchateľ by dostal doživotie za pomoc pri objasňovaní trestnej činnosti,malo by to logiku.Avšak dostať za tri vraždy niečo iné ako doživotie je absurdné.

Slovenské súdy sa nepoučili.Nepoučili sa z tragédie,ktorá sa odohrala v banskobystrickom penzióne,kde čerstvo prepustený psychopat po pár mesiacoch na slobode zavraždil mladú ženu,matku dvoch detí.Kdesi potom zaznelo,že sa pritvrdí systém prepúšťania po výkone časti trestu,no podľa dostupných informácií dopadlo kladivo “spravodlivosti” najmä na bezvýznamných zlodejíčkov.Hlavne tých,ktorí si pri danom úkone nemohli dovoliť právne služby.

Marček je trojnásobný vrah.Vrah,ktorý bez váhania zavraždil aj mladú ženu,ktorá bola v nesprávnom čase na nesprávnom mieste.Vrah,ktorý nevraždil v afekte,ale na objednávku.Vrah,ktorý si nechal za zmarenie životov iných – zaplatiť.Vrah,ktorého predpoklad na normálne fungovanie v spoločnosti je podľa znalcov minimálny.Čo viac treba poznať súdu na udelenie spravodlivého trestu ?
Trest,ktorý mu bol udelený,je naozaj nezmyselný.Trojnásobný nájomný vrah bude môcť žiadať o prepustenie po 3/4 trestu.Teda približne po sedemnástich rokoch vo väzení.Stačí pripomenúť,že približne rovnaká doba vo väzení vôbec nestačila na “prevýchovu” psychopata z banskobystrického penziónu,ktorého prepustili na slobodu aj napriek tomu,že vo výkone trestu mali obavy z jeho zaradenia do akýchkoľvek aktivít.

Akú-takú logiku by malo doživotie s možnosťou prepustenia po 25 rokoch výkonu trestu.Hoci za tri zmarené ľudské životy,zničené životy rodín obetí a ich doživotné utrpenie je aj 25 rokov vo väzení malým trestom.

Slovenské súdnictvo sa opäť “vyznamenalo”.Ukázalo,že existuje možná tolerancia voči páchateľom krvavých zločinov,ak v sebe nájdu na poslednú “chvíľu” svedomie a pomôžu usvedčiť vlastných kumpánov. Ľudský život ? V prípade Marčeka bol ohodnotený na necelých 8 rokov väzenia.Pre ilustráciu len dodajme,že vyššie tresty dostávajú úplne bežne páchatelia ekonomickej trestnej činnosti,kde išlo len o peniaze.Peniaze …

Asi majú peniaze vyššiu hodnotu ako ľudský život … ťažko sa potom diviť,že elity pokladajú za najspoľahlivejších spojencov vrahov v Iraku a Afganistanu …

Sklamaný pätolízač Korčok perlil . ..

07.04.2024

Severoatlantický sluha Korčok to nezvládol. Aj tak prezidenta nepotrebujeme.Je hanbou,že nie sme schopní nájsť skutočné osobnosti. Na vlastný štát sme nedorástli….

Vysvetlenie pre ochranárske „trúby“

20.03.2024

Hlavne pre jedného magora Erika. Skúste napchať do 2-izbového bytu dvadsať ľudí.Stačí na pár dní.A pochopíte (ak máte čím),že potrebujete pomoc psychiatra. Slovensko nie je nafukovacie, v knihách nájdete,aké územie potrebuje jeden dospelý medveď. Na vaše sprosté rady,čo strčiť do záhrady,aby tam nechodili medvede,si nájdite seberovných magorov. A choďte príkladom [...]

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

koláž, fotky, mReportér

Prelety amerických stíhačiek F-16 nad slovenským nebom. Jedna pristávala, druhá ju prekvapila zozadu

20.07.2024 05:00

Toto sú najlepšie videá týždňa, ktoré zachytili naši mReportéri.

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.

banglades

Televízia i väznica v plameňoch, v Bangladéši to vrie. Študentské protesty majú 150 obetí, vláda povolala armádu

19.07.2024 21:07, aktualizované: 22:49

Len v Dháke počas piatku prišlo o život viac ako 50 študentov. Dnešok sa tak stal najkrvavejším dňom protestov. Doteraz ním bol štvrtok s viac ako 20 mŕtvymi.

vukovar

Tisíce brancov ročne. Chorváti spisujú proti návratu povinnej vojenčiny petíciu

19.07.2024 20:09

Chorvátsko oficiálne zrušilo brannú povinnosť v roku 2008, rok pred vstupom do Severoatlantickej aliancie.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,445
Celková čítanosť: 9559076x
Priemerná čítanosť článkov: 3910x

Autor blogu