Založ si blog

Vylúčená väčšina (nie vylúčení Rómovia) !

Keď si naša (vylúčená) rómska menšina “vybýva” dom,teda ho zdevastuje tak,že musí byť zbúraný – štát si ide nohy polámať,aby jej členovia mali kde bývať.

Keď sa dostane do problémov príslušník väčšiny,nezaujíma vôbec nikoho.Od úradníkov dostane obvykle “dobre” mienené rady,čo by asi mohol urobiť,aby (sám) zaistil svoje potreby.Priam komickou ukážkou toho,kto je naozaj diskriminovaný,bol a je postoj štátu počas pandémie.Rómovia dostávajú dávky bez ohľadu na to,či vôbec pracujú a či vôbec niekedy a niečo dali do štátnej pokladne.Na druhej strane,podpora malých podnikateľov bola podmienená tým,aby nemali dlhy (o.i.)  voči zdravotnej či sociálnej poisťovni.Kto mal,mal smolu.Nedostane nič.

Nemá mať dlhy,alebo mu chýba (správny) pôvod z “vylúčenej” menšiny.Taký je odkaz štátu.

Aj tak sa dá,povedal by klasik.Ale niekto sa diví,kdeže sa berie voličská podpora pre extrémistov.

Možno tam,kde sa napadnutie gádža Rómom vyšetruje políciou ako bežný trestný čin,ale v prípade napadnutia Róma gádžom sa okamžite preveruje – či sa nejednalo o trestné konanie s rasovým podtónom.

Ťažko sa potom diviť,ako väčšina vidí a posudzuje Rómov.Ak je totiž niekto diskriminovaný,Rómovia to určite nie sú.Za svoje postavenie v očiach spoločnosti si môžu sami – či už vinou svojho spôsobu života,alebo neskrývaným pohľadom na zákony,kde uznávajú len tú časť,ktorá hovorí o ich právach.Česť výnimkám.

Len veľmi naivný človek verí,že niektorý politik chce nejakým spôsobom riešiť rómsku otázku.

Len pre ilustráciu iný príklad presadzovania zákona štátnymi úradníkmi – deti v plechových búdach zo stavebného odpadu,ktoré sú obklopené smeťamu,fekáliami,nemajú prívod vody – prehliadajú,alebo len formálne navštívia.Čuduj sa svete,keď “objavili” (proste niekto “práskol”) rodinu v mobilnom dome,ktorá sa dostala do ťažkej situácie – ihneď chceli riešiť umiestnenie detí v nejakom sociálnom zariadení.Pritom mobilný domček bol čistý,vybavený kúrením,toaletou so sprchou a wc,a aj prívodom vody,no chyba lávky – keďže rodina v núdzi nemala peniaze na riadne zapojenie vody,dočasne pripojila domček na provizórny zásobník urobený z veľkého suda,do ktorého napúšťala vodu hadicou od dobrosrdečného suseda.A problém bol hneď na svete.Plechová búda,osadená na cudzom pozemku súhlasu majiteľa úradníkovi nevadila,ale mobilný dom – tam predsa nemôže nikto bývať s deťmi a vychovávať ich … kto je teda skutočne diskriminovaný ?

Spoločnosť by sa mala konečne zobudiť a pochopiť – len rovné pravidlá pre všetkých môžu byť prínosom.

Svet za fóliou a iné kuriozity

19.05.2020

Idúcky Bratislavou si známy objednal taxík.Auto prišlo a ocitol sa vo svete – za fóliou. Vonkajšie teplo znásobené malým a izolovaným priestorom,bez možnosti ochladenia pomocou klimatizácie,bez akéhokoľvek obehu vzduchu,ktorý by aspoň čiastočne zmiernil dopady opatrenia,ktoré síce niekto vyhlásil,ale ani sám nevie,ako ho realizovať.Zlatým klincom celej jazdy sa stalo [...]

Agenti-dementi v službách demokracie/kleptokracie

17.05.2020

Nie je ničím udivujúcim,že sme padli do éry mediálneho kreténizmu – teda epochy,v ktorej sa za pravdu vydáva to,čo je dobre zaplatené A tak nám mediálni agenti-dementi neustále predhadzujú,ako skončili ľudia,ktorí sa vzopreli komunistickým mocipánom.Asi treba pripomenúť,ako dopadli ľudia,ktorí sa vzopreli demokratickým prascom pri zmenách vládnych garnitúr alebo [...]

Policajný prezident nie je poštár ! !!

10.05.2020

Odobratie ochrankára a vodiča v jednej osobe policajnému prezidentovi Lúčanskému sa dá pochopiť rôznym spôsobom. Buď je to prvý krok k jeho výmene,alebo primitívny akt servilnosti,ktorý nemá nič spoločné s realitou.Nech je to už akokoľvek,mali by sa zodpovední rýchlo prebudiť a uvedomiť si,že policajný prezident nie je poštár na zapadnutej dedine,kde žije viac [...]

Virus Outbreak Croatia

Na víkend k Jadranu? Dobro došli aj na dlhšie

26.05.2020 19:26, aktualizované: 19:27

Chorvátsko sa od piatka chystá otvoriť turistom zo Slovenska, Česka, Maďarska a Rakúska.

fico

Fico odkazuje Matovičovi: Ľuďom ste mali rozdať peniaze, ste amatéri!

26.05.2020 18:45

Ruky preč od minimálnej mzdy, Zákonníka práce a 13. dôchodku, predseda Smeru Robert Fico sa tvrdo pustil do vlády.

Martin Slosiarik, agentúra Focus

Fico vs. Pellegrini? Súboj Titanov ublíži Smeru, tvrdí Slosiarik

26.05.2020 17:47

Expremiér Peter Pellegrini potiahol Smer k dobrému volebnému výsledku. Ak odíde, stranou to môže zatriasť, tvrdí Martin Slosiarik.

čaputová

Čaputová diskutovala s odborníkmi z oblasti práva o zmenách v prokuratúre

26.05.2020 16:40, aktualizované: 17:49

Podľa prezidentky Zuzany Čaputovej potrebuje prokuratúra zmeny a má im predchádzať poctivá odborná debata.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 6711337x
Priemerná čítanosť článkov: 3106x

Autor blogu