Založ si blog

Vráťte (novodobej) šľachte tituly a bude pokoj !

Je nepochybné,že mnohí túžia po tom honore,ktorý platil v našich krajoch a priľahlých končinách do roku 1918.A možno aj preto zbierajú rôzne čudesné doklady o vzdelaní.Asi majú pocit,že nejaké písmenká pred menom ich dostanú tam,kde kedysi boli nositelia titulov – grófa,baróna,vojvodu a pod.

Čo už – nestačia vily s vysokými múrmi,kamerami,v uzatvorených štvrtiach … kde býva “smotánka” spoločnosti,ktorú stále niečo škrie.Niečo,čo nedá žiadny diplom.Status dedičného nadčloveka,ktorému by sa všetci klaňali už len preto,že bol splodený privilegovaným “orgánom” v privilegovanej posteli.Oni to nepriznajú,ale túžia po tom.A niet pochýb,ako by sa správali,ak by získali vytúžený status.Možno by sme nakoniec skončili niekde v dobe dávno minulej,keď sa pre majetky uzatvárali rodinné manželstvá a výsledkom boli zdegenerovaní potomkovia.Hoci …

Realita je krutá a už dnes pôsobia vo svete politiky mnohí tak,akoby ich predkovia boli – súrodenci.Hlavne vo chvíli,keď sa (nepremyslene) rozhodnú prehovoriť.

Nič.Čisto realistický pohľad na veci hovorí,že by bolo lacnejšie a spoločnosti prospešnejšie,ak by sme obnovili šľachtický honor a tituly,než podstupovať riziko,že jedného dňa bude učiť naše deti v škole,alebo operovať v nemocnici ťažko chorých pacientov – privilegovaný truľo,ktorý mal dosť peňazí na kúpu akademického titulu.

Alebo vytlačiť na pochybný diplom varovanie – nevhodný na výkon praxe v odbore !

Každý vládca má svojho šaša (akurát nám nie je do smiechu)

22.01.2024

Matovič a Heger mali Remišovú,Fico má Šimkovičovú Dámy majú jedno spoločné – nedostatok výbavy na pochopenie vlastnej neschopnosti.Niekto s priemerným intelektom by reagoval diplomaticky.A priznal by kritikom právo nesúhlasiť.V prípade hlupáka príde arogancia.Niečo na štýl „Čo si to dovoľujete? Viete,kto som ja ?“ Pri hlupákoch sa dobre vládne.Alebo [...]

Kandidatúra A. Danka je drzosťou najhrubšieho zrna

21.01.2024

A len potvrdzuje, že úrad prezidenta je zbytočný.Namiesto osobností máme ponuku politických pobehajov. Čo neplatí len o Dankovi.Všimol si napríklad Korčok,ako vyzerá žiadosť o vstup na územie nášho „spojenca“ USA ? Američania cestujú na Slovensko bez obmedzení, Slováci pri ceste do USA musia súhlasiť so stratou práva na ochranu osobných údajov a zdieľaním [...]

Slaboduchí politickí „znalci“ práva

17.01.2024

Jeden nevie,že so zápisom v registri trestov nesmie byť prokurátorom.A druhý sa slaboducho vykrúca z povinnosti zotrvať na mieste nehody,ktorú spôsobil. Asi je najvyšší čas zrušiť inštitúcie, ktoré im dali osvedčenie o vzdelaní. A možno aj odobrať diplomy tým,ktorí ich príkazy prijímali a vykonávali. Odňatie funkcie nie je trest.Slušné by bolo odstúpenie, ale na [...]

útulňa, Poľana

Dovolenku „za facku“ nájdete aj v malebných kútoch Slovenska. Ponúkajú romantiku i dobrodružstvo

05.03.2024 08:00

Len desať eur za noc bez ohľadu na počet ubytovaných ľudí sa mnohým môže zdať ako niečo neuveriteľné. Takáto možnosť však existuje.

Biden, Trump

Popletení kandidáti: Biden je pristarý a Trump je nebezpečný (a tiež starý)

05.03.2024 08:00

Donald Trump (77) a Joe Biden (81) sa pravidelne dostávajú do situácii, keď nie je isté, nakoľko sa už hlási ich vek, alebo či sa len pomýlili.

Čína / Filipíny / Loď / Lode /

Čínske plavidlá poškodili v Juhočínskom mori filipínsku loď a zranili 4 ľudí

05.03.2024 07:55

K incidentu údajne došlo počas misie zameranej na zásobenie filipínských jednotiek na vojenskej základni.

cudzinec

Kto sa nepoučí z vlastnej minulosti,je nútený si ju opakovať.Budúcu koalíciu volili tí,ktorí dali moc do rúk šialencov a hlupákov vo voľbách 2020.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,443
Celková čítanosť: 9411720x
Priemerná čítanosť článkov: 3853x

Autor blogu