Založ si blog

Vylúčená väčšina (nie vylúčení Rómovia) !

Keď si naša (vylúčená) rómska menšina “vybýva” dom,teda ho zdevastuje tak,že musí byť zbúraný – štát si ide nohy polámať,aby jej členovia mali kde bývať.

Keď sa dostane do problémov príslušník väčšiny,nezaujíma vôbec nikoho.Od úradníkov dostane obvykle “dobre” mienené rady,čo by asi mohol urobiť,aby (sám) zaistil svoje potreby.Priam komickou ukážkou toho,kto je naozaj diskriminovaný,bol a je postoj štátu počas pandémie.Rómovia dostávajú dávky bez ohľadu na to,či vôbec pracujú a či vôbec niekedy a niečo dali do štátnej pokladne.Na druhej strane,podpora malých podnikateľov bola podmienená tým,aby nemali dlhy (o.i.)  voči zdravotnej či sociálnej poisťovni.Kto mal,mal smolu.Nedostane nič.

Nemá mať dlhy,alebo mu chýba (správny) pôvod z “vylúčenej” menšiny.Taký je odkaz štátu.

Aj tak sa dá,povedal by klasik.Ale niekto sa diví,kdeže sa berie voličská podpora pre extrémistov.

Možno tam,kde sa napadnutie gádža Rómom vyšetruje políciou ako bežný trestný čin,ale v prípade napadnutia Róma gádžom sa okamžite preveruje – či sa nejednalo o trestné konanie s rasovým podtónom.

Ťažko sa potom diviť,ako väčšina vidí a posudzuje Rómov.Ak je totiž niekto diskriminovaný,Rómovia to určite nie sú.Za svoje postavenie v očiach spoločnosti si môžu sami – či už vinou svojho spôsobu života,alebo neskrývaným pohľadom na zákony,kde uznávajú len tú časť,ktorá hovorí o ich právach.Česť výnimkám.

Len veľmi naivný človek verí,že niektorý politik chce nejakým spôsobom riešiť rómsku otázku.

Len pre ilustráciu iný príklad presadzovania zákona štátnymi úradníkmi – deti v plechových búdach zo stavebného odpadu,ktoré sú obklopené smeťamu,fekáliami,nemajú prívod vody – prehliadajú,alebo len formálne navštívia.Čuduj sa svete,keď “objavili” (proste niekto “práskol”) rodinu v mobilnom dome,ktorá sa dostala do ťažkej situácie – ihneď chceli riešiť umiestnenie detí v nejakom sociálnom zariadení.Pritom mobilný domček bol čistý,vybavený kúrením,toaletou so sprchou a wc,a aj prívodom vody,no chyba lávky – keďže rodina v núdzi nemala peniaze na riadne zapojenie vody,dočasne pripojila domček na provizórny zásobník urobený z veľkého suda,do ktorého napúšťala vodu hadicou od dobrosrdečného suseda.A problém bol hneď na svete.Plechová búda,osadená na cudzom pozemku súhlasu majiteľa úradníkovi nevadila,ale mobilný dom – tam predsa nemôže nikto bývať s deťmi a vychovávať ich … kto je teda skutočne diskriminovaný ?

Spoločnosť by sa mala konečne zobudiť a pochopiť – len rovné pravidlá pre všetkých môžu byť prínosom.

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

kuleba

Cieľom Ruska je zničiť Ukrajinu, uviedol v OSN Kuleba. Rezolúcie sa nedočká, arabské krajiny si pamätajú

23.02.2024 23:45

Presne pred rokom Valné zhromaždenie drvivou väčšinou schválilo rezolúciu, ktorá vyzývala na okamžité stiahnutie ruského vojska z ukrajinského územia.

Russia Navalny

Navaľného tím ponúka 20-tisíc eur za informácie, ktoré objasnia politikovu smrť

23.02.2024 23:33

Zamestnanci väzenského tábora, kde si trest odpykával aj Navaľnyj, sa v roku 2022 pokúsili vydávať za samovraždu aj smrť väzňa, ktorý v skutočnosti zomrel na následky mučenia.

trump

Súd nariadil Trumpovi za nafukovanie majetku zaplatiť s úrokmi 454 miliónov dolárov

23.02.2024 22:38

Podľa sudcu firma Trump Organization niekoľko rokov vytvárala nepravdivé majetkové priznania v snahe zaistiť si lepšie podmienky na pôžičky alebo poistenie.

A-50

Rusom sme zostrelili ďalšie lietadlo za 350 miliónov dolárov, tvrdia Ukrajinci. Pred vojnou ich mali deväť

23.02.2024 21:04

"A-50 s volacím znakom Bajan dolietal! Blahoželáme okupantom k sviatku obrancov vlasti!" ironicky poznamenal ukrajinský veliteľ.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9400363x
Priemerná čítanosť článkov: 3848x

Autor blogu