Založ si blog

Svet za fóliou a iné kuriozity

Idúcky Bratislavou si známy objednal taxík.Auto prišlo a ocitol sa vo svete – za fóliou.

Vonkajšie teplo znásobené malým a izolovaným priestorom,bez možnosti ochladenia pomocou klimatizácie,bez akéhokoľvek obehu vzduchu,ktorý by aspoň čiastočne zmiernil dopady opatrenia,ktoré síce niekto vyhlásil,ale ani sám nevie,ako ho realizovať.Zlatým klincom celej jazdy sa stalo lakonické konštatovanie vodiča,ktoré zaznelo,keď chcel známy doklad o úhrade,aby si ju mohol zaúčtovať do nákladov – viete pane,ráno sa mi pokazila tlačiareň a paragony nemám.

Opatrenia,ktoré nemajú reálny zmysel a zákony,ktoré (asi) nikto nerešpektuje.Nie,rozhodne mu nešlo o tú sumu,ktorú zaplatil.Ale ako majiteľ dvoch prevádzok,kde sa rok neotočí bez nejakej kontroly a skoro vždy to končí nejakou sankciou za nedostatky (a radšej zaplatenou,než byť terčom pomsty Jeho Výsostí Úradníka) sa len tak zo zvedavosti pozrel,kto ho vlastne viezol.Vodič eseróčky,ktorá má desiatky vozidiel,a napriek tomu sa akosi moce v medziach príjmov,ktoré by reálne nestačili ani na zakúpenie hračkárskych autíčok z plastu.Súdiac podľa vlastnej skúsenosti sa zadivil,odkiaľ asi berie eseróčka prostriedky na kúpu nových áut,keď si reálne nevytvorí ani primeraný obrat na kúpu čo len jedného vozidla.

Reči,ktoré letia vetrom a spomínajú na rôznych portáloch podivné subjekty,kde sa opakujú rovnaké mená

Napríklad o eseróčkach,ktoré sa líšia len v názve (a niekedy aj v tom len minimálne),vlastníci sú úplne rovnakí,činnosť je rovnaká.Prečo si niekto teda neponechá rovnakú spoločnosť a netvorí jej dlhodobú históriu,ktorá by bola nepochybne výraznou oporou – napríklad v kontakte s finančnými ústavmi ? Kto vlastne financuje tieto subjekty,keď sú všeobecne známe postupy bánk,ktoré novému alebo skoro novému subjektu viac-menej zamietnu všetko ?
A prečo sa tieto šumy objavujú najčastejšie v spojitosti s partnermi zahraničných platforiem,ktoré poskytujú služby za nereálne ceny ? Otázky bez odpovedí.Hľadá vôbec niekto príčiny,prečo veci nefungujú tak,ako by mali ?

Nevedno.Ale ak niekto dlhodobo poskytuje služby za nereálne ceny,po roku vymení jednu eseróčku za inú (hoci robí to isté),mali by padať otázky – a niekto by sa mal aj zamyslieť.Pretože súdiac podľa obratu niektorých podnikateľov,asi majú pokazené tlačiarne – celoročne.

Pristavte vlaky pre amerických špiónov

15.03.2022

A ostaneme s torzom politických strán,rovno môžeme zrušiť úrad prezidenta a zrejme aj pribudne hviezdička na americkej zástave Ako oznámili kolaborujúce médiá,NAKA zadržala štyri kusy ruských špiónov.Súdiac podľa vrieskania médií,financovaných z rôznych pochybných (mimovládnych) zdrojov som čakal,že ruských špiónov bude aspoň plný kamión … nebol. Možno by bolo [...]

Čo proamerickí hlupáci nechápu …

14.03.2022

Je to jednoduché,hoci pre nich nepochopiteľné.Nechceme konflikty s kýmkoľvek v mene čohokoľvek … nechceme byť vazalmi,ale partnermi A súčasnosť hodnotíme optikou minulosti,pretože každá udalosť má svoje príčiny. Priklad – karibská kríza bola o amerických obavách z umiestnenia sovietskych rakiet na Kube,čo bolo priamou reakciou na americké rakety v Turecku. A [...]

Dokedy budete trpieť moc v rukách Pinocchia ?

13.03.2022

Komentáre k možnému vývoju konfliktu na Ukrajine vyvolávajú skôr znepokojenie,než dávajú obraz nejakej „reality“.A výkriky slovenskej vládnej verchušky pôsobia ako zúfalý krik pacientov uzatvoreného oddelenia psychiatrie. Možno to vyznie kruto,ale Slovensko už dávno nie je nezávislým štátom a vazalská zmluva s USA bola len zlatým klincom,potvrdzujúcim [...]

Sergej Šojgu

Ruský šéf Chersonu naznačil, že minister obrany Šojgu by sa mal zastreliť

06.10.2022 18:30

Mnohí hovoria, že minister obrany, ktorý súčasný stav na fronte dopustil, by sa mohol ako dôstojník zastreliť, povedal Kyrill Stremousov.

6 - zlava Leopold Barszcz  Stara Tura   Jozef Bozik  Partizanske   Jan Ragan  Vranov nad Toplou

Mestá a župy dostali vysvedčenie transparentnosti. Toto sú víťazi a porazení

06.10.2022 18:09

„Priemerné hodnotenie sa posunulo na 63 percent, teda o šesť percentuálnych bodov, zlepšenie pritom nastalo v drvivej väčšine hodnotených indikátorov,“ uviedli zástupcovia TIS na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Heger, Fiala

Vojna a ekonomika. Ponúkne EÚ riešenie? A čo ak zlyhá?

06.10.2022 16:44

Veľké vízie budúcnosti, ale najmä realita súčasných výziev. Európska únia sa stretáva v Prahe, aby skúsila nájsť odpovede na zásadné otázky.

Dušan Dědeček

Začal sa súd s Dědečkom, polícia ho priviedla v nepriestrelnom aute

06.10.2022 16:32, aktualizované: 17:08

Sudca pre prípravné konanie dnes rozhodne či Dědeček pôjde do väzby.

cudzinec

Nič nie je horšie,ako vláda zla,zrodeného z nenávisti a zákernosti.Nič nie je horšie,ako zverenie osudu národa do rúk neschopných ľudí s mesiášskym komplexom,ktorí sa spoja aj s Diablom,aby sa pomstili. Ako môže viesť spojenie s mafiou k potrestaniu mafie ?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,407
Celková čítanosť: 8730548x
Priemerná čítanosť článkov: 3627x

Autor blogu