Založ si blog

Svet za fóliou a iné kuriozity

Idúcky Bratislavou si známy objednal taxík.Auto prišlo a ocitol sa vo svete – za fóliou.

Vonkajšie teplo znásobené malým a izolovaným priestorom,bez možnosti ochladenia pomocou klimatizácie,bez akéhokoľvek obehu vzduchu,ktorý by aspoň čiastočne zmiernil dopady opatrenia,ktoré síce niekto vyhlásil,ale ani sám nevie,ako ho realizovať.Zlatým klincom celej jazdy sa stalo lakonické konštatovanie vodiča,ktoré zaznelo,keď chcel známy doklad o úhrade,aby si ju mohol zaúčtovať do nákladov – viete pane,ráno sa mi pokazila tlačiareň a paragony nemám.

Opatrenia,ktoré nemajú reálny zmysel a zákony,ktoré (asi) nikto nerešpektuje.Nie,rozhodne mu nešlo o tú sumu,ktorú zaplatil.Ale ako majiteľ dvoch prevádzok,kde sa rok neotočí bez nejakej kontroly a skoro vždy to končí nejakou sankciou za nedostatky (a radšej zaplatenou,než byť terčom pomsty Jeho Výsostí Úradníka) sa len tak zo zvedavosti pozrel,kto ho vlastne viezol.Vodič eseróčky,ktorá má desiatky vozidiel,a napriek tomu sa akosi moce v medziach príjmov,ktoré by reálne nestačili ani na zakúpenie hračkárskych autíčok z plastu.Súdiac podľa vlastnej skúsenosti sa zadivil,odkiaľ asi berie eseróčka prostriedky na kúpu nových áut,keď si reálne nevytvorí ani primeraný obrat na kúpu čo len jedného vozidla.

Reči,ktoré letia vetrom a spomínajú na rôznych portáloch podivné subjekty,kde sa opakujú rovnaké mená

Napríklad o eseróčkach,ktoré sa líšia len v názve (a niekedy aj v tom len minimálne),vlastníci sú úplne rovnakí,činnosť je rovnaká.Prečo si niekto teda neponechá rovnakú spoločnosť a netvorí jej dlhodobú históriu,ktorá by bola nepochybne výraznou oporou – napríklad v kontakte s finančnými ústavmi ? Kto vlastne financuje tieto subjekty,keď sú všeobecne známe postupy bánk,ktoré novému alebo skoro novému subjektu viac-menej zamietnu všetko ?
A prečo sa tieto šumy objavujú najčastejšie v spojitosti s partnermi zahraničných platforiem,ktoré poskytujú služby za nereálne ceny ? Otázky bez odpovedí.Hľadá vôbec niekto príčiny,prečo veci nefungujú tak,ako by mali ?

Nevedno.Ale ak niekto dlhodobo poskytuje služby za nereálne ceny,po roku vymení jednu eseróčku za inú (hoci robí to isté),mali by padať otázky – a niekto by sa mal aj zamyslieť.Pretože súdiac podľa obratu niektorých podnikateľov,asi majú pokazené tlačiarne – celoročne.

Agenti-dementi v službách demokracie/kleptokracie

17.05.2020

Nie je ničím udivujúcim,že sme padli do éry mediálneho kreténizmu – teda epochy,v ktorej sa za pravdu vydáva to,čo je dobre zaplatené A tak nám mediálni agenti-dementi neustále predhadzujú,ako skončili ľudia,ktorí sa vzopreli komunistickým mocipánom.Asi treba pripomenúť,ako dopadli ľudia,ktorí sa vzopreli demokratickým prascom pri zmenách vládnych garnitúr alebo [...]

Policajný prezident nie je poštár ! !!

10.05.2020

Odobratie ochrankára a vodiča v jednej osobe policajnému prezidentovi Lúčanskému sa dá pochopiť rôznym spôsobom. Buď je to prvý krok k jeho výmene,alebo primitívny akt servilnosti,ktorý nemá nič spoločné s realitou.Nech je to už akokoľvek,mali by sa zodpovední rýchlo prebudiť a uvedomiť si,že policajný prezident nie je poštár na zapadnutej dedine,kde žije viac [...]

Traja šašovia v ústavných funkciách

09.05.2020

Inak sa nedá komentovať servilné vystúpenie “ústavných” činiteľov k výročiu ukončenia 2.svetovej vojny A ak by ich vystůpenie videl niekdajší francúzsky prezident Ch.de Gaulle,asi by si znechutene …… a pýtal sa v duchu – svet sa zbláznil ? EÚ neurobila pre mier a stabilitu na starom kontinente vôbec nič.Mier a pokoj bol na starom kontinente dovtedy,kým [...]

Virus Outbreak Croatia

Na víkend k Jadranu? Dobro došli aj na dlhšie

26.05.2020 19:26, aktualizované: 19:27

Chorvátsko sa od piatka chystá otvoriť turistom zo Slovenska, Česka, Maďarska a Rakúska.

fico

Fico odkazuje Matovičovi: Ľuďom ste mali rozdať peniaze, ste amatéri!

26.05.2020 18:45

Ruky preč od minimálnej mzdy, Zákonníka práce a 13. dôchodku, predseda Smeru Robert Fico sa tvrdo pustil do vlády.

Martin Slosiarik, agentúra Focus

Fico vs. Pellegrini? Súboj Titanov ublíži Smeru, tvrdí Slosiarik

26.05.2020 17:47

Expremiér Peter Pellegrini potiahol Smer k dobrému volebnému výsledku. Ak odíde, stranou to môže zatriasť, tvrdí Martin Slosiarik.

čaputová

Čaputová diskutovala s odborníkmi z oblasti práva o zmenách v prokuratúre

26.05.2020 16:40, aktualizované: 17:49

Podľa prezidentky Zuzany Čaputovej potrebuje prokuratúra zmeny a má im predchádzať poctivá odborná debata.

cudzinec

Ste pobúrení, že idem dať hlas pre KSS ? No, a ja som pobúrený zase tým, že bojom proti svojmu protivníkovi obhajujete voľbu - ZLA. Údajne menšieho zla ... nikto vám nepovedal, že zlo bude vždy zlom, bez ohľadu na to, aké je veľké ? Nikto vám nepovedal, že z malého darebáka urobíte darom moci - veľkého ? Život je príliš krásny, aby sme ho dávali do rúk ... darebákov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,161
Celková čítanosť: 6711349x
Priemerná čítanosť článkov: 3106x

Autor blogu